Gastilionių atodanga su pažintine trasa – norintiems pasimėgauti pušų aromatu ir paslaptinguoju Paežerojaus ežeru – Kas vyksta Kaune

Gastilionių atodanga su pažintine trasa – norintiems pasimėgauti pušų aromatu ir paslaptinguoju Paežerojaus ežeru

Gastilionių atodanga./ R. Tenio nuotr.

Sugrįžęs pavasaris kvieste kviečia pasilepinti poilsiu gamtoje. Gastilionių atodanga su pažintiniu taku (Kaišiadorių r.) – puiki vieta tykiai pasivaikščioti ir pasigėrėti dviejų ledynmečių suguldytais sluoksniais. Čia pat telkšo ir slaptingasis Paežerojaus ežeras – vienintelis Kauno marių regioniniame parke.

Atodangos ilgis – 600 metrų

Gastilonių atodanga stūkso Rumšiškių miške, kur įsteigtas Gastilonių botaninis–zoologinis draustinis. Atodanga tęsiasi apie 600 metrų dešiniuoju Kauno marių krantu.

„Gastilionių atodanga pasižymi beveik stačia apie 20 m aukščio siena, užima 1,07 ha plotą. Atodanga 2008 m. paskelbta valstybės saugomu geologiniu gamtos paveldo objektu“, – informavo Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkas Aurelijus Balčiūnas.

Šalia atodangos auga keliolika žaibo trenktų medžių, tad ši vieta trumpam sustingdo.

Gastilionių atodanga
Keliaudami Gastilionių pažintiniu taku žvilgtelkite į trūnijančių medžius, juose dygsta rečiausias Europoje grybas – Krokinis minkštenis, o žieve ropoja reti vabalai: Purpurinis plokščiavabalis ir Niūriaspalvis auksavabalis. Senų medžių drevėse miega didžiosios miegapelės./ R. Tenio nuotr.

Žvelgiant į Kauno marias dera prisiminti, kad prieš statant Kauno hidroelektrinę čia gyvavo keliasdešimt kaimų, tarp jų ir Gastilionių k., kuris prasidėjus darbams buvo iškeltas ir pateko po vandeniu.

Keliaudami link atodangos praeisite Rumšiškių pušį – storiausią Lietuvoje. Jos apimtis – 5 m, aukštis – 32 m, amžius gali siekti net 400 metų. Praėjus šį objektą ir nyrant gilyn į Rumšiškių mišką atsivers apleisti mediniai nameliai, tai buvusi vaikų poilsiavietė „Kauno marios“. Šie nameliai dūla jau ne vieną dešimtmetį.

Gastilionių atodanga
Žvilgsnis į Kauno marias./ R. Tenio nuotr.

Telkšo vienintelis ežeras

Visai čia pat tyvuliuoja vienintelis šiame regioniniame parke ežeras Paežerojus. Jis ypatingas dėl itin tamsaus vandens, kadaise dėl to net vadintas Juoduoju ežeru. Legenda byloja, kad čia gyvena žalčių karalius. Beje, šį ežerą juosia aukštapelkė, kur nevykdoma jokia ūkinė veikla. Ant ežero kranto įrengta poilsiavietė: yra pavėsinė su baldais. Čia pat – automobilių stovėjimo aikštelė.

Vaikštinėdami apie 3 km Gastilionių pažintinio tako trasa (tako pradžia ir pabaiga – prie Rumšiškių pušies) praeisite ir Gastilonių ąžuolą, jis laikomas storiausiu medžiu Kauno marių regioniniame parke, nes kamieno apimtis siekia 5,5 m, o aukštis – 25 m.

Pažintį su vietove galima pradėti nuo Gastilionių poilsiavietės. Ji yra Rumšiškių miške, netoli automagistralės VilniusKaunas. Poilsiavietę supa pušys, krante patogu maudytis. Kita galima kelionės pradžia – nuo Paežerojaus poilsiavietės, kur yra didesnė automobilių stovėjimo aikštelė.

Lankytinoje vietovėje vyksta ekskursijos, turistiniai žygiai.

Poilsiautojams rekomenduojama patogiai apsiauti ir būti nusiteikus įveikti stačius šlaitus. Pasivaikščiojus pušų apsuptyje galva neabejotinai prašviesės ir mintys praskaidrės.

Vietovė nuo Kauno nutolusi apie 22 km.

Gastilionių atodanga
Gastilionių atodanga./ R. Tenio nuotr.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA