Prancūzams į atlapus rimtai kibusi Lietuvos rinktinė liko be revanšo | Kas vyksta Kaune

Prancūzams į atlapus rimtai kibusi Lietuvos rinktinė liko be revanšo

Lrytas.lt 2023/08/11 21:34
Draugiškos krepšinio rungtynės: Lietuva-Prancūzija / T. Bauro nuotr.

Pasaulio krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė patyrė trečiąjį pralaimėjimą iš eilės. Penktadienį Kazio Maksvyčio auklėtiniai sausakimšoje renovuotoje „Avia Solutions Group“ (ASG) arenoje dar kartą turėjo pripažinti Europos vicečempionų prancūzų pranašumą.

Rungtynes lietuviai pradėjo tikru tritaškių lietumi, kurį Vilniuje užkūrė Eimantas Bendžius. Snaiperis vien per pirmąjį ketvirtį susmeigė 5 tolimus metimus iš 6 bandymų, dar vieną tritaškį pridėjo komandos kapitonas Jonas Valančiūnas.

Taškų banga leido K. Maksvyčio kariaunai po pirmųjų dešimties minučių pirmauti 29:25.

Antrojo ketvirčio metu tritaškių salvės nurimo, o Lietuvos krepšininkai susidūrė su problemomis atakuojant varžovų krepšį – per ketvirtį aikštės šeimininkai įmetė vos 10 taškų.

Kėlinio pabaigoje Nicolas Batumas tritaškiu persvėrė rezultatą, o Guerschon’as Yabusele galingu dėjimu sudrebino renovuotos ASG arenos lanką. Laimei, paskutinėmis ketvirčio sekundėmis lietuviams išlyginti skaičius švieslentėje 39:39.

Lietuviai kiek sėkmingiau pradėjo trečiąjį kėlinį, bet Prancūzija spurtavo 8:0 ir vėl susigrąžino pirmaujančios komandos vaidmenį. Nutolti prancūzams nepavyko – aikštėje tęsėsi permaininga kova, o po trijų kėlinių svečiai turėjo vos dviejų taškų pranašumą – 58:56.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Prancūzija užsmaugė aikštės šeimininkus – problemos tiek puolime, tiek ir gynyboje lėmė, kad svečiai vos per kelias minutes pirmą kartą dvikovoje susikrovė dviženklį pranašumą (59:69).

Įpusėjus ketvirčiui prancūzai padidino pranašumą iki 13 taškų, o antroje kėlinio pusėje Lietuva bandė stoti į lemiamą šturmą.

Likus žaisti kiek daugiau nei vieną minutę E. Bendžius tritaškiu sumažino atislikimą iki keturių taškų, bet lemiamą šturmą atlaikę prancūzai šventė pergalę.