Pasitelkus karinį sraigtasparnį iš Kauno į Vilnių pergabentas donoro organas – Kas vyksta Kaune

Pasitelkus karinį sraigtasparnį iš Kauno į Vilnių pergabentas donoro organas

https://videopress.com/v/skMjYBig

Kovo 9 dieną iš Nacionalinio transplantacijos biuro buvo gautas pagalbos prašymas pergabenti donoro organą, pranešė Lietuvos kariuomenė.

Atsižvelgus į prašymą, apie 17 val. iš Kaune esančio 2-ojo Paieškos ir gelbėjimo posto, kartu su medikų komanda pakilo budintis Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis MI-8T, rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime žiniasklaidai.

Kovo 10 d. apie 00.20 val. prie Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų nusileidęs orlaivis donoro organą perdavė medikams ir po sėkmingai įvykdytos užduoties grįžo į nuolatinę savo dislokacijos vietą Kaune, kur toliau tęsia budėjimą.

Papildyta 09.35 val.

Nacionalinio transplantacijos biuro duomenimis, ketvirtadienio naktį Vilniuje nusileido Karinių oro pajėgų sraigtasparnis su donorinėmis kepenimis iš užsienio. Kartu grįžo ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų pilvo chirurgų komanda, kuri dalyvavo donorinio organo eksplantacijos procese.

Užsienio šalyje, kuri nenurodoma, donorystės procesą organizuojanti atsakinga institucija informavo Nacionalinio transplantacijos biuro koordinatorių, kad jų šalyje yra donoras, kurio artimieji sutinka dovanoti organus transplantacijai, tačiau jų šalyje nėra recipientų, kuriems tiktų šio donoro kepenys.

Mūsų šalyje buvo recipientas, kuriam šios kepenys galėjo būti transplantuojamos, dėl to Nacionalinio transplantacijos biuro koordinatorius organizavo organo pargabenimą į Lietuvą, buvo pasitelktas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis.

Atskraidintos kepenys skubiai išgabentos į VUL Santaros klinikas, kur netrukus buvo persodintos jų laukiančiam pacientui.

Tai – pirmas kartas šiais metais, kai iš užsienio atgabenami donoriniai organai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA