Celofano šuoliai: nuo kalinio – iki protestuotojų vėliavnešio – Kas vyksta Kaune

Celofano šuoliai: nuo kalinio – iki protestuotojų vėliavnešio

Lrytas.lt / Asta Kuznecovaitė 2023/08/19 17:31
Antanas Kandrotas Celofanas bandė patekti į Akropolį
Antanas Kandrotas / R. Tenio nuotr.

Skandalingai pagarsėjęs Antanas Kandrotas-Celofanas bando kopti į didžiąją politiką. Kas šis žmogus, kurio jau keleri metai pilna visur? Iš teismų neišlendantis aferistas, naujasis Tadas Blinda, kuriam rūpi Lietuva, ar tiesiog dėmesio ištroškęs veikėjas?

Kulautuvoje gyvenantis 42 metų A.Kandrotas šiuo metu, regis, turi du didžiausius rūpesčius – nesibaigiančių bylų bei teismų maratoną ir bandymus atsidurti didžiojoje politikoje.

Šią savaitę paskelbta, kad įvyko partijos „Mes Lietuva“ steigiamasis suvažiavimas, o naujos organizacijos vedliu tapo A.Kandrotas, labiau žinomas kaip Celofanas, šia pravarde neretai prisistatantis ir pats.

Tiesa, pavadinimas „Mes Lietuva“ neregistruotas Registrų centre, o nauja partija dar turi būti registruota Teisingumo ministerijoje.

Registrų centro duomenys rodo, kad A.Kandrotas jau ne kartą buvo kreipęsis dėl partijos pavadinimo užregistravimo.

Pirmąjį prašymą užregistruoti partijos pavadinimą Celofanas pateikė šių metų gegužės 29 dieną. Organizaciją jis norėjo pavadinti „CLF Politine partija“, tačiau gavo neigiamą atsakymą.

Birželio 26 dieną Registrų centrui A.Kandrotas išsiuntė net tris prašymus, kuriuose nurodė tris galimus partijos pavadinimus, – „Partija CLF001“, „Centrinė ir Esminė Lietuvos Organizacija – Fundamentalus Antikorupcinis Nepriklausomos Ateities Susivienijimas“ bei „CLF#001 Politinė partija“.

Birželio 27 dieną Registrų centro darbuotojai A.Kandrotui atsakė, kad partijos tokiais pavadinimais neregistruos, ir daugiau Celofanas jų netrukdė.

Buvo kaip ir visi

Taigi kas šis pastaruoju metu daug kur šmėžuojantis veikėjas?

A.Kandrotas gimė 1980-ųjų gruodžio 28 dieną Kaune. Šeima gyveno K.Baršausko gatvėje, Antanas lankė netoliese esančią mokyklą, o vasaras leisdavo pas našlį senelį, jo mamos tėvą, Tytuvėnuose.

Kaip „Lietuvos rytui“ pasakojo A.Kandroto vaikystės draugas, Antanas niekuo neišsiskyrė iš kitų savo bendraamžių. Kartais buvo išdykęs, kartais rimtas.

Antanas Kandrotas – Celofanas / T. Bauro nuotr.

„Arogantiškas jis nebuvo, mokėsi gerai, tėvai negailėjo pinigų korepetitoriams, todėl baigęs mokyklą įstojo studijuoti į Kauno technologijos universitetą informatikos, bet ar baigė, nežinau, nes tuo metu mes jau nebendravome. Vedė jis anksti, būdamas 21 metų, susilaukė sūnaus Antano, bet greitai išsiskyrė“, – kalbėjo „Lietuvos ryto“ pašnekovas.

Kad Kauno technologijos universitetą A.Kandrotas baigė, jis tvirtino 2021 metų liepos 29 dieną sakydamas kalbą Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijos abiturientams.

Atvykęs mokyklos baigimo proga pasveikinti savo sūnaus iš pirmosios santuokos A.Kandrotas tąkart suabejojo mokslo reikalingumu ir pabrėžė pažinčių svarbą.

„Man pačiam pavyko baigti Kauno technologijos universitetą, informacines technologijas, ir ką man tai vėliau asmeniniuose versluose davė? Davė ne tai, ką aš ten išmokau, o davė pažintys, nes tu niekada nežinai, kada turėsi kokių problemų, o gal tavo klasiokas advokatas“, – dėstė Celofanas, taip nustebindamas ir abiturientus, ir jų tėvus.

Vėliau „Rasos“ gimnazijos vadovybė teisinosi, kad A.Kandroto kalba nebuvo suplanuota. Esą jam žodis buvo suteiktas tik todėl, kad kalbėti nepanoro nė vienas iš moksleivių tėvų.

Pinigų šeimai netrūko

Celofaną vaikystėje pažinojęs vyras tvirtino, kad Kandrotų šeima gyveno pasiturimai.

Tėvas turėjo verslininko gyslelę, todėl žlungant Sovietų Sąjungai, kai atsirado galimybė kurti savo verslą, to ir ėmėsi, po to tęsė Lietuvai atkūrus nepriklausomybę. Motina dirbo Kauno klinikų Kardiologijos skyriuje slaugytoja.

Anot A.Kandroto vaikystės draugo, jo tėvas buvo šiltas žmogus, o motina, atvirkščiai, dažnai elgdavosi ekscentriškai: „Matyt, iš tėvo jis paveldėjo spekulianto – verslininku jo nepavadinsi – gyslelę, o iš motinos perėmė visas keistenybes.“

Antanas turi trejais metais jaunesnę seserį Daumantę, kurios dabartinė pavardė yra Hinz. Ji dirba advokato padėjėja advokatų profesinėje bendrijoje „Abromaviciaus Attorneys“.

Puolė įkūnyti idėjos

Kada iš padorioje šeimoje užaugusio vaiko A.Kandrotas virto nusikaltėliu, apgaudinėjančiu valstybę ir jos piliečius, geriausiai žino pats Celofanas, tačiau iš bylų matyti, kad tai galėjo būti ne vėliau kaip 2007 metų rudenį.

Būtent tuo metu A.Kandrotas su savo pažįstamu Žydrūnu Voveriu pasidalijo idėja įregistruoti įmonę asocialaus piliečio vardu, prisipirkti įvairių prekių į skolą, o vėliau lyg niekur nieko įmonę parduoti į Rusiją ir dingti.

Žydrūnui ši idėja tiko, todėl vienas bendrininkų pradėjo ieškoti fiktyvaus direktoriaus, o kitas – įmonės, kurią galėtų nusipirkti.

Netrukus buvo rasta ir viena, ir kita. Direktoriumi pasirinktas asocialus ir visiškai neraštingas Arvydas V., o aferistų taikiklyje atsidūrė bendrovė „Tropikana“, kurios savininkė jau buvo pakėlusi sparnus į JAV, o įmonė jai buvo nereikalinga.

„Ta įmonė buvo išskirtinė tuo, kad turėjo labai didelį įstatinį kapitalą. Laikiau tai privalumu, nes tokia bendrovė atrodo solidžiau prieš kreditorius“, – vėliau teisėsaugos pareigūnams sakė A.Kandrotas.

Naujasis direktorius buvo nupraustas, sušukuotas, aprengtas ir nuvežtas į Registrų centrą sutvarkyti dokumentų ir į bankus atidaryti sąskaitų.

Turėdamas savo rankose įmonę ir nieko versle nesusigaudantį direktorių A.Kandrotas nesnaudė – nusprendė išperkamosios nuomos būdu prisipirkti vilkikų, susigrąžinti už juos PVM ir taip iš valstybės biudžeto pasisavinti nemenką sumą.

Antanas Kandrotas – Celofanas su žmona / Lrytas.lt nuotr.

Netrukus jis taip ir padarė. Apsimetęs bendrovės direktoriumi Celofanas paskambino naudotais vilkikais prekiaujančios bendrovės „Gera technika“ vadovui, su juo susitarė dėl transporto priemonių pirkimo, o kad nieko neveikianti „Tropikana“ atrodytų patikimiau, suklastojo jos finansinę ataskaitą.

Joje buvo nurodyta, kad bendrovė 2007 metais esą gavo daugiau nei 300 tūkst. litų pelno ir disponuoja 1,5 mln. litų dydžio turtu.

Buvo pasiųstas už grotų

„Geros technikos“ darbuotojai patys viską suderino su dviem lizingo bendrovėmis ir taip „Tropikana“ nesunkiai įsigijo keliolika vilkikų, kurių bendra suma siekė daugiau nei 3,5 mln. litų (apie 1 mln. eurų).

Mašinas iš „Geros technikos“ pasiėmė kitas A.Kandroto draugas. Kur jis vilkikus padėjo, nei Celofanas, nei Ž.Voveris teigė nežinantys, nes jiems esą svarbiausia buvo ne jie, o PVM susigrąžinimas. Mokesčių inspekcijai pateikę reikalingus dokumentus šie veikėjai iš valstybės atgavo 620 tūkst. litų (179 tūkst. eurų), kuriuos išgrynino.

Už šį nusikaltimą A.Kandrotui buvo paskirta 1 metų ir 7 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, Ž.Voveriui – 9 mėnesių ir 15 dienų.

Kol tyrėjai aiškinosi dėl aferos su vilkikais, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai nusitaikė į kitą A.Kandroto įmonę ir nustatė, kad buvo aplaidžiai tvarkoma buhalterinė apskaita.

Už tai 2010 metų rugsėjį Celofanui buvo skirta 2600 litų (753 eurų) bauda, vėliau ji buvo pakeista į 10 parų areštą.

Bylos pabiro viena po kitos

Išėjęs į laisvę A.Kandrotas kurį laiką lyg ir stengėsi elgtis kaip pavyzdingas pilietis, tačiau tai truko neilgai. Nuo klystkelių jo neatgrasė net pažintis ir draugystė su vilniete Inesa, kuri 2016 metų balandžio 1 dieną tapo antrąja Celofano žmona, o netrukus ir dvynių sūnų motina.

2017 metų birželį Alytaus rajono apylinkės teismas A.Kandrotui skyrė lygtinę vienų metų laisvės atėmimo bausmę už tai, kad jis iš finansų įstaigos INVEGA bandė pasiimti 86 tūkst. eurų kreditą ir jį pasidalyti.

Vėliau A.Kandrotui buvo iškelta ir daugiau bylų – dėl bandymo grobstyti PVM perkant degalus, taip pat dėl padėjimo Pauliui Boreikai vykdyti finansinius nusikaltimus 2017 metais. Abu vyrai buvo pripažinti kaltais pasisavinę daugiau nei 90 tūkst. eurų ir taip nuslėpę 22 tūkst. eurų mokesčių.

Antanas Kandrotas Celofanas bandė patekti į Akropolį
Antanas Kandrotas / R. Tenio nuotr.

Šioje byloje A.Kandrotui buvo skirta 1 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. 2022 metų vasario 10 dieną jis buvo suimtas.

Nauji nuosprendžiai

Būdamas už grotų Celofanas išklausė dar du nuosprendžius. Dėl buvusio FNTT darbuotojo Šarūno Mickevičiaus apšmeižimo jam skirta 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, o praėjusių metų gruodžio 29 dieną Kauno apygardos teismas A.Kandrotą pripažino kaltu dėl aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo ir skyrė vienų metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Kartu su A.Kandrotu buvo nuteisti jo draugai Andrius Žalys ir Romas Jablonskas. Trijulė kaltinama pasisavinusi „MDK logistikos“ turtą – 321 tūkst. 791 eurą ir 84 centus, sukčiaujant apgaule valstybės ir „Sodros“ biudžetui nesumokant privalomų mokėti su darbo santykiais susijusių gyventojų pajamų mokesčio, kitų įmokų, taip pat PVM.

Šie nuosprendžiai dar nėra įsiteisėję, A.Kandrotas juos apskundė aukštesnės instancijos teismams.

Nemalonumai pasivijo

Grįžtant šiek tiek į praeitį, 2016 metai A.Kandrotui buvo ne tik laimingi dėl įvykusių vestuvių, bet ir skaudūs dėl tėvo Antano netekties. Vyras nuskendo maudydamasis Neryje.

Netrukus su žmona ir mažais vaikais Celofanas persikėlė gyventi į Ispaniją, tačiau senos nuodėmės jį pasivijo ir ten.

Dar 2016 metais jo sutuoktinės I.Kandrotienės (34 m.) vardu registruota bendrovė „Enridž“. „Bendra Lietuvos ir Ispanijos įmonė“, – taip ją pristatė Kandrotai.

Pagal išperkamosios nuomos sutartį 2017 metais bendrovės vardu buvo paimti du automobiliai – 15 900 eurų kainavęs BMW 320i bei 24 400 eurų vertės „Jaguar XJ“ (2011 metų gamybos).

Kurį laiką „Enridž“ įmokas mokėjo, tačiau nuo 2018 metų savo įsipareigojimų nevykdė, automobilių taip pat negrąžino.

Manoma, kad I.Kandrotienė kartu su savo vyru abu automobilius yra perleidę tretiesiems asmenims, tačiau pora tai kategoriškai neigė.

Iškviestas liudyti šioje byloje A.Kandrotas tikino, kad įmokos pagal sutartis nebuvo mokamos, nes jo žmonos bendrovė susidūrė su finansiniais sunkumais, o abu automobilius esą kažkas pavogė, todėl jei kas šioje istorijoje ir patyrė nuostolių, tai tik jo šeima.

A.Kandrotas pasakojo, kad mašinas kartu su žmona pirko nutarę užsiimti ilgalaike jų nuoma Lietuvoje bei Ispanijoje, tad įsigijo net devynis automobilius, tačiau verslas pasirodė esąs ne toks pelningas, kaip jie tikėjosi.

Kitus automobilius bendrovė grąžino, o dėl „Jaguar“ ir BMW kilo problemų, nes pastarąjį automobilį nuomininkas su įsipareigojimais esą perdavė kažkokiai moteriai, kuri dingo nesumokėjusi pinigų. „Jaguar“, anot A.Kandroto, buvo perduotas Ispanijoje gyvenančiam Rusijos piliečiui, tačiau šis irgi prapuolė su mašina.

I.Kandrotienė teisme pripažino savo kaltę, kad nesiėmė visų priemonių automobiliui išsaugoti, taip pat neprieštaravo ir dėl kaltinimų pradanginus dokumentus. Moteris aiškino, kad juos laikiusi tėvo autoservise, tačiau vieną dieną jie pradingę.

2022-ųjų kovo 25 dieną, kai Celofanas dar sėdėjo už grotų, Kauno apygardos teismas I.Kandrotienę pripažino kalta dėl svetimo didelės vertės turto iššvaistymo ir aplaidaus buhalterijos tvarkymo, tačiau už grotų nepasiuntė. Vienai su mažamečiais vaikais likusiai moteriai buvo skirta vienų metų laisvės apribojimo bausmė.

Kulautuvoje nemėgstamas

Grįžęs iš Ispanijos į Lietuvą Celofanas su šeima apsigyveno Kulautuvoje tėvų bute, kurį jiems perleido į Tytuvėnus gyventi išvažiavusi jo motina Laima.

Tiesa, šiame miestelyje Celofanas nėra mėgstamas, o ir matomas jis čia retai. „Žinodami jo charakterį žmonės vengia su juo bendrauti, jis taip pat nesiveržia. Kaime jam mažai veiklos – varo į platesnius vandenis“, – „Lietuvos rytui“ prasitarė A.Kandroto kaimynai.

Išgarsėjo per pandemiją

Plačiajai visuomenei A.Kandrotas tapo labiau žinomas 2020 metais prasidėjus koronaviruso pandemijai.

Vyras ėmė šmėkščioti prorusiško veikėjo Kazimiero Juraičio kuriamose internetinėse laidose, protestuodamas prieš suvaržymus lakstė po parduotuves su popierine vaikiška kauke. Vėliau jis prisidėjo prie tuomet dar besikuriančio „Šeimų sąjūdžio“ ir tapo nuolatiniu jo mitingų dalyviu.

2020 metais A.Kandrotas su Vytauto Šustausko „Kovotojų už Lietuvą sąjunga“ bandė kandidatuoti į Seimą, tačiau partija laiku nespėjo sumokėti užstato Vyriausiajai rinkimų komisijai, todėl nebuvo registruoti.

Ši nesėkmė nesustabdė Celofano. Filmuoti vaizdai, kuriuose jis kritikuodavo visus iš eilės – karantiną, LGBT judėjimą, konservatorius, žiniasklaidą – vis dažniau pasirodydavo internete ir buvo gana populiarūs.

Užkabino žinomus žmones

A.Kandrotas ne tik kalbėjo, bet ir veikė, rašė skundus, pavyzdžiui, apskundė policijai Vytautą Landsbergį, kad jis Seime esą netaisyklingai dėvėjo kaukę.

Augindamas savo populiarumą Celofanas įgijo ir nemažai priešų, nes savo laidose puldinėjo visuomenėje gerai žinomus asmenis – Algį Ramanauską-Greitai, Mantą Stonkų, Skirmantą Malinauską, Paulių Mikolaitį, internete žinomą Paul deMiko slapyvardžiu.

Ne kartą jo taikiniais yra tapęs ir Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius bei žurnalistė Indrė Makaraitytė. Pirmąjį Celofanas buvo pasiūlęs sušaudyti, o antrąją – „užmušti ir padėti į vietą“.

P.Mikolaitis, T.V.Raskevičius ir I.Makaraitytė kreipėsi į teisėsaugą dėl bylų Celofanui iškėlimo, bet visos jos tyliai buvo numarintos.

Nepavyko A.Kandrotui išsisukti tik 2021 metų rugpjūčio 10-ąją prie Seimo vykusių riaušių byloje. Ten jis buvo itin aktyvus, ragino kelti neramumus. „Nebijokite baudų, kalėjimo, grasinimų, nes tai yra jų priemonė. Kodėl jie su manimi nesusitvarko? Nes aš nežaidžiu pagal jų taisykles“, – nesilaikyti įstatymų tąkart ragino Celofanas.

Kartu su kaltinimais dalyvaujant riaušėse Kauno rajono gyventojui pateiktas ir kaltinimas dėl netikro dokumento laikymo. Jo namuose rastas padirbtas Maltos diplomatinis pasas.

Atsipūtęs puolė veikti

Šių metų kovo 24 dieną Aukščiausiasis teismas paskelbė, kad Kauno apygardos teismo nuosprendyje aptiko procesinių pažeidimų, ir tą pačią dieną Celofanas buvo paleistas į laisvę.

Kelias dienas atsipūtęs vyras vėl pradėjo savo transliacijas internete ir kėlė skandalus. A.Kandrotas dalyvavo LGBT parade Vilniuje ir ten gavo T.V.Raskevičiaus bučinį. Tuo metu į Palangoje vykusias lenktynes „Aurum 1006 km“ Celofanas pateko kaip žurnalistas, bet buvo iš jų išvytas.

Negana to, jis apšmeižė paramą Ukrainai renkančius Andrių Tapiną, Olegą Šurajevą ir Joną Ohmaną, esą jie dalį pinigų pasilieka sau. Dėl to A.Tapinas pagrasino civiline byla ir ieškiniu, tačiau panašu, kad Celofanui nebaisios nei bylos, nei baudos.

Liepos 11-ąją jis nuo Kauno miesto apylinkės teismo nuėmė Ukrainos vėliavą. Dėl to buvo iškelta baudžiamoji byla dėl vagystės, o pats Celofanas trumpam sulaikytas ir tyrime apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Bankrotai – įtartini

Prieš kelias dienas tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ paskelbė, kad Celofano perimtų, nupirktų ir kitaip su juo siejamų įmonių nesumokėtų mokesčių suma viršija 250 tūkst. eurų.

Kaip teigiama tyrime, šių metų liepą Vilniaus apygardos teismas nagrinėjo saugos sistemų prekyba ir įrengimu besivertusios įmonės „Stebėjimo technologijos“ bankroto bylą.

Šią bendrovę, kaip skelbiama publikacijoje, 2021 m. rudenį iš verslininko Ramūno Leipaus perėmė A.Kandrotas. Praėjus keliems mėnesiams ji bankrutavo.

„Stebėjimo technologijų“ bankroto administratorius pastebėjo, kad prieš įmonės perleidimą Celofanui buvo išparduota dalis jos turto, dingo bankroto procesui reikalingi finansiniai dokumentai.

R.Leipus, prieš perduodamas verslą A.Kandrotui, įsisteigė naują bendrovę „Apexis Baltic“, todėl teismas „Stebėjimo technologijų“ bankrotą pripažino tyčiniu ir apie tai informavo prokuratūrą.

Teismo nutartyje nurodyta, jog buvęs įmonės savininkas teigė, kad už akcijas gavo apie 23 tūkst. eurų. Pinigai esą sumokėti grynaisiais, todėl R.Leipus negalėjo pateikti jokių jų sumokėjimo įrodymų.

Kaip skelbiama „Sienos“ tyrime, 2015–2017 m. laikotarpiu žlugo dar keturios A.Kandroto įmonės.

Iš pradžių jos nustodavo teikti finansinius dokumentus Registrų centrui, vėliau pradėdavo kaupti skolas ir bankrutuodavo. Šešių su A.Kandrotu susijusių įmonių nesumokėtų mokesčių suma jau viršija 250 tūkst. eurų.

Reaguodamas į šį tyrimą Celofanas atšovė, kad yra pasiryžęs perimti ar perpirkti iš žmonių 100 neveikiančių įmonių, o netrukus pasigyrė, kad jau turi tokių apie dešimt.

Reklamuoja kriptovaliutas

A.Kandrotas ėmėsi dar vienos veiklos – socialiniame tinkle „Facebook“ pradėjo reklamuoti ir kriptovaliutas bei jų tariamai duodamą milžinišką pelną.

Tokie skelbimai sukėlė įtarimų ir spėliones, kad į kriptovaliutų verslą A.Kandrotą galėjo įtraukti Latvijos politikas ir verslininkas 57 metų Aivaras Smanas, kuris Celofano suėmimo dieną buvo jo tuomečiuose namuose Karmėlavoje ir policijos pareigūnų išvesdinamam vyrui žadėjo pasirūpinti jo žmona ir šeima.

Prieš trejetą dešimtmečių A.Smanas buvo garsiosios MMM finansinės piramidės Latvijoje steigėjas, vėliau nuteistas už pasų klastojimą. Kaip teigiama Latvijos žiniasklaidoje, A.Smanas ir iki šiol užsiima galimai nelegalia veikla, yra įkūręs platformą, kurioje prekiauja netikra kriptovaliuta ir taip išvilioja iš žmonių pinigus.

Verslininku iš Latgalos save vadinantis A.Smanas su bendraminčiais yra įkūręs partiją „Liaudies tarnai Latvijai“, o su A.Kandrotu pažįstamas nuo pandemijos laikų. Celofanas lankydavosi jo renginiuose Latvijoje, o A.Smanas – renginiuose, prie kurių organizavimo daugiau ar mažiau buvo prisidėjęs A.Kandrotas.

Abiejų vyrų retorika panaši – kalbos prieš LGBT, skiepus, pandemiją, apie tariamai į piliečius ir nepiliečius susiskaldžiusią visuomenę.

Žada daug staigmenų

Apie politinius užmojus ir kriminalinę veiklą „Lietuvos rytas“ pakalbino ir patį A.Kandrotą.

– Ar daug savo partijos narių jau suskaičiavote?

– Pirmines anketas pateikė daugiau kaip 3000. Iš pradžių internete paleidome apklausą, nes buvo įdomu sužinoti, kiek žmonių palaiko. Kai atsiliepė apie 3000, supratau, kad reikia žygiuoti toliau.

Emigrantų labai didelis procentas. Londone vienos kavinės savininkas net pasiūlė partijos štabą pas jį daryti, partijos atstovybę.

Emigrantai labiau problemas mato, mūsiškiai kaip bitutės užsukti tame begaliniame rate, žmonės jau nebeturi kada savo nuomonės pasakyti, o ir neleidžia jiems. Žmonės užsienyje yra šiek tiek drąsesni, ten, Vakarų Europoje, daugiau Europos.

– Kaip save apibūdintumėte? Juk einate į politiką. Kodėl žmonės turi balsuoti už Celofaną ir jo partiją?

– Žmonės mane jau pažįsta, kam čia dar man prisistatinėti? Aš Celofanas, ir viskas. Žmonės žino mano vertybes, pagrindus.

Žinote, kaip aš prisistatysiu? Esu tikrasis konservatorius, nes dabartiniai Lietuvos konservatoriai balsuoja už LGBT, nors jų įstatų trečias punktas teigia, kad jie gina konservatoriškas vertybes.

Aš esu už konservatoriškas vertybes ir padarysiu tai, ko jie nedaro. LGBT ir visi kiti dalykai nėra gyvenimo prioritetas.

Man svarbiausia – Lietuva, man Lietuvos trispalvė yra aukščiau už kitas mums primetamas vėliavas, man nepriimtinas manipuliavimas kitomis tautomis, kurios šiuo metu yra nelaimėje, ir, kaip laikas parodė, tam tikri asmenys iš tos svetimos tautos nelaimės labai neblogai pelnosi.

– Kaip paaiškintumėte istoriją su Maltos numeriais ir pasu?

– Viskas yra gerai, aš esu teisėtas Maltos ordino narys, ir tuos numerius netrukus vėl pamatysite.

Kai teisėsauga mane sulaikė, aš sakiau: turiu dokumentus, kurie man garantuoja teisinę neliečiamybę ir liudija mano, kaip tam tikros organizacijos atstovo, diplomatinį statusą.

Teisėsaugininkai pasakė: mes netikime, kad jie tikri, nes tai, kad aš juos turiu, jiems buvo siurprizas. Tada aš jiems atsakiau: čia jums ne bažnyčia, kad tikėtumėte ar netikėtumėte, yra dokumentas ir juo vadovaukitės.

Vėliau jie kreipėsi į viešąją įstaigą „Maltos ordinas“, ten pasakė, kad apie mane nieko nežino.

Nenuostabu, kad sriubos pilstytojai nežino apie kažkokio suverenaus ordino veiklą ir jo narius.

Ordinas manęs neatsižadėjo, nors per tam tikras tarnybas susisiekė su jo nariais, bandė mane šmeižti. Ordinas mane palaiko ir atvažiuos į teismą riaušių byloje liudyti. Patikėkite, siurprizų visiems žviegiantiems šurajevams dar bus.

– Po paviešinto „Sienos“ tyrimo pareiškėte, kad supirksite 100 įmonių. Kam jums jos reikalingos?

– Komercinė paslaptis.

– Iš ko jūs gyvenate? Jūsų žmona irgi nedirba.

– Aš jums asmeniškai pasakysiu, bet viešinti draudžiu.

– Kaip jūs susijęs su kriptovaliutomis?

– Kai Lietuva sužinos, kiek aš jų turiu, čia visi iškris iš batų.

– Kokie yra jūsų santykiai su A.Smanu?

– Geri. Jis turi labai sėkmingų projektų. Jis labai turtingas žmogus.

– Kodėl jūs Celofanas?

– Šitai pravardei tiek pat metų kiek „koronai“. Tai labai ilga istorija, įdomi, bet, kalbant trumpai, jei ne koronavirusas, Celofano nebūtų.

– Ar prisimenate, kiek kartų esate teistas, nuteistas?

– Mano teistumai, palyginti su kai kurių kitų garsių veikėjų teistumais, yra niekas, nes jie teisti už korupciją, o aš už tai nė karto neteistas.

– Bet esate teistas už finansinius nusikaltimus.

– Čia yra akivaizdus įrodymas, kad išmanau finansus, tik gyvenime keletą klaidų padariau.

Jei mano bylas persvarstytų nuodugniai, visose išteisintų. Vienoje, dėl kurios 2013 metais sėdėjau Pravieniškėse, esu prisipažinęs tai, ko nesu padaręs, nes prokuroras pasakė: prisipažinsi – gausi metus, neprisipažinsi – gausi ketverius. Prisipažinau, kad gaučiau mažiau, nors daug veikų net ne aš esu padaręs.

Teisme paliudijo banko atstovas, kad jie patys neteisėtai išdavė paskolą, bet prokuroras atsistojo ir pasakė: taip, yra kita baudžiamoji byla, bet nėra kitų įtariamųjų.

Bankininkai tą bylą už pinigus užsigesino, o aš, kad mažiau gaučiau, prisiėmiau svetimą kaltę, dar gavau šiek tiek kompensacijos iš tam tikrų asmenų ir sėdėjau metus vietoj ketverių. Viskas labai paprasta, mano pasėdėjimas kalėjime buvo iš išskaičiavimo.

– Jums buvo iškelta ir daugiau bylų, pavyzdžiui, dėl grasinimų T.V.Raskevičiui ir I.Makaraitytei.

– Nesąmonė tos bylos. Negavau jokių žinių apie jas, nors jei prokurorai būtų norėję jas baigti, jau būtų atidavę teismui.

Žiūrėkite, O.Šurajevas mane savo „poste“ išvadino pedofilu, aš parašiau pareiškimą, policija atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą.

Buvau nuteistas (dabar vyksta apeliacija) realia trijų mėnesių laisvės atėmimo bausme už tai, kad buvusį FNTT direktoriaus pavaduotą Š.Mickevičių pavadinau korumpuotu. Šitaip pavadinau po to, kai jį sulaikė, laikė areštinėje, pateikė kaltinimus dėl korupcijos. Bet kadangi jis dar nenuteistas, kaltė neįrodyta, mane Kauno apylinkės teismas nuteisė dėl šmeižto.

O kaip O.Šurajevo „postas“, kad aš pedofilas? Aš gyvenime nei buvau kaltinamas pedofilija, nei nuteistas, bet policija sako, kad čia ne šmeižtas, ne nusikaltimas.

Tie dvejopi standartai užkniso, aš tiesiai sakau. Dėl to ir kuriu naują partiją. Mes truputėlį eismą pakeisime ir tam tikrus dalykus išsiaiškinsime.

– Jeigu patektumėte į Seimą, su kokiomis partijomis sudarytumėte koaliciją?

– Leisime joms spręsti, tada ir pamatytume, kurios partijos atstovauja tikrosioms vertybėms, o kurios tik apsimeta. Šiuo metu net partijų normalių nėra, yra tik interesai.

Žinote žaidimą, kai vaikučiai bėgioja aplink kėdutes ir muzikai nutilus turi suspėti atsisėsti? Dabar tas pat ir politikoje: jie bėgioja aplink kėdutes, bet kėdučių yra tiek pat, kiek ir bėgiojančių, todėl jie visi tas kėdutes pasidalija.

Bet kai atsirado Celofano partija, kai atėjo Celofanas, jie visi mato, kad vienos kėdutės trūksta, o Celofanas yra tas, kuris tikrai savo kėdutės niekam neatiduos.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA