Istorinė šventė Kaune jau netrukus: atskleidė, kurios futbolo legendos įnoriai kainuos brangiausiai | Kas vyksta Kaune

Istorinė šventė Kaune jau netrukus: atskleidė, kurios futbolo legendos įnoriai kainuos brangiausiai

Lrytas.lt / Simas Prašmantas 2023/09/28 20:54
LFF, G. Bitvinsko, Cover Images/Scanpix, FIFA nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Iki istorinės futbolo šventės Kaune likus vos kelioms dienoms – Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičius atskleidė, su kokiais iššūkiais tenka susidurti organizuojant šeštadienį Dariaus ir Girėno stadione vyksiančias FIFA ir Lietuvos futbolo legendų rungtynes, kur gyvens pasaulinio lygio žvaigždės ir kiek susižers brangiausias į laikinąją sostinę atvyksiantis futbolininkas.

Savaitgalį Lietuvos futbolo gerbėjus džiugins įspūdingas dviejų dienų renginys – šeštadienį Kauno Dariaus ir Girėno stadione pirmą kartą Lietuvos istorijoje įvyks tarptautinės rungtynės, kuriose Lietuvos futbolo legendos susirems su pasaulinio masto FIFA žvaigždėmis, o sekmadienį ten pat įvyks LFF taurės finalo rungtynės tarp FK „TransINVEST“ ir FA „Šiauliai“ klubų.

Į Lietuvą atvyks tokios pasaulio futbolo ikonos kaip Fabio Cannavaro, Ricardo Quaresma, Davidas Trezeguet, Carlesas Puyolis, Antonio Valencia, Christianas Karembeu, Dida, Youri Djorkaeffas, Emmanuelis Petit, Roque Junioras, Michelis Salgado, Nuno Gomesas, Houssine‘as Kharja, Aldairas.

LFF prezidentas E. Stankevičius portalui lrytas.lt pasakojo, kad neeilinio renginio organizavimas vyksta sklandžiai.

„Viskas vyksta pagal planą, darbingai. Visada norisi, kad laiko būtų daugiau, bet dirbame tiek su pasaulio, tiek su Lietuvos futbolo legendų sąrašu, turime ne tik legendų rungtynes, bet ir LFF taurės finalą, vyksta pasiruošimas, todėl futbolo gerbėjų laukia graži dviejų dienų šventė“, – pažadėjo E. Stankevičius.

Visgi trečiadienį paaiškėjo, kad nesklandumų organizuojant FIFA legendų komandos sudėtį išvengti nepavyko – LFF paskelbė, kad dėl įvairių priežasčių į Lietuvą neatvyks ir rungtynėse nedalyvaus į komandos sudėtį anksčiau įtraukti italas Marco Materazzi, argentinietis Javieras Mascherano ir Dramblio Kaulo Kranto atstovas Kolo Toure.

Į Lietuvą prisivilioti visų žvaigždžių, kurioms buvo pateikti pasiūlymai, nepavyko. Anot E. Stankevičiaus, LFF tarėsi ir su Brazilijos futbolo legendomis Ronaldo bei Ronaldinho, tačiau šių finansiniai pageidavimai buvo neįkandami.

E. Stankevičius / G. Bitvinsko nuotr.

Paklaustas, kuri pasaulio futbolo žvaigždė buvo reikliausia, LFF prezidentas atskleidė, kad tai buvo būtent Ronaldinho.

„Norėjome turėti tiek Ronaldo, tiek Ronaldinho, bet dėl užimtumo tie kaštai, kurių pasiprašė šie žaidėjai, buvo nepakeliami mūsų rinkai ir tiesiog vienam žaidėjui išleisti šimtatūkstantines sumas už atvykimą į Lietuvą būtų neracionalu, dėl to teko atsiimti pasiūlymus“, – paaiškino E. Stankevičius, pridurdamas, jog dėl šios įžymybės užimtumo pasikviesti į Lietuvą Ronaldinho būtų kainavę apie 500 tūkst. eurų.

Panašiai tiek LFF kainuos visas savaitgalio renginys.

„Bendras renginio biudžetas, įskaitant pasiruošimą LFF taurės finalo rungtynėms, sieks tarp 400–500 tūkst. eurų. Galutinis biudžetas paaiškės po skaičiavimų, kiek galiausiai kainuos visos FIFA legendos, kiek kainuos jų atvykimas, išlaikymas ir t.t.“ – pridūrė E. Stankevičius.

45 metų legendinis Ispanijos ir „Barcelonos“ gynėjas Carlesas Puyolis Lietuvoje susižers didžiausią uždarbį. Už vieną mačą prieš Lietuvos legendų rinktinę, anot LFF prezidento, jam atiteks „kelios dešimtys tūkstančių eurų“.

Visos į renginį Lietuvoje atvyksiančios futbolo žvaigždės bei šventės svečiai apsistos Kaune.

Pasak E. Stankevičiaus, dalis jų kitą dieną liks stebėti LFF taurės finalo rungtynių, dalis išvyks sekmadienį jų nesulaukę.

LFF prezidentas taip pat užsiminė, kad į Kauną gali atvykti dar vienas svarbus svečias – FIFA prezidentas Gianni Infantino: „Laukiame galutinio patvirtinimo iš FIFA, gali būti, kad turėsime FIFA prezidento vizitą Lietuvoje. Deriname paskutines detales.“

Kalbėdamas apie šio renginio tiklsus bei lūkesčius, E. Stankevičius sakė, kad pirmiausia taip norima atiduoti pagarbą Lietuvos futbolo legendoms už jų indėlį į sporto vystymąsi šalyje, atšvęsti Lietuvos šimtmetį Tarptautinėje futbolo federacijoje bei didinti Lietuvos futbolo žinomumą tiek mūsų šalyje, tiek už jos ribų.

Edgaras Stankevičius / ELTA, J. Elinsko nuotr.

„Norime parodyti dėmesį mūsų futbolo legendoms, kurie prisidėjo prie visos Lietuvos futbolo istorijos kūrimo. Tikrai daug žmonių yra pakviesti į Lietuvos legendų rinktinės sudėtį: 35–36 žaidėjų – tai yra dvigubai daugiau nei FIFA legendų. Pirmiausia tai yra padėka jiems už jų nuopelnus prisidedant prie šios sporto šakos populiarumo.

Be to, sukanka 100 metų, kada tapome FIFA nare, tad pagerbiant šią dieną ir kilo mintis suorganizuoti tokį futbolo savaitgalį, dviejų dienų renginį.

Taip pat populiarumo prasme, žiniasklaidos dėmesio prasme, norime parodyti, kad mes, kaip Federacija, organizuojame tokio lygio renginius, kad žmonėms yra reikalingi tokie renginiai ir kad mes sutraukiame tikrai nemažą skaičių žiūrovų. To paties tikiuosi ir šio savaitgalio renginiuose“, – kalbėjo LFF prezidentas.

E. Stankevičius tvirtino, kad susidomėjimas istoriniu renginiu Kaune yra didelis, tačiau visų bilietų parduoti gali ir nepavykti.

„Manau, kad tomis paskutinėmis dienomis žmonės dar stebi orus, planuojasi savo laisvalaikio praleidimą savaitgalį, bet šiai dienai (trečiadienį – red.) turime apie 9 tūkst. tiek parduotų, tiek su kvietimais išdalintų bilietų, tad, manau, kad apie 10–11 tūkst. žiūrovų turėtų būti“, – prognozavo jis.

Primename, kad Kauno Dariaus ir Girėno stadione rungtynių metu iš viso telpa 15 315 žmonių.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA