Pamatykite: auksu žibančios Kauno Kalėdų eglės įžiebimo momentas – Puslapis 3 – Kas vyksta Kaune

Pamatykite: auksu žibančios Kauno Kalėdų eglės įžiebimo momentas

https://videopress.com/v/uwPHkq7L

Ketvirtadienio vakarą Kaunas oficialiai pradėjo laukti didžiųjų metų švenčių – Rotušės aikštėje sušvito čiurlioniška šimtais aukso žvaigždžių padabinta Kalėdų eglė. „Kas vyksta Kaune“ kviečia pamatyti patį svarbiausią eglutės įžiebimo momentą.

Šilčiausius kūrinius žiūrovams skyrė tokios Lietuvos muzikos kometos kaip Linas Adomaitis su ukrainiete Valerija, Merūnas, Saulius Prūsaitis su Igle, Luka ir Gabrielius Vagelis. Daugiau apie įžiebimo koncertą skaitykite čia.

Visą Kalėdų eglutės tiesioginės transliacijos vaizdo įrašą rasite čia.

Savivaldybei po karantino ribojimų surengus pirmą visiškai atvirą eglutės įžiebimą per pastaruosius trejus metus, pasižiūrėti šventės susirinko tūkstančiai kauniečių, užtvindžiusių tiek Vilniaus gatvę, tiek Rotušės aikštę.

Su viršūne eglutės aukštis siekia apie 24 metrus, ją puošia daugiau nei 400 auksinių žvaigždžių. Prie šio kalėdinio medžio ilgametė Kauno kalėdinės dvasios nešėja Jolanta Šmidtienė su 10-ies žmonių komanda triūsė bent du mėnesius, finaliniame eglės įrengimo etape Rotušės aikštėje dirbo 15 žmonių.

Anot J. Šmidtienės, tarsi spalvinės gamos ir kompozicijos vadovėliu kuriant šią eglutę jai buvo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslas „Žvaigždžių sonata“. Menininkė sugalvojo eglės viršūnę apjuosti žiedu ir ant jo sudėti ženklus, papildomas žvaigždes, kurios apačioje vaikštantiems žmonėms atrodytų tarsi žvaigždynas.

„Įkomponavau kelias užuominas į M. K. Čiurlionio ciklą „Zodiakas“. Pačių žvaigždžių raštai taip pat cituoja šį genijų, eigoje kilo idėja pastilizuoti žinomų paveikslų fragmentus. Apatinėje dalyje vietoje didelių žvaigždžių susidėlios laukiančio angelo, malūno, sonatos, paukščio su kūdikiu figūras. Žmonės galės vaikščioti ir atrasti, bet tai nebus ryšku, tik užuominos“, – eglutės pristatyme anksčiau šią savaitę kalbėjo J. Šmidtienė.

Mažųjų kauniečių Rotušės aikštėje šventiniu laikotarpiu lauks pramogos ir edukacinės veiklos: bus galima išsiųsti laišką Kalėdų Seniui, išsikepti meduolių, spurgyčių, kūčiukų kepimas, pasigaminti kalėdinių žaisliukų, taip pat – išvysti filmą M. K. Čiurlionio paveikslų motyvais.

Daugiau apie šventinius renginius, Naujųjų metų sutikimą ir miesto papuošimus skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA