Elektroninėms cigaretėms ir skysčiams ruošia griežtą apynasrį – Kas vyksta Kaune

Elektroninėms cigaretėms ir skysčiams ruošia griežtą apynasrį

BNS / Sniegė Balčiūnaitė 2023/06/06 09:00
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Siekiant dar labiau apriboti galimybes įsigyti elektroninių cigarečių su aromatais, nuo lapkričio siūloma uždrausti tokias cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, kuriame būtų cukraus ir saldiklių.

Tokios Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisos Seimui bus pateiktos antradienį.

Kaip BNS anksčiau yra sakęs pataisos iniciatorius Vytautas Kernagis, elektorininėse cigaretėse aptikti cukrų ar saldiklių gali Lietuvos laboratorijos, todėl tokių rūkalų nebereikėtų vežti tirti į kitų šalių laboratorijas.

Kol kas jokia institucija Lietuvoje negali įrodyti, kad elektroninėse cigaretėse yra ne tabako, o kitų draudžiamų skonių ir kvapų.

Dabar į rinką neleidžiama tiekti elektroninių cigarečių ir jų pildyklių su skysčiu, jeigu jame yra vitaminų arba kitų priedų, kurie sudaro įspūdį, kad jos yra naudingos ar mažiau kenksmingos sveikatai.

Taip pat negalima įvežti cigarečių ir jų pildyklių skysčių su kofeinu arba taurinu, kitais priedais ir stimuliuojamais junginiais, kurie siejami su energija ir gyvybingumu.

Draudžiami ir skysčiuose esantys priedai, nudažantys išsiskiriančias medžiagas, nesudeginti turintys kancerogeninių, mutageninių ir toksiškai veikiančių reprodukciją, vadinamųjų KMR savybių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA