Industrinę Kauno miesto erdvę drebino reivo vakarėlis – Kas vyksta Kaune

Industrinę Kauno miesto erdvę drebino reivo vakarėlis

delfi.lt 2023/07/01 11:00
/ DELFI / A. Ufarto nuotr.

Ketvirtadienį Kaune prasidėjęs festivalis „Audra“ neleido kauniečiams bei miesto svečiams liūdėti ir penktadienį. Vidurnaktį į „Pergalės“ perdirbimo gamyklą plūdo reiveriai, kurie galėjo išgirsti 17 elektroninės muzikos atlikėjų iš įvairių pasaulio šalių.

Kaip skelbė organizatoriai, tai buvo vienas didžiausių visų laikų elektroninės muzikos koncertų. Festivalio lankytojai čia plūdo vasariškai pasipuošę ir pasiruošę pašėlti visą naktį.

Renginio „Pergalės“ perdirbimo gamykloje metu pasirodė elektroninės muzikos atlikėjai iš Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Ispanijos scenų bei svarbiausių elektroninės muzikos renginių Lietuvoje.

Tarp svečių iš užsienio buvo Lietuvoje jau viešėjusi naujosios prancūzų DJ kartos figūra, menininkė ir architektė Anetha, Europos ir Australijos šokėjų pamiltas vizionieriškasis Skin On Skin ir Jungtinės karalystės DYI vakarėlių siela I. Jordan. Į „Pergalės“ gamyklos sceną taip pat lips Emilija, Hector Oaks, Justautas B2B Kaubrys, Karkasas Live, Less Feeling B2B Richard Akingbehin, Loraine James Live, Lovers Live, Mario Moretti, Nosedrip, S13, SHN, Santaka Live, Under Black Helmet B2B Interiors ir Užimtumo Tarn¥ba.

Delfi primena, kad antrą kartą rengiamame tokiame renginyje buvo galima stebėti įvairias instaliacijas, gyvus pasirodymus, kultūrines iniciatyvas.

Penktadienį „Audros“ dalyviai jau trečius metus iš eilės galėjo apsilankyti ir vykusiame madų šou „Komoda“, kuriame šįkart pristatytos septynios kylančių Lietuvos dizainerių kolekcijos. Muzikinio teatro sodelyje dar prieš pristatymą įvairių stilingų derinių rinkosi pažiūrėti ne tik kauniečiai, bet ir miesto svečiai.

O kiek vėliau sutemus, po žvaigždėtu vasaros dangumi Mykolo Žilinsko dailės galerijos fasadas nušvito spalvingomis audiofestivalio „Banguoja” vizualizacijomis. Festivalio dalyviai buvo kviečiami pasinerti į intymius audio pasakojimus apie mus supantį pasaulį, meilę, maištą ir patirtis, kurių neįmanoma apibūdinti vien žodžiais.

Originalo kalbomis per bevieles ausines skambėjo tarptautinių ir vietos audio menininkų kūriniai, o jų subtitrai lietuvių kalba tirpo su naktimi susiliejančiose projekcijose.

Pasivaikščioti senamiesčio gatvėmis kvietė ir ekskursija „Kauno klubų istorija“, kurią vedė netikėtas duetas – Kauno miesto gidas, buvęs žurnalo „Ore“ redaktorius Jonas Oškinis ir didžėjus, radijo laidų vedėjas, pirmųjų 90–taisiais „Pakalnėje“ vykusių reivų organizatorius Povilas Pauplys.

Festivalis „Audra“ / DELFI / A. Ufarto nuotr.

Nuo instaliacijų, virtualių erdvių iki dirbtinio intelekto

Meno gerbėjų laukia ir kruopščiai atrinkta parodų, instaliacijų, dirbtinio intelekto, video kūrinių ir parodų programa, šiemet kviečianti pasinerti į „lašėjimo“ temą. Inspiruota Kauno miesto konteksto bei festivalio vietos, programa tyrinės tai, kaip vanduo ir kiti skysčiai sklinda šiuolaikinio miesto infrastruktūroje.

Tarpdisciplininiai menai birželio 28–liepos 2 d. užlies dvi miesto erdves – „Pergalės“ plieno perdirbimo gamyklą ir M. Žilinsko dailės galeriją. Išplėstinė realybė, meno bienalėse visame pasaulyje pristatyti kūriniai, virtualios erdvės ir tekstilės eksperimentai – tai tik dalis to, ką lankytojai išvys ilgojo savaitgalio metu. Nuo Šanchajaus iki Londono, Velso ir gilyn į pasąmonės erdves – „Audros“ festivalio meninė programa kvies į kultūrinę kelionę tarp realaus ir įsivaizduojamo pasaulio.

Daugiu naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA