Atidarytas už 55,8 mln. eurų rekonstruotas pirmasis „Via Baltica“ ruožas | Kas vyksta Kaune

Atidarytas už 55,8 mln. eurų rekonstruotas pirmasis „Via Baltica“ ruožas papildyta

BNS, Kas vyksta Kaune 2023/10/27 11:52

Penktadienį baigta magistralinio kelio „Via Baltica“ ruožo, esančio Marijampolės ir Kalvarijos savivaldybėse rekonstrukcija. Tai yra pirmoji baigta rekonstruojamo kelio „Via Baltica“ nuo Marijampolės iki Lietuvos-Lenkijos sienos atkarpa.

Magistralinio kelio Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožas nuo 72,5 iki 79 kilometro rekonstruotas į keturių eismo juostų automagistralę, įrengti skirtingų lygių jungiamieji ir apjungiamieji keliai, kurių bendras ilgis – 15 kilometrų, pastatytas pirmasis Lietuvoje žaliasis tiltas gyvūnų migracijai, įrengtas tunelinis pravažiavimas, akustinės sienutės.

Taip pat pastatytas 78 metrų ilgio viadukas, įrengtos kitos eismo saugos priemonės. Baigto rekonstruoti ruožo, esančio Marijampolės ir Kalvarijos savivaldybėse, ilgis – beveik 6 kilometrai.

Rekonstravimo darbai kainavo apie 55,8 mln. eurų, juos atliko bendrovė „Fegda“.

„Via Baltica“ / LKAD nuotr.

Renginyje dalyvavo susisiekimo ministras Marius Skuodis, Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, Kalvarijos savivaldybės meras Nerijus Šidlauskas ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

„Nuo Marijampolės iki Lenkijos įgyvendiname vieną didžiausių pastarųjų dešimtmečių projektų – iš esmės plečiame mūsų svarbiausią kelių jungtį su Vakarais. Tai svarbus Lietuvos žingsnis, didinant šalies konkurencingumą, stiprinant mūsų gynybinį ir ekonominį potencialą. O, svarbiausia, kad nuo šiol ši kelio dalis yra nepalyginamai saugesnė ir patogesnė eismo dalyviams. Dėkoju visiems prisidėjusiems prie projekto, kad jis įgyvendintas laiku, ir nekantriai laukiu šalia vykstančių tolesnių darbų pabaigos“, – atidarymo renginyje kalbėjo susisiekimo ministras M. Skuodis.

Jau rekonstruotas „Via Baltica“ ruožas prasideda ties Skardupių kaimu Marijampolės savivaldybėje ir baigiasi Kalvarijos savivaldybėje, ties Trakiškių kaimu.

„Via Baltica“ pirmojo ruožo atidarymas / LKAD nuotr.

„Šiandien tikrai įsimintina ir visai Lietuvai svarbi diena, tačiau ilgai švęsti neturime kada. Darbai intensyviai vyksta ir kituose „Via Baltica“ ruožuose – atkakliai siekiame savo galutinio tikslo 2025 metais turėti aukščiausius kokybės ir saugumo standartus atitinkančią, užbaigtą automagistralę nuo Marijampolės iki Lietuvos-Lenkijos sienos“, – teigė Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinis direktorius M. Švaikauskas.

Magistralėje „Via Baltica“ tarp Marijampolės ir Lietuvos–Lenkijos ruože nuo 79 iki 85 kilometro rekonstravimo darbus planuojama baigti dar šiais metais. Visas apie 40 kilometrų ilgio kelias iki 2025 metų bus rekonstruotas į keturių eismo juostų automagistralę ir pritaikytas tiek civilinėms, tiek karinio mobilumo reikmėms.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA