Karališkąjį klubą nukarūnavęs „Žalgiris“ sugrįžo į pergalių kelią | Kas vyksta Kaune

Karališkąjį klubą nukarūnavęs „Žalgiris“ sugrįžo į pergalių kelią

/ „BC Žalgiris Kaunas“ nuotr.

Kauno „Žalgiris“ (6-7) antrajame Eurolygos dvigubos savaitės mače susitinka su Madrido „Real“ (9-4). Žalgiriečius palaikys sausakimša Kauno „Žalgirio“ arena. Rungtynės baigėsi Kauno „Žalgirio“ pergale 81:72.

„Žalgiris“ dvigubą Eurolygos savaitę pradėjo nuo pralaimėjo antradienį Belgrade, kur rungtynių pabaigoje atidavė iniciatyvą į „Crvena Zvezda“ ekipos rankas (73:77). Arnas Butkevičiaus teigimu, žalgiriečius pribaigė klaidos, neleidusios išlaikyti beveik visą susitikimą laikyto pranašumo.

Po kelių pralaimėjimų sezono pradžioje Eurolygoje Madrido klubas įsibėgėjo ir su 9 pergalėmis per 13 rungtynių turnyro lentelėje žengia 2–5 vietoje. Dvigubą turnyro savaitę Chuso Mateo auklėtiniai pradėjo nuo pergalės Miunchene prieš vietos „Bayern“ (68:64).

Pirmąjį kėlinį su tritaškiu atidaro Edgaras Ulanovas. Atsaką duoda Petr Cornelie 3:2. Nors gynyboje žalgiriečiams sunkiai sekasi, tačiau Dovydas Giedraitis pelno dar tris taškus 5:8. Keenan Evans išlygina rezultatą taikliu tritaškiu 10:10. Dzanan Musa įmeta baudos metimus 10:15. K. Evans pelno 2 taškus ir įmeta baudų metimą 15:17. Likus paskutinei minutei Karolis Dimša reabilituoja „Žalgirį“ 3 taškais, tačiau varžovai atsako taikliu dvitaškiu ir kėlinys baigiasi rezultatu 18:21.

Antrąjį kėlinį pradeda K. Evans su pelningu puolimu 20:21. A. Butkevičiaus prasiveržimas išveda „Žalgirį“ į priekį 25:23. Tyler Cavanaugh pataiko tritaškį ir didna skirtumą 30:25. Ginčą dėl kamuolio laimi varžovai ir pelno 2 taškus 30:29. D. Musa baudžia „Žalgirį“ tritaškiu ir Madrido „Real“ išsiveržia į priekį 30:32. E. Ulanovo dvitaškis išlygina rezultatą, o varžovai klysta puolime ir kamuolį perėmę žalgiriečiai pelno dar du taškus 34:32. A. Butkevičius baudžia varžovus dar vienu taikliu tritaškiu 37:32. Kėlinys baigiasi rezultatu 37:35.

Trečiąjį kėlinį atidaro taiklūs A. Butkevičiaus baudų metimai 39:35. Petr Cornelie įmeta tris taškus, bet Rolands Šmits atsako tuo pačiu 42:38. Po nesėkmingo varžovų puolimo K. Evans pelno du taškus 45:38. Po varžovų baudų metimų rezultatas išlyginamas, tačiau E. Ulanovos taiklus metimas pelno dar du taškus. Varžovai sėkmingai puola ir įmeta tris taškus, o E. Ulanovas atsako tuo pačiu 50:48. Nigel Williams-Goss pelno dar keturis taškus ir Madrido komanda išsiveržia į priekį 50:52. E. Ulanovas ir K. Evans taiso situaciją tritaškiais ir trečias kėlinys baigiasi rezultatu 56:55.

Ketvirtasis kėlinys prasideda varžovo Vincent Poirier taikliu metimu 56:57. Tyler Cavanaugh šauna tritaškį, bet Sergio Llull atsako tuo pačiu 59:60. T. Cavanaugh paleidžia dar vieną tritaškį ir „Žalgiris“ vėl priekyje 62:60. Alberto Abalde iš trijų baudų metimų pataikė tik vieną 62:61. Dar viena sėkminga žalgiriečių ataka 66:63. M. Hezonja varžovas pelno tris taškus ir išlygina rezultatą 66:66. R. Šmits pelno du taškus ir „Žalgiris vėl priekyje 68:66. T. Cavanaugh taiklūs baudų metimai ir K. Evans dvitaškis didina persvarą 74:66. D. Musa pataiko vos vieną baudų metimą iš trijų 74:67. Dviženklę persvarą pelno Kevarrius Hayes baudų metimai 81:69.

Rungtynės baigiasi Kauno „Žalgirio“ pergale 81:72.