Įsibėgėjusi „Baskonia“ žalgiriečiams rėžė antausį | Kas vyksta Kaune

Įsibėgėjusi „Baskonia“ žalgiriečiams rėžė antausį

„BC Žalgiris“ „Facebook“ puslapio nuotr.

Eurolygos devintojo turo rungtynėse Vitorijoje trečiadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ (5/4) stojo į kovą su vietos „Baskonia“ (5/4) ekipa, kuriai atstovauja Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis. Trečiame kėlinyje žaidimo skonį varžovams pajusti leidę žalgiriečiai susitikimo pabaigoje visiškai subyrėjo ir nusileido ispanams rezultatu 73:93 (20:21, 24:21, 14:22, 15:29). Šis pralaimėjimas sekė po trijų „Žalgirio“ pergalių paeiliui.

Rungtynių pradžioje rezultatyvius perdavimus Edgarui Ulanovui ir Keenanui Evansui atliko Kevarriusas Hayesas, tokiu pat būdu po krepšiu Arną Butkevičių išvedė E. Ulanovas – 8:7. Savo 10-ąjį tašką rinkęs Edgaras lygino rezultatą (13:13), 5 taškus iš eilės pridėjo K. Evansas – 18:13. Dar dvi baudas sumetė E. Ulanovas, bet įsižaidė ir varžovai, laimėję pirmąjį kėlinį – 20:21.

K. Hayeso 4 taškai, Igno Brazdeikio prasiveržimas, ketvirtasis K. Hayeso puolime atkovotas kamuolys ir perdavimas K. Evanso tolimam metimui vėl lygino rezultatą (29:29). Į Tomo Dimšos tritaškį ir I. Brazdeikio sėkmingai užbaigtą reidą „Baskonia“ atsakė savo taškais – 34:35. E. Ulanovas taškais pavertė A. Butkevičiaus perdavimą, T. Dimša smeigė tritaškį ir kitoje atakoje atliko perdavimą A. Butkevičiaus tolimam šūviui – 42:37. Prieš didžiąją pertrauką E. Ulanovas pelnė savo 16-ąjį tašką – 44:42.

T. Dimša iš po krepšio ir K. Evansas tolimu metimu didino skirtumą iki 6 taškų (49:43). A. Butkevičius sumetė baudų metimus, sunkų metimą pataikė I. Brazdeikis (53:50), bet šeimininkai atsakė savo gera atkarpa ir išsiveržė į priekį 54:59. Sausrą nutraukė K. Evanso prasiveržimas ir E. Ulanovui įrašyti taškai – 58:64.

T. Dimša tritaškiu pradėjo ketvirtąjį kėlinį (61:64), Rolandas Šmitas pelnė savo pirmuosius taškus (63:67), bet klysti pradėjęs „Žalgiris“ leido baskams įgyti dviženklį pranašumą – 64:75. Nors jį laikinai tritaškiu mažino K. Evansas, per likusias 5 minutes kauniečiai tesurinko vos 6, o varžovams leido įmesti 18 taškų, nulėmusius triuškinantį galutinį skirtumą – 73:93.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 18, K. Evansas 17, T. Dimša 11, I. Brazdeikis 10, A. Butkevičius 7, K. Hayesas 4, R. Šmitas 2 (7 atk. kam.), L. Birutis 2, T. Cavanaugh 1, L. Lekavičius 1, D. Giedraitis 0.

„Baskonia“: D. Thompsonas 19 (5 rez. perd., 3 per. kam.), M. Costello 19 (7 atk. kam.), P. Henry 15 (4 rez. perd., 2 per. kam.), V. Marinkovičius 14.

Kaip primena „Delfi“, „Žalgiris“ į Ispaniją išvyko pajėgiausios sudėties. Traumą galų gale išsigydė Dovydas Giedraitis, ant parketo išbėgo ir praėjusią savaitę per Eurolygos rungtynes su Milano atstovais kiek susižeidęs Kevarriusas Hayesas.

Savo ruožtu „Baskonia“ lazaretas taip pat trumpėja. Kaip mačo išvakarėse teigė baskų treneris Joanas Penarroya, komandos treniruotėse jau dalyvavo traumas išsigydę amerikiečiai – puolėjas Daultonas Hommesas ir šį sezoną apskritai Eurolygoje dar nežaidęs vidurio puolėjas Stevenas Enochas.