Kaune įžiebta plunksnuota Kalėdų eglė – Kas vyksta Kaune

Kaune įžiebta plunksnuota Kalėdų eglė

Įžiebta Kalėdų eglė
Kauno Kalėdų elgė / R. Tenio nuotr.

Ilgai laukta renginio kulminacija pasiekta – Rotušės aikštėje įžiebta Kauno Kalėdų eglė! Centrinėje miesto aikštėje susirinkę svečiai, naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ ir televizijos žiūrovai stebėjo renginio kulminaciją, kai ant scenos užlipęs senelis Kalėda, jo mažoji padėjėja ir miesto meras papučia į stebuklingas angelo paliktas plunksnas užžiebia žaliaskarę.

Ant scenos šėlo žinomi atlikėjai

Šiais metais koncertas buvo visiškai kitoks, unikalus. Aplink eglutę pirmą kartą pastatyta 360 laipsnių scena, o ant trijų pakylų šėlo įvairūs atlikėjai ir kiti pasirodymo dalyviai.

Eglutės įžiebimo renginyje koncertavo Evgenya Redko, Jurijus Veklenko, Ieva Zasimauskaitė, Justinas Jarutis, Jurga Šeduikytė, Free Straz ir Gabija Lokytė, Remis Retro, o vedėjo kėdė atiteko gerai žinomas DJ Jovani.

Įžiebimo koncertas prasidės šeštadienį, 19.30 val. ir truko valandą laiko.

Eglutę plunksnomis nubarstė angelas

Daugiau nei 10 metų Kauno eglutės puošyba apsiimanti menininkė Jolanta Šmidtienė teigė, kad šiais metais, kai pasaulį kausto įvairios nelaimės, norėjosi sukurti lengvumo jausmą, todėl, šių metų eglutė puošiasi plunksnomis, pagamintomis iš neįprastos detalės – tvirtinimo dirželių.

Anot kūrėjos, šių metų dekoracijos priminė angelą, kuris praskrido pro miestą ir paliko savo pėdsaką – pribarstė plunksnų mieste.

„Pačio angelo čia nebus, tos literatūrinės dalies per daug nėra, bet turėjo būt sukurtas jausmas, tarsi per miestą skrido angelas ir kai kur pritūpęs paliko po plunksną, o jau Rotušės aikštėj tos plunksnos tokiu sūkuriu apkrito ir nusileido ant žemės. Žmonės prie tos lengvos plunksnos galės nusifotografuoti, pamąstyti. Jokių fejerverkų, jokių blizgučių, tiesiog lengva plunksna“, – su šypsena apie šiltą eglutės legendą kalbėjo ji.

Pagrindinis žaliaskarės akcentas, kaip ir kasmet, tai eglutės viršūnė, kuri primena angelo sparnų apkabinimą.

Iš viso reprezentacinės miesto erdvės puošybai panaudota apie 150 įvairaus dydžio plunksnų, nuo metro iki trijų. Dar didesnės suformavo vartus į Rotušės aikštę.

Eglutės įžiebimo koncertas ir pačios žaliaskarės bei Rotušės aikštės papuošimų išpildymas miestui atsieis 330 tūkst. eurų.

Įžiebta Kalėdų eglė
Įžiebta Kauno Kalėdų eglė / R. Tenio nuotr.

Veiklos Rotušės aikštėje

Kauniečius ir miesto svečius organizatoriai kvies į žaidimą, pabandyti surankioti visas angelo pamestas plunksnas, o įvykdžius šį iššūkį – laukia dovanos.

„Kaip Jolanta minėjo, šių metų šūkis yra „Lengvos Kalėdos Kaune“, pagrindinis motyvas – praskridusio angelo. Visame mieste jis „išbarstė“ 15 plunksnų, tad miestiečius ir svečius kviesime pabandyti surasti plunksnas žaidžiant orientacinį žaidimą Senamiestyje. Įveikusiųjų užduotį laukia netikėtumai, mažos dovanėlės edukacijų erdvėje.

Tris vakarus prieš Kūčias aikštėje vyks kalėdinių giesmių koncertai, į kuriuos jungiasi ir mėgėjų meno kolektyvai, ir profesionalai, nuo mažųjų iki suaugusiųjų. Tuos vakarus kviečiame atvykti į Rotušės aikštę ir gal net giedoti kartu. Galbūt verta pamiršti asmeninį transportą ir ieškoti staigmenų viešajame. Po miestą važinės specialus kalėdinis transportas – pabandykite surasti tuos autobusus“, – pasinaudoti visuomeniniu transportu ragino A. Augonė.

Dar viena naujovė – vakaras, skirtas nevyriausybinėms ir labdaros organizacijoms, kurios pirmosios ištiesia pagalbos ranką, kai gyvenime būna sunku. Eglutės lankytojai galės susipažinti su šių įstaigų veikla. Anot A. Augonės, nemažas būrys organizacijų pareiškė norą prisiglausti viename iš kupolų.

Rotušės aikštėje veiks ir kalėdinis miestelis, kuriame lankytojų lauks Senelis Kalėda, gardžių desertų ir dekoracijų dirbtuvėlės, nemokami šventiniai atvirukai ir kalėdinis paštas bei įvairūs renginiai ir edukacijos. Miestelis veikti pradės per eglutės įžiebimo renginį ir kauniečius bei miesto svečius džiugins iki sausio 6 dienos. Darbo dienomis jis veiks 11-22 val., o savaitgaliais – 10-22 val.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA