Kaune į paskutinę kelionę išlydėtas grupės „Naujieji lietuviai“ narys G. Reklaitis (foto) - Kas vyksta Kaune

Kaune į paskutinę kelionę išlydėtas grupės „Naujieji lietuviai“ narys G. Reklaitis (foto)

delfi.lt 2022/11/14 15:19
/ DELFI / J. Eilinsko nuotr.

Pirmadienį į paskutinę kelionę išlydėtas praėjusią savaitę miręs atlikėjas, muzikos autorius, prodiuseris Gintaras Reklaitis. Amžino atilsio jis atguls Kauno Panemunės kapinėse.

Savaitgalį atsisveikinti su savo noru iš gyvenimo pasitraukusiu draugu rinkosi žinomi Lietuvos šou verslo atstovai, buvo ir tokių, kurie užuojautą reiškė socialiniuose tinkluose. Prie gedulo namų, kuriuose stovėjo urna su G. Reklaičio pelenais, pirmadienį bičiuliai ėmė rinktis likus pusvalandžiui iki laidotuvių pradžios, tačiau jų gretos nebuvo gausios. Iš žinomų žmonių laidotuvėse dalyvavo tik dainininkė Vasha.

Delfi primena, kad žinią apie netektį Delfi patvirtino buvęs G. Reklaičio kolega Egmontas Bžeskas. 2004-aisiais susikūrusi grupė „Naujieji lietuviai“ stipriai išpopuliarėjo vos per ketverius metus.

NL kūrybinis branduolys buvo trimis muškietininkais save vadinę E. Bžeskas, G. Reklaitis ir Linas Rugienius, kurio, deja, taip pat jau nebėra gyvųjų tarpe. Nors koncertais trijulė nesiskundė ir išleido du albumus, tapusiais auksiniais bei platininiais, apie 2006-uosius iš grupės panoro trauktis G. Reklaitis.

Kolektyvas išsiskirstė ne itin draugiškai, o NL ir toliau tęsė kūrybinę veiklą. Anot Egmonto, tuomet buvo ypatingai pelningas metas, tad praretėjus grupės gretoms, koncertus jis tęsė su Egidijumi Remeikiu.

Bičiuliai G. Reklaičiui skyrė jautrius žodžius

Dėl praeities nesutarimų E. Bžeskas ir G. Reklaitis nebendravo kone 15 metų, tačiau neseniai jiedu susitiko koncerte.

„Šią žinią aš pats neseniai sužinojau iš draugų… Toks gyvenimas. Mes su Gintaru nebendravome kokius 15 metų, kadangi jis pasitraukė ir atsiribojo nuo mūsų komandos, tačiau, lyg tyčia, susitikome paskutiniame grupės „69 danguje“ turo koncerte. Susitikome po ilgo laiko, pakalbėjome apie senus laikus“, – pasakojo pašnekovas.

Nors pastaruosius metus kolegos buvo susipykę, būtent dabar, tarsi simboliškai nutraukiant nesantaiką, jiedu netikėtai atnaujino ryšį, susirašė žinutėmis ir nusprendė susitikti.

„Susitikome, pabuvome koncerte, pasvarstėme, ką dar galėtume kartu sukurti, o po to vakare abu išvažiavome savais reikalais. Bendravome po labai ilgos pertraukos. Po jo išėjimo iš grupės aš koncertuodavau jau su kitais NL nariais. Labai keista, kad būtent dabar susitikome, gal jis kažką nujautė“, – svarstė žinomas prodiuseris.

Pasak pašnekovo, susitikimo metu G. Reklaitis skundėsi nelengvu gyvenimu, mirė jo tėvai, žinomą vyrą kankino bėdos su alkoholiu, santaupomis.

Kompozitorius bei muzikos prodiuseris Laimonas Žiulpa, kuris buvo, kaip jis teigė, artimiausias G. Reklaičio žmogus, Delfi taip pat pasidalijo savo prisiminimais.

„Buvau likęs, turbūt, vienintelis jo artimas asmuo. Ir jis šalinosi nuo sociumo ir sociumas nuo jo, buvo tarsi atotrūkis. Gintaras buvo su savotišku požiūriu į gyvenimą, žmones, jam buvo pakankamai sunku surasti bendrą kalbą su dauguma, kurie gyvena savo ritmu, savo vertybėmis. Paprasčiausiai įvyko takoskyra, o aš buvau žmogus, kuris supranta abi puses, socialiai normatyviškai gyvenančius žmones ir su menišku požiūriu. Aš mačiau Gintarą mirties išvakarėse, o paskui skambinau, rašiau jam, jis nebekėlė. Įtariau, kad jam kažkas negerai“, – sakė L. Žiulpa.

50-metį perkopusio G. Reklaičio gedi dukra, artimieji, bičiuliai, buvę kolegos ir visi kiti jį pažinoję. Socialinius tinklus užgulė atjautos ir stiprybės šeimai linkinčios žinutės.

Užuojautą bei jautrius prisiminimus socialiniuose tinkluose po vyro mirties skelbė ne vienas žinomas lietuviškos scenos atstovas.

Buvo ne tik atlikėjas, bet ir garsių hitų autorius

Grupė NL iširo 2007-aisiais metais, vėliau buvo įkurta „Tipo grupė“, kurios narius paženklino baisi tragedija – 2008-aisiais per avariją žuvo buvę NL nariai E. Remeikis ir E. Bžesko vietą grupėje pakeitęs Jevgenijus Snytkinas.

Daugelis prisimena grupę „Naujieji Lietuviai“, bet yra pamiršę kitus, didžiulės sėkmės sulaukusius muzikinius projektus, kuriuose Gintaras Reklaitis buvo siela ir varomoji jėga.

Po 90-ųjų, įžengus į laisvą Lietuvą ir atsivėrus muzikos kultūros sienoms, visuose didžiausiuose šalies festivaliuose sužibėjo ir begales jaunimo susižavėjimo klyksmų pelnė pop muzikos grupė „Mercy Dance“. Daugelis prisimena hitus „Myliu noriu negaliu“, „Bevardė žvaigždė“ „Pabučiuok mane“, „Trečdalis širdies“ ir kt. Gintaras buvo visų šios grupės dainų muzikos ir tekstų autorius.

G. Reklaitis sukūrė daugelį grupės „69 danguje“ hitų kaip „9 Danguj“, „Sniego Karalienė“, „Gyvenu“ , „Važiuoju pas tave“, „Vasara“, „Ašaros“ ir kt.

Savo muzikiniu talentu ir patirtimi Gintaras prisidėjo prie daugelio įvairių muzikos grupių bei projektų. G. Reklaitis dirbo su grupėmis „Ekspresas“, „Mercy Dance“, „69 Danguje“ , „Naujieji Lietuviai“, „Antikvaras“, „RebelHeart“, atlikėjomis Viktorija Mauručaite, Vasha, Aušrine Gerikiene (Tikroji Išdykėlė). Taip pat vienu metu Gintaras buvo grupės „Rondo“ būgnininkas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Kur kreiptis emocinės (psichologinės) pagalbos

Emocinės pagalbos tarnyba Kontaktai
„Jaunimo linija“ 8 800 28888
(visą parą)
www.jaunimolinija.lt
„Vaikų linija“ 116 111
Kasdien 11:00 - 23:00
www.vaikulinija.lt
„Linija Doverija“
paaugliams ir jaunimui
(parama teikiama rusų kalba)
8 800 77277
II - VI 16:00 - 20:00
(išskyrus valstybės švenčių dienas)
„Pagalbos linija moterims“ 8 800 66366
(visą parą)
pagalba@moteriai.lt
„Vilties linija“ suaugusiems 116 123
(visą parą)
www.viltieslinija.lt
vilties.linija@gmail.com
​„Tu ne vienas“ pagalbos linija www.tunevienas.lt
„Sidabrinė linija“
draugystė, bendravimas ir pagalba telefonu garbaus amžiaus žmonėms
8 800 80020
Darbo dienomis 8:00 - 20:00
www.sidabrinelinija.lt
pasikalbekime@sidabrinelinija.lt
Krizinio nėštumo centras
Nemokama pagalba teikiama gyvai, telefonu, internetu. Priklausomai nuo pagalbos poreikio, pagalbą teikia šie specialistai: psichologai, teisininkai, socialiniai darbuotojai, ginekologai, dulos, žindymo specialistės.
Pagalba galima visoje Lietuvoje.
+370 603 57912
Darbo dienomis 09:00 - 17:00
www.neplanuotasnestumas.lt
pagalba@neplanuotasnestumas.lt
Krizių įveikimo centras
Skubi, nemokama ir anonimiška psichologinė pagalba išgyvenantiems psichologinę krizę.
+370 640 51555
Darbo dienomis 16:00 - 20:00
Šeštadieniais 12:00 - 16:00
www.krizesiveikimas.lt
info@krizesiveikimas.lt
Facebook Messenger
Skype susirašinėjimas
Skype skambutis
Mobilioji psichologinių krizių įveikimo komanda
Nemokama pagalba organizacijoms ir šeimoms, įvykus kriziniams atvejams (po savižudybės, žmogaus mirties, dingimo, avarijų ir t.t.). Konsultuoja įmonių vadovybes gyvai ar nuotoliu.
1815
kriziukomanda.lt
Programėlė „Pagalba Sau“ ne tik padeda stebėti savo būseną, bet ir suteikia informaciją, kur kreiptis ar nukreipti kitą, prireikus pagalbos.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA