Pilnutėlių tribūnų akivaizdoje „Žalgiris“ nukovė Š. Jasikevičiaus „Barceloną“ | Kas vyksta Kaune

Pilnutėlių tribūnų akivaizdoje „Žalgiris“ nukovė Š. Jasikevičiaus „Barceloną“

„BC Žalgiris“ „Facebook“ puslapio nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai dvigubą Eurolygos savaitę užbaigė milžiniško susidomėjimo sulaukusiu maču prieš Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą „FC Barcelona“. Stebint daugiau kaip 15 tūkst. fanų „Žalgirio“ arenoje taškas į tašką su priešininkais kovęsi kauniečiai skynė antrą Eurolygos pergalę rezultatu 73:72 (20:19, 24:16, 11:21, 18:16).

Ginčo kamuolį atkovoję svečiai pasileido į puolimą, tačiau pelnyti taškų pirmu bandymu nepavyko. „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė tikslus Keenano Evanso metimas – 2:2. Beveik trijų minučių tylą nutraukė tolimas Edgaro Ulanovo dūris, bet tuo pačiu atsakė Tomašas Satoranskis – 5:5. Viena ranka ataką sėkmingai užbaigė E. Ulanovas, tačiau ir vėl iš perimetro karštas buvo „Barcos“ čekas – 7:8. Trapų pranašumą šeimininkams grąžino taiklios Igno Brazdeikio baudos – 9:8.

Gerą žaliai baltų atkarpą tęsė dvitaškį sužvejojęs E. Ulanovas, kitoje aikštės pusėje varžovą monstrišku bloku apdovanojo Kevarriusas Hayesas, o tritaškį antru mėginimu pridėjo Rolandas Šmitas – 16:10. Puikiai atšokęs iš vidutinio nuotolio atakavo K. Evansas, tačiau kauniečiams smarkiau atitrūkti katalonai neleido – 18:14. „Žalgirį“ pirmyn timptelėjo I. Brazdeikis, bet nelengvus taškus rado ir Nikola Kaliničius – 20:16. Iš distancijos švystelėjęs Rokas Jokubaitis uždarė pirmą kėlinį šeimininkams turint minimalią persvarą – 20:19.

Tik žengęs ant parketo, aktyvus kaip ir antradienį buvo Laurynas Birutis – 22:19. Po gero atmetimo „Barcelona“ mažino atsilikimą, tačiau fanų plojimų sulaukė kantriai nugara į krepšį sužaidęs L. Birutis – 24:21. Greitos kontratakos smaigalyje atsidūręs Arnas Butkevčius provokavo pražangą ir prie baudų metimo linijos neklydo – 26:21. Skirtumą mažino „Žalgirio“ baudos aikštelėje rezultatyviai sužaidęs Janas Veseley – 26:25.

Netaiklų tolimą šūvį taisė laiku ir vietoje išdygęs K. Hayesas (28:27), o pražangą puolime užsidirbę katalonai kitoje aikštės pusėje rinkosi dar vieną baudą su E. Ulanovo dviem taškais. Triukšmo bombą arenoje sprogdino R. Šmito tritaškis, o jau kitos atakos metu kelią link „Barcelonos“ krepšio be žemėlapio rado „Žalgirio“ kapitonas – 35:27. Svečių viltis pasivyti kauniečius toliau naikino iš distancijos karštas R. Šmitas (38:29), po kurio metimo Latvijos vėliavą aukštyn kėlė keli puolėjo tautiečiai. Paskutinę žalgiriečių ataką kosminiu tritaškiu su pražanga vainikavo K. Evansas – į rūbinę žaliai balti išėjo turėdami gana solidų devynių taškų pranašumą – 44:35.

Antrą rungtynių dalį su puikia energija pratęsė „Žalgirio“ amerikietis, varžovui po krepšiu išrašęs bloką. Šeimininkų taškų sąskaitą trečiame kėlinyje atidarė I. Brazdeikis – 46:37. Dviženklį pranašumą pirmąkart ketvirtadienio vakarą žalgiriečiams suteikė aukšta trajektorija atakavęs R. Šmitas – 48:37. Dvitaškiu atrėžę katalonai tuo džiaugtis leido neilgai, o po „Žalgirio“ klaidos lengvus taškus pelnęs T. Satoranskis „Barceloną“ artino dar labiau – 48:41.

Komandai svarbius pirmuosius taškus pelnė Lukas Lekavičius, tačiau tribūnas tuoj pat tildė Cory Higginso tritaškis – 50:44. Nerezultatyvų kėlinį Barselonos ekipa pamažu artėjo – ketvirtyje likus žaisti tris minutes, C. Higginsas skirtumą braukė iki dviejų taškų, o E. Ulanovui užsidirbus techninę pražangą, ir iki minimumo – 50:49. Netrukus svečius į priekį vėl vedė R. Šmitą už nugaros palikęs R. Jokubaitis – 50:51. Penki K. Evanso taškai „Žalgirį“ išlaikė rungtynėse, tačiau amerikiečio spurtą neutralizavo Nicolas Laprovittola ir R. Jokubaitis – 55:56.

Trapų pranašumą lemiamo kėlinio starte kauniečiams grąžino E. Ulanovas, tačiau J. Veseley apie didesnį skirtumą leido tik pasvajoti – 57:58. Fantastinį tritaškį baigiantis atakos laikui smeigė Tomas Dimša – 60:58. Ištiksėjus trims minutėms pusiausvyrą kombinacija žemė-oras grąžino „Barca“ čekas, tačiau fanus iš kėdžių kėlė nuo tritaškio linijos švystelėjęs K. Evansas – 64:61.

Šeimininkus tolimu metimu paskutinę atakos akimirką baudė R. Jokubaitis – 67:68. „Žalgirio“ klaidą gynyboje lengvais taškais iš po krepšio vertė N. Kaliničius – 69:70. Netaiklių metimų seriją abiejose aikštės pusėse nutraukė žaliai baltą pragarą arenoje užkūręs A. Butkevičius – 72:70. Nuo „Barcelonos“ atakos apsigynę žalgiriečiai vertė varžovus stabdyti laikrodį pražangomis – K. Evansas prie linijos realizavo vieną metimą – 73:70. Per likusį laiką priešininkai priartėjo dviem taškais ir turėjo progą ištempti pergalę, tačiau pavyzdingai apsigynęs „Žalgiris“ šventė pergalę rezultatu 73:72.

„Žalgiris“: K. Evansas 18 (4 rez. perd.), E. Ulanovas 15 (7 atk. kam.), R. Šmitas 15 (5 atk. kam.), T. Dimša 6, I. Brazdeikis 6, A. Butkevičius 5, L. Birutis 4, L. Lekavičius 2, K. Hayesas 2 (5 atk. kam.), T. Cavanaugh 0, K. Lukošiūnas 0.

„FC Barcelona“: J. Vesely 12, C. Higginsas 10, R. Jokubaitis 10, T. Satoranskis 10.

Žalgiriečių ir katalonų susitikimą arenoje stebėjo 15 146 sirgaliai – tokio vienerių rungtynių lankomumo nebuvo trejus metus.

Dvigubą Eurolygos savaitę „Barcelona“ pradėjo išvykoje 84:73 įveikdama Miuncheno „Bayern“ (Vokietija), tuo metu „Žalgiris“ savoje tvirtovėje 68:65 atidarė pergalių sąskaitą prieš Bolonijos „Virtus“ (Italija).

Kaip „BasketNews“ prieš rungtynes sakė „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis, atvažiuoja vienas iš geriausių trenerių, kuris greitai reaguoja ir gerai priima sprendimus. Žalgiriečiai turės būti susikoncentravę ir gerai dirbti gynyboje.

„Laukia žinomas varžovas su dideliu lietuvišku, žalgirietišku akcentu, – prieš dvikovą spaudos konferencijoje kalbėjo K. Maksvytis. – Jie gana solidžiai sužaidė paskutines rungtynes (su „Bayern“), užtikrintai kontroliavo jas nuo pradžių iki pabaigos. 25 perdavimai, tik 11 klaidų, geras tritaškių pataikymo procentas. Atvažiuoja karšta komanda ir turėsime nuveikti sunkų darbą, kad ją sustabdytume.“