Viena avaringiausių Kauno vietų nusidažė raudonai: ar pasiteisins naujovė? – Kas vyksta Kaune

Viena avaringiausių Kauno vietų nusidažė raudonai: ar pasiteisins naujovė?

https://videopress.com/v/zJ5Kdrs6

Per P. Vileišio tiltą link Kauno pilies žiedo važiuojančius kauniečius pirmadienį pasitiko ryškiai raudonai švytinti važiuojamoji dalis. Po žiedo rekonstrukcijos eismo įvykių šiame taške išties padaugėjo, o vairuotojai skėsčiojo rankomis ir nesuprato, kodėl automobiliai posūkyje taip lengvai slysta. Problema spręsta įvairiais būdais, bet speciali raudona danga situaciją esą turėtų pagerinti reikšmingai.

Naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ primena, jog šiame posūkyje per kelerius metus netrūko eismo įvykių. Vieni vairuotojai stulpų ir atitvarų stiprumą tikrindavo būdami neblaivūs, kiti neįvertindavo posūkio statumo. Buvo vairuotojų, pastebėjusių, kad ši vieta itin slidi, ypač gatvės dangai bent šiek tiek sudrėkus. Net važiuojant leidžiamu greičiu, galima prarasti automobilio kontrolę.

Apie įrengtą naują prevencinę priemonę „Kas vyksta Kaune“ papasakojo Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius, kuris tikisi, jog naujovė padės išspręsti eismo saugumo problemą šioje atkarpoje.

„Šitoje vietoje kurį laiką stebėjome, kad įvyksta nemažai išvažiavimų iš važiuojamosios dalies, anksčiau buvo įrengtos salelės, įrengti atitvarai, kad nekiltų pavojus kitiems eismo dalyviams, pastatyti papildomi ženklai, nukreipiantys ir informuojantys apie posūkį dešinėn. Bet pamatėme, kad reikia dar kažkokių priemonių, ir ta priemonė yra antipraslydiminė danga“, – apie raudoną plotą kalbėjo M. Matusevičius.

Pilies žiedas
Antipraslydiminė danga Kauno plies žiede / E. Šostakaitės nuotr.

Anot pašnekovo, raudona spalva bus geriau matoma vairuotojų, o speciali danga pagerins sukibimą tarp transporto priemonės ir kelio. Tikimasi, jog naujoji prevencinė priemonė išspręs eismo įvykių problemą šioje atkarpoje.

„Darbai buvo atlikti po rytinio piko. Ribotas eismas vienoje juostoje, o po to kitoje. Naktį šių darbų nebuvo galima atlikti, nes oro temperatūra nukrenta, o mums reikėjo aukštesnės temperatūros, kad danga būtų paklota kokybiškai“, – paaiškino M. Matusevičius.

Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas pridūrė, kad tokia danga kitose miesto vietose kol kas nenumatyta, nes panašių problemų savivaldybė nėra identifikavusi.

„Dangos tyrimai buvo atlikti, jie atitiko visus keliamus reikalavimus, tačiau manome, kad vairuotojai neįvertina pasirinkto greičio bei priekyje esančio posūkio statumo, todėl ir įvykdavo tos nelaimės. Nesinorėjo apkrauti ženklais, mažinti greičio, todėl įrengėme šią dangą“, – naujienų portalui teigė M. Matusevičius.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA