Kauno „Žalgiris“ po įtemptos kovos nutraukė Eurolygos pralaimėjimų seriją – Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ po įtemptos kovos nutraukė Eurolygos pralaimėjimų seriją

Kauno Žalgiris - Miuncheno Bayern

Kauno „Žalgiris“ (4-5) ketvirtadienio pavakarę parskrido iš Atėnų, o penktadienį namuose sužaidė Eurolygos devintojo turo rungtynes su Miuncheno „Bayern“ (3-6). Dvigubą savaitę žalgiriečiai uždarė optimistiška nata – po permainingos kovos ir juodo paskutinio kėlinio, per kurį abi ekipos pelnė tik po 12 taškų, įrodė pranašumą rezultatu 74:73 (25:18, 16:25, 21:18, 12:12).

Pirmuosius taškus pelnė ginčo kamuolį atkovoję svečiai, tačiau Rolandas Šmitas tuoj pat lygino rezultatą – 2:2. Iniciatyvos ėmėsi Nielsas Giffey ir Serge’as Ibaka, bet du Keenano Evanso tritaškiai „Bayern“ neleido atitrūkti rungtynių starte – 8:9. Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes „Žalgirį“ į priekį dvitaškiu išvedė Dovydas Giedraitis – 10:9.

Šeimininkų pranašumą iki minimalaus braukė Sylvaino Francisco tolimas šūvis, bet tuo pačiu atsakė R. Šmitas – 16:12. Nors svečiai po puolime atkovoto kamuolio „sužvejojo“ taškus po krepšiu, latvis toliau terorizavo „Bayern“ krepšį iš distancijos – 21:16. Laurynas Birutis taisė Luko Lekavičiaus metimą, dar du taškus pridėjo Tomas Dimša ir kėlinį „Žalgiris“ baigė pirmaudamas 25:18.

Antro ketvirčio pradžioje L. Lekavičiaus ranka nedrebėjo prie tritaškio linijos, čia pat kamuolį perėmęs T. Dimša provokavo pražangą – 29:18. Kovinį atstumą palaikė Carseno Edwardso tritaškis, bet dviženklę persvarą „Žalgiriui“ grąžino sunkų metimą realizavęs K. Evansas – 31:21. Po Danko Brankovičiaus dvitaškio paskelbta TV minutės pertraukėlė, pravertusi Kaziui Maksvyčiui – 31:25.

Į R. Šmito tritaškį Devinas Bookeris atrėžė triuškinančiu dėjimu – 34:27. Pagaliau savo tolimą šūvį rado ir „Žalgirio“ kapitonas, tačiau „Bayern“ pelnius penkis taškus be atsako, K. Maksvytis prašė minutinės – 37:34. Rezultatą po pauzės lygino Nickas Weileris-Babbas – 37:37. Nors tritaškiu kauniečius timptelėjo T. Dimša, kėlinį 16:25 laimėję „Bayern“ krepšininkai išėjo į ilgąją pertrauką pirmaudami 41:43.

Rezultatyviausias penktadienio vakarą buvo 16 taškų rinkęs R. Šmitas, bet naudingiausiai sužaidė 10 sumetęs, 9 kamuolius nusiėmęs ir bloką išrašęs L. Birutis / R. Tenio nuotr.

Klampų trečią kėlinį kiek mažiau klampiu svečiams vertė S. Ibakos ir C. Edwardso tritaškiai – 46:55. Geros energijos žalgiriečiams pūstelėjo bloką gavęs, bet pasitikėjimo nepraradęs ir puskabliu ataką užbaigęs L. Birutis – 48:55. Atsilikimą dar labiau mažino prie horizontaliosios linijos stojęs E. Ulanovas – 50:55.

Fanus iš letargo budino tritaškį šveitęs ir iškart po to kontratakos smaigalyje atsidūręs T. Dimša – 57:57. Efektyviai ir efektingai dirbo Tomo ir L. Biručio tandemas, o priešpaskutinį ketvirtį tritaškiu uždarė E. Ulanovas – 62:61.

Lemiamą kėlinį puolimą suaktyvinusiam „Žalgiriui“ pavyko šiek tiek padidinti persvarą – 70:67 sužaidus tris minutes. Kitas keturias minutes abi ekipos pasistūmėjo per nago juodymą – 72:70 pradėjus tiksėti priešpaskutinei. Žudikišką tritaškį smeigė S. Ibaka, palikęs laiko vos daugiau nei vienai atakai – 72:73.

Ledinius nervus demonstravo dvitaškį prasiveržimu pelnęs K. Evansas, o paskutinė „Bayern“ ataka buvo nesėkminga – „Žalgiris“ laimėjo nervų karą rezultatu 74:73 ir nutraukė keturių pralaimėjimų seriją.

„Žalgiris“: R. Šmitas 16, T. Dimša 14, K. Evansas 11, L. Lekavičius 11, L. Birutis 10 (9 atk. kam.), E. Ulanovas 8 (6 atk. kam.), D. Giedraitis 2, A. Butkevičius 2 (5 atk. kam.), B. Manekas 0, K. Hayesas 0, N. Mitrou-Longas 0.

„Bayern“: S. Ibaka 20, L. Bolmaro 12, N. Weileris-Babbas 11.

Kaip skelbta oficialiame „Žalgirio“ portale, kauniečius slėgė keturių pralaimėjimų serija Eurolygoje, o „Bayern“ tokią seriją nutraukė trečiadienį nugalėdamas Belgrado „Partizan“.

„Žalgirio“ vyriausiasis treneris K. Maksvytis kalbėdamas apie taip pat tris pergales turinčius bavarus išskyrė jų fiziškumą.

„Bayern“, panašiai kaip mes, išskyrus praėjusias rungtynes, turėjo kelis pralaimėjimus paeiliui. Jie dar yra ieškojimo kelyje. Labai atletiška, didelė komanda.

Pirmaujanti komanda pagal puolime atkovotus kamuolius ir turbūt nieko naujo nepasakysiu, turėsime būti tokie pat fiziški, susitvarkyti kovą dėl kamuolių ir sumažinti savo klaidų skaičių, kad laimėtume“, – trečiadienio spaudos konferencijoje sakė K. Maksvytis.