Kauniečiai kviečiami į nemokamas drabužių atiduotuves – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai kviečiami į nemokamas drabužių atiduotuves

/ Organizatorių nuotr.

Liepos 2 dieną nuo 11 iki 15 val. Kaune esančiame Panemunės šile vyksiančiame nemokamame Panemunės festivalyje „Pojūčių šilas“ visi kauniečiai ir miesto svečiai, kuriems rūpi atsakingas vartojimas, tvari mada ir darnus santykis su mus supančia gamta yra kviečiami į nemokamas drabužių mainytuves-atiduotuves su tvarios mados dizainere Olesia Les, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Dažnai galvojame, kad vasara – lengviausias sezonas formuojant garderobą: keletas plevėsuojančių suknelių ir tiek. Bet iš tikrųjų, vasaros garderobas, ypač Lietuvoje, reikalauja daugiau pastangų ir dėmesio.

Susitikimo metu pakalbėsime ne tik apie medžiagas, asortimentą ir trendus, bet ir apie gudrybes, kurios gali mums pagelbėti neprašauti su pasirinkimais ir visada jaustis bei atrodyti puikiai“, – sako O. Les.

Garderobas vasaros atostogoms

Dar prieš pat renginį tvarios mados dizainerė pateikia keletą patarimų, kurie pravers ir šią vasarą planuojantiems daug atostogauti: „Vasarą geriau rinktis dviejų dalių kostiumėlius nei vientisą suknelę – taip galima sudaryti daugiau derinių, kas labai praverčia atostogų ar kelionių metu neprisidėti krūvos drabužių.

Taip pat derėtų nepamiršti „sluoksniavimo“, nes vasara pripildyta ne tik saulėtomis dienomis. Kalbant apie medžiagiškumą, pravartu rinktis lininius drabužius – jie nepraleidžia UV spindulių, tad kūnas bus apsaugotas nuo jų, net nenaudojant jokių papildomų priemonių“, – tai tik dalis patarimų, kuriais su dalyviais pasidalins tvarios mados dizainerė O. Les festivalyje „Pojūčių šilas“.

Renginio metu renginio dalyviai turės galimybę atiduoti ir išmainyti savo geros būklės, tačiau nenešiojamus, pabodusius, bet vis dar gerus drabužius, papuošalus, galanteriją, mažiesiems bus galimybė išsimainyti savo žaislus. Kaip teigia mainytuvių ir atiduotuvių Panemunės šile organizatorė Karolina Barišauskienė, svarbu įsidėmėti keletą taisyklių, kurios pravers dalyvaujant tokiame renginyje.

„Labai svarbu pabrėžti, kad daiktai, kuriuos žmonės atsineša į atiduotuves, turi būti geros būklės, tvarkingi, su savimi galima turėti tiek daiktų, kiek norisi, o visi atsinešti daiktai tampa visų. Neišmainytus daiktus prašysime pasiimti su savimi ir suteikti jiems antrą šansą kitur“, – teigia K. Barišauskienė.

Drabužių perteklius ir jų žala

Tai, kad drabužių pramonė kelia daugybę klimato kaitos problemų patvirtina ir neseniai patvirtinta Europos Sąjungos žiedinės tekstilės strategija, kurią planuojama įgyvendinti iki 2030 metų. Skaičiuojama, kad ES kasmet išmetama apie 5,8 mln. tekstilės, tai sudaro apie 11,3 kg vienam gyventojui.

„Europos komisijos duomenimis, 9 iš 10 gyventojų mano, kad šiuolaikiniai drabužiai turėtų būti patvaresni, o pačioje ES žiedinės tekstilės strategijoje numatyta nustatyti gaminių reikalavimus, kad šie būtų kokybiški, patvarūs laikui, iš perdirbtų medžiagų.

Taip pat planuojama spręsti žaliojo smegenų plovimo, neparduotų prekių naikinimo problemas ir daugybę kitų mūsų aplinką žalojančių problemų, susijusių su tekstilės tarša“, – teigia nemokamos „Giver Tag“ drabužių mainytuvių-atiduotuvių platformos kūrėja K. Barišauskienė ir priduria, kad kiekvienas galime būti teigiamu vartojimo pavyzdžiu kitiems.

/ Organizatorių nuotr.

„Atsakingai vartodami, pirkdami ne tik naujus, bet ir dėvėtus drabužius, rinkdamiesi natūralius audinius, suteikdami jiems antrą šansą taisydami, valydami ir prižiūrėdami, mes galime prisidėti prie tekstilės atliekų mažinimo, parodyti pavyzdį ne tik savo šeimos nariams, draugams, bet ir aplinkiniams. Visada sakau, kad norint pokyčio – reikia tai pradėti daryti nuo savęs“, – sako K. Barišauskienė.

Prailginti drabužio gyvavimo ciklą

Tai, kad prisidėti prie tvaresnės aplinkos kūrimo galime ne tik atsakingai vartodami, bet ir prailgindami drabužio tarnavimą tinkamai jį prižiūrėdami, patvirtina ir drabužių valyklos „Paulini“ vadovas Paulius Slavinskas.

„Nepaisant to, kaip viliojančiai parduotuvėje atrodo skelbiama nuolaida, kaip smarkiai jums patinka rūbo spalvos ir raštai, ar koks bebūtų madingas jo dizainas, prieš įsigyjant rūbą pirmiausia siūlau pažiūrėti į jo etiketę ir susipažinti, kokias drabužių valymo instrukcijas pateikia gamintojas.

Reikia iš karto pasigilinti, ką su drabužiu bus galima daryti. Pavyzdžiui, jeigu drabužio etiketėje matote vonelę, apskritimą, P arba W raides, vadinasi, drabužis gali būti pilnai prižiūrimas tiek namuose, tiek valykloje, todėl galėsite juo pasirūpinti atsiradus dėmei“, – sako valyklų tinklo vadovas.

Gamtos apsuptyje visų dalyvių laukia ne tik patarimai, kaip prailginti drabuži gyvavimo ciklą jį prižiūrint, kaip vartoti atsakingiau, rengtis stilingiau, bet ir programa, skirta visai šeimai – mankštos, ekskursijos, edukacijos, dirbtuvės ir, žinoma, muzika. Visa tai bus galima atrasti sakais dvelkiančiame Panemunės šilo festivalyje „Pojūčių šilas“, kurį drauge su partneriais organizuoja Kauno menininkų namai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA