Į skandalą dėl sūnaus buto įsivėlęs V. Rupšys nutraukė nuomos sutartį – Kas vyksta Kaune

Į skandalą dėl sūnaus buto įsivėlęs V. Rupšys nutraukė nuomos sutartį

ELTA 2023/10/03 14:39
Valdemaras Rupšys / DELFI nuotr.

Kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys sako, kad nesijaučia padaręs kokią nors moralinę žalą dėl to, kad už gaunamus butpinigius nuomojo butą iš savo sūnaus. Todėl jis nesutinka, kad supainiojo viešuosius ir privačius interesus. Visgi, po viešojoje erdvėje kilusio rezonanso generolas nutarė nutraukti šią nuomos sutartį.

„Tai buvo daroma teisėtai, vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, kurie apibrėžia šią socialinę garantiją. Morališkai ir etiškai aš nuomojausi iš atskiro ūkio subjekto ir jis su manimi negyvena, yra nuo manęs nepriklausomas. (…) Nesijaučiu padaręs kažkokią moralinę žalą. Bet nepaisant viso šito, dėl kilusio šumulio ir taip toliau, šiandien sutartį nusprendžiau nutraukti“, – antradienį surengtoje nuotolinėje spaudos konferencijoje žurnalistams sakė V. Rupšys.

„Toliau liksiu pas jį gyventi ir negausiu nuompinigių. Taip klausimas išsisprendžia“, – nurodė jis.

Kariuomenės vadas pakartojo jau anksčiau išsakytą poziciją, kad iš sūnaus nuomojo būstą žemesnėmis nei rinkos kainomis – antraip, pasak jo, naudojantis tik butpinigiais, nuomoti būstą sostinėje būtų itin sunku.

„Manau, kad šitas pavyzdys turėtų inspiruoti mūsų politikus, kurie peržiūrės socialines garantijas kariams. Nes gaunant 400 arba 500 eurų išsinuomoti tinkamą būstą tokiam mieste kaip Vilnius, yra praktiškai neįmanoma. Todėl, šitas variantas, kad (butas – ELTA) buvo nuomojamas iš sūnaus, leido darbo dienomis išgyventi arti padorumo ribų“, – kalbėjo V. Rupšys.

„Aš paprasčiausiai sakyčiau esu šitos situacijos įkaitas dėl to, kad neturime būsto ir neturėjus niekada nekilnojamojo turto Vilniuje esu priverstas kaip kariuomenės vadas ieškoti būdų, kaip gyventi. Aišku, galiu stotyje, galiu gatvėje po palapine“, – ironizavo jis.

V. Rupšys nemato priežasties trauktis iš pareigų

Kilus skandalui, dalis politikų sukritikavo V. Rupšį, tačiau nurodė, kad sprendimus dėl kariuomenės vado likimo poste turėtų priimti jį skiriantis prezidentas Gitanas Nausėda. Tuo metu Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis paragino V. Rupšį trauktis iš posto.

Pats generolas nemato priežasties trauktis iš Lietuvos kariuomenės vado pareigų.

„Nesu politikas, (…) kad aš galėčiau trauktis. Aš turiu tiesioginis viršininkus. Aiškiai numatyta paskyrimo ir kitos procedūros, kurios susijusius su kariuomenės vado pozicija“, – sakė V. Rupšys.

„Jeigu tai nėra, kaip aš vertinu, joks pažeidimas, tada aš nematau net priežasties (trauktis – ELTA). Tokiu atveju turbūt reikėtų atstatydinti visą mano kariuomenę arba visą Lietuvos kariuomenę“, – akcentavo kariuomenės vadas.

Lietuvos kariuomenės vadas V. Rupšys iš savo sūnaus Vilniuje nuomojasi butą ir tam gauna 445 eurų vadinamuosius butpinigius, antradienį pranešė portalas „15min“.

Publikacijoje teigiama, kad generolas leitenantas butą Vilniuje nuomojasi iš sūnaus Dovydo, kaip nurodoma jo privačių interesų deklaracijoje – nuo 2021 m. liepos. Kariuomenės vado, kaip ir kitų profesinės karo tarnybos karių, deklaracija nėra vieša.

Žurnalistams V. Rupšys argumentavo, jog nuomojasi butą iš sūnaus, nes Vilniuje gyvena tik darbo dienomis, laikydamasis Lietuvos įstatymų. Vėliau portalui pateiktame kariuomenės atsakyme teigiama, jog V. Rupšys turi teisę nuomotis iš sūnaus, nes Vilniuje ir aplinkiniuose rajonuose nevaldo nekilnojamojo turto.

Visgi, viešojoje erdvėje kilo diskusijos dėl V. Rupšio bendravimo su „15min“ žurnalistu – keliamas klausimas, ar generolas neperžengė etikos normų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA