Pastabumas ir greita Kauno paramediko reakcija išgelbėjo dviejų žmonių gyvybes – Kas vyksta Kaune

Pastabumas ir greita Kauno paramediko reakcija išgelbėjo dviejų žmonių gyvybes

/ GMP tarnybos. Kauno rajono teritorinio skyriaus „Facebook“ nuotr.

Kauno greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnybos paramediko Tomo Vyzo pastabumas ir greita reakcija Garliavoje išgelbėjo dviejų žmonių gyvybę. Nors greitosios automobiliai be iškvietimo į kiemus nevažinėja, bet paramediko nuojauta neapgavo.

Tomas Vyzas yra ne tik GMP tarnybos paramedikas, bet ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-osios komandos ugniagesys gelbėtojas. Kartu su juo dirbanti skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistė Rūta pasidalino mintimis apie įsimintiną atvejį GMP darbe.

„Buvo eilinis GMP brigados budėjimas: po suteiktos pagalbos miokardo infarkto ištiktai moteriai, kuri buvo pristatyta į Kauno klinikų kardiologijos reanimacijos skyrių, vykome į pastotę Garliavos miestelyje.

Po kaitrios vasaros dienos, ankstyvą liepos rytą, besibaigiant pamainai, jautėmės gaiviau, mintys sukosi apie poilsį namuose. Netikėtai GMP vairuotojas-paramedikas Tomas atkreipė dėmesį, kad tarp namų mato dūmų stulpą, teigdamas, kad greičiausiai dega namas.

Nespėjus nei mirktelėti, Tomas jau įsuko į vieną gatvelę, po to į sekančią, ieškodamas gaisro židinio. Privažiavę arčiau, pamatėme, iš kur sklido dūmai – nuo gatvės atokiau stovinčio gyvenamojo namo dalis degė atvira liepsna.

Persmelkė mintis, kad ankstyvas rytas ir, galimai namo viduje, neįtardami nelaimės, miega žmonės. Džiaugiuosi, kad tą kartą dirbau komandoje ne tik su paramediku, bet ir ugniagesiu-gelbėtoju.

Tik Tomo pastabumo ir greitos reakcijos dėka žmonės liko gyvi. Veiksmas vyko žaibišku greičiu, nedelsiant radijo ryšiu, informavau GMP tarnybos dispečerį, kad reikia priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgų.

Tuo tarpu mano kolega, įjungęs GMP automobilio garsinį signalą, žadino gyventojus, jau spėjęs paskambinti 112 ir PGT kolegoms perteikęs jiems aktualią informaciją dėl gaisro apimties ir privažiavimo. Veikti reikėjo labai greitai. Nekilo abejonių, kad Tomas elgsis atsakingai ir saugiai.

Ankstyvą rytą įjungtas GMP automobilio garsinis signalas pasiteisino – žmonės buvo jau atsibudę, tačiau dar besiblaškantys uždūmintuose kambariuose. Tomas nubėgo į degantį namą, patikrino kiek ten yra žmonių. Jis saugiai išvedė žmones iš namo ir perdavė mano žinion. PGT ugniagesiaigelbėtojai atvyko labai operatyviai ir suvaldė liepsnas.

Pagyvenusių namo šeimininkų gyvybei pavojus negrėsė, abiejų žmonių gyvybiniai rodikliai buvo stabilūs, tačiau jie buvo labai išsigandę ir susijaudinę, kad liepsnos sunaikins turtą. Jiems buvo suteikta būtinoji medicinos pagalba – tiektas deguonis ir tuo pačiu teikta psichologinė pagalba. PGT tarnybos pajėgoms suvaldžius ugnį, atvykus artimiesiems, šeimininkai nurimo, pasijuto ramiau, vykti į gydymo įstaigą jiems neprireikė.

Noriu pasidžiaugti ryžtingu ir drąsiu GMP komandos nario paramediko Tomo elgesiu. Jo žinios ir patirtis PGT tarnyboje, leido jam saugiai išvesti žmones iš gaisro židinio.

Šis įvykis atskleidė, kad glaudus gelbėjimo tarnybų bendradarbiavimas didina visuomenės saugumą, bet kuriuo paros metu.

Dar kartą įsitikinome, kad galime laiku pastebėti nelaimę ir užkirsti kelią tragiškoms pasekmėms, išsaugodami žmonių turtą bei gyvybę“, – teigė medikė Rūta, kurios mintimis savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo GMP tarnybos Kauno rajono teritorinis skyrius.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA