Praėjusiais metais Lietuvos oro uostuose fiksuotas sparčiausias naujų darbuotojų skaičiaus augimas per visą organizacijos istoriją. Per 2022 m. įmonėje buvo įdarbinti 147 darbuotojai. Tarp jų daugiausiai aviacijos saugumo ir keleivių aptarnavimo specialistai, oro uostų operatoriai. Šiais metais Lietuvos oro uostai planuoja dar labiau auginti darbuotojų skaičių ir pasiūlyti daugiau nei 40 įvairių darbo pozicijų.
Lietuvos oro uostų personalo vadovė Danguolė Armanavičiūtė teigia, kad 2023 m. inspektorių ir operatorių pareigybės bus tarp paklausiausių oro uostuose, kadangi jos daro tiesioginę įtaką oro uostuose vykdomiems procesams bei užtikrina efektyvų oro uostų darbą, rašoma Lietuvos oro uostų pranešime žiniasklaidai.
„Lietuvos oro uostai visuomet ieško plataus spektro darbuotojų – įvairių sričių projektų vadovų, informacinių technologijų ekspertų, inžinerijos ir eksploatacijos specialistų. Ypatingai džiaugiamės tuo, kad į laisvas vietas kandidatuoja ir anksčiau Lietuvos oro uostuose dirbę darbuotojai. Per pastaruosius metus į mūsų organizaciją sugrįžo penki anksčiau čia dirbę kolegos“, – komentavo Lietuvos oro uostų personalo vadovė D. Armanavičiūtė.
Jos teigimu, tiek grįžtantys, tiek esami darbuotojai labiausiai vertina organizacinę kultūrą oro uostuose, vidinės karjeros galimybes bei organizacijos atvirumą. Per 2022 metus vidinę karjerą padarė dešimtadalis organizacijos darbuotojų.
„Be kitų faktorių – mums itin svarbu oro uostų kaip darbo vietos išskirtinumas, todėl džiaugiamės, kad tai įvertina ir mūsų nauji darbuotojai. Praėjusiais metai aktyviai investavome į darbdavio žinomumo kampaniją „Vienintelis toks“ ir rezultatai rodo, kad ji stipriai prisidėjo prie pasiekimų, esamų darbuotojų įsitraukimo bei rekordinio darbuotojų skaičiaus augimo“, – pasakojo D. Armanavičiūtė.
Planai 2023 metams
Lietuvos oro uostų personalo vadovė teigė, kad per 2022 m. organizacijai pavyko priartėti ir prie priešpandeminio darbuotojų skaičiaus. 2019 m. pabaigoje Lietuvos oro uostuose dirbo 662 darbuotojai, o 2022 m. gruodžio pabaigoje organizacijoje dirbo 595 darbuotojai.
„Galime pasidžiaugti, kad atsigauna ne tik aviacijos srautai, bet ir aktyviai auga aviacijos sektoriuje dirbančių skaičius. Šioje srityje taip pat pavyko beveik sugrįžti į priešpandeminį lygį, o per ateinančius metus planuojame įdarbinti daugiau nei 40 darbuotojų“, – pasakojo D. Armanavičiūtė.
Papildomos naudos oro uostų darbuotojams
Ji pridėjo, kad Lietuvos oro uostai suteikia papildomas naudas savo darbuotojams – tai lankstus darbo grafikas, papildomos atostogų dienos, sveikatos draudimas, mokymai profesiniam tobulėjimui, lanksčios darbo sąlygos ir papildomos finansinės naudos.
D. Armanavičiūtė teigė, kad jos pačios pasirinkimą prisijungti prie Lietuvos oro uostų komandos lėmė tai, jog tai yra vienintelis toks darbdavys Lietuvoje, kuris jungia labai kompleksišką aviacijos ir kitų sričių specialistų komandą.
Anot vadovės, įmonės vertybės sutampa su asmeninėmis jos vertybėmis, jai taip pat labai svarbus įmonės požiūris į darbuotoją bei orientaciją į darbuotojų įsitraukimo, motyvacijos didinimo veiklas, darbuotojų psichologinės gerovės stiprinimą, kompetencijų auginimą, talentų valdymą ir karjeros planavimą. Organizacija dėmesį skiria ir lyčių lygybei visose srityse – pavyzdžiui, vadovaujančiose pozicijose dirba lygi proporcija tiek vyrų, tiek moterų, beveik lygi lyčių proporcija yra vidurinės grandies vadovų lygmenyje.
Lietuvos oro uostai skelbia, jog Kauno oro uoste ieško valytojo/os, kuriai siūlo 5,39 eur/val. neatskaičius mokesčių.