Į Kauną sugrįžo Eurolygos pergalių skonis | Kas vyksta Kaune

Į Kauną sugrįžo Eurolygos pergalių skonis

Antradienio vakarą į „Žalgirio“ areną grįžo didysis Europos krepšinis – Kauno „Žalgiris“ sužaidė pirmąsias namų rungtynes su Bolonijos „Virtus Segafredo“ klubu. Antroje mačo pusėje italų klubą prisiviję šeimininkai dantimis ir nagais kovėsi iki galo ir fanams padovanojo pirmąją šį sezoną Eurolygos pergalę rezultatu 68:65 (16:24, 15:14, 21:15,16:12).

„Žalgirio“ gretose ant parketo pirmi žengė Keenanas Evansas, Kevarriusas Hayesas, Rolandas Šmitas, Ignas Brazdeikis ir Edgaras Ulanovas. „Virtus“ starto penketas: Mamas Jaitehas, Iffe Lundbergas, Danielis Hackettas, Jordanas Mickey ir Semi Ojeleye. Mačą sėkmingiau pradėjo svečiai, atkovoję ginčo kamuolį, realizavę 2+1 situaciją ir pridėję žaliai baltiems nemalonų tritaškį – 0:6. „Žalgiriui“ pirmuosius taškus baudų metimais pelnė K. Evansas – 2:8. Vis dėlto, kėliniui dar neįpusėjus kauniečių puolimas strigo, tuo metu italai dirbo kaip gerai sutepta mašina – 2:11.

Žalgiriečių puolimą gaivino šeštą minutę į aikštę išleistas Laurynas Birutis, nors nuo „Virtus“ išpuolių gintis sekėsi sunkiai, nuotaiką fanams kėlė R. Šmito tritaškis – 9:15. Bolonijos ekipai toliau atakuojant didesniu nei 50 proc. taiklumu iš žaidimo, L. Birutis tapo puolimo žiburiu – 14:19 pirmajame ketvirtyje likus žaisti kiek daugiau nei minutę. Geros energijos „Žalgiriui“ įpūtęs vidurio puolėjas leido užbaigti kėlinuką šeimininkams atsiliekant vienaženkliu skirtumu – 16:24.

Po pertraukėlės deficitą mažino labai reikalingas Luko Lekavičiaus tolimas dūris, bet tuo pačiu atrėžė Kyle’as Weemsas – 19:29. Po trijų K. Evanso baudų aplodismentų arenoje sulaukė Ismaelio Bako pražanga puolime – 22:31. L. Biručio baudą provokavo į baudos aikštelę jėga įsiveržti bandęs M. Jaitehas, realizavęs tik vieną metimą – 22:34.

Greitame puolime varžovo nublokštas Arnas Butkevičius, taip pat sėkmingai metęs vieną baudą, reabilitavosi atkovojęs kamuolį, o ketvirčiui persiritus į antrą pusę didelėmis pastangomis „Virtus“ pranašumą pavyko tirpdyti – 29:36. Deja, gerą užsidegimą ketvirčio pabaigoje demonstravusiems „Žalgirio“ krepšininkams labiau priartėti prie svečių nepavyko – 31:38.

Po ilgosios pertraukos gynybą suaktyvinę žalgiriečiai tęsė spurtą ir sužaidus dvi minutes atsilikinėjo vieno metimo atstumu – 35:38. Praėjus beveik dviem su puse kėlinio, rezultatą galiausiai lygino R. Šmitas – 40:40. Per kitas keturias minutes šėlstant žaliai baltų fanams, abi komandos pirmyn pasistūmėjo nestipriai, bet „Žalgiriui“ pavyko įgyti trapią persvarą – 44:43.

Per likusį laiką itin nemalonų tritaškį kauniečiams paserviravo Milošas Teodosičius, tačiau švieslentėje pusiausvyrą grąžino K. Hayesas (52:52), o kėlinys baigėsi svečiams turint minimalų pranašumą – 52:53.

Startavus lemiamam ketvirčiui Bolonijos komanda vėl baudė „Žalgirį“ tritaškiu, bet kovinį atstumą išlaikė K. Evanso prasiveržimas – 56:57. Nervingą kėlinį kiekvienas taškas daug klysti pradėjusiems žalgiriečiams tapo aukso vertės – likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, kauniečiai atsiliko 58:63. Atletišku prasiveržimu skirtumą apkarpė I. Brazdeikis (62:65), o pavyzdingai apsigynęs „Žalgiris“ gavo teisę po minutinės organizuoti vieną lemiamų mačo atakų.

Ją beveik ištiksėjus 24 sekundėms sėkmingai atliko K. Evansas, kėlęs sirgalius iš kėdžių – 64:65. Stovint visai arenai, apsigynęs „Žalgiris“ leidosi į lemiamą ataką – Kauno komandą likus žaisti 13 sekundžių pirmyn išvedė I. Brazdeikis – 66:65. Kamuolio rankose neišlaikęs M. Teodosičius žalgiriečiams gerokai palengvino paskutines susitikimo akimirkas, o I. Brazdeikio baudos įtvirtino pirmąją šį sezoną Eurolygos pergalę rezultatu 68:65.

„Žalgiris“: I. Brazdeikis 14 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), R. Šmitas 13 (5 atk. kam.), K. Evanas 9 (4 rez. perd.), E. Ulanovas 6 (4 rez. perd.), K. Hayesas 6 (6 atk. kam.), L. Birutis 5, L. Lekavičius 5, T. Cavanaugh 5 (5 atk. kam.), T. Dimša 4, A. Butkevičius 1, K. Lukošiūnas 0.

„Virtus Segafredo“: K. Weemsas 15, M. Jaiteh 9.

Kazio Maksvyčio vadovaujama ekipa iki antradienio vakaro buvo viena iš penkių, 2022-2023 m. sezoną Eurolygoje dar nepatyrusių pergalės skonio. Primename, kad ši savaitė „Žalgiriui“ dviguba – ketvirtadienį namie kauniečiai priims Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą „FC Barcelona“.

Kaip skelbė oficialus „Žalgirio“ portalas, antradienio Eurolygoje rungtynės arenoje su žaliai baltais marškinėliais buvo debiutinės K. Evansui, K. Hayesui, I. Brazdeikiui, A. Butkevičiui ir R. Šmitui. Manto Kalniečio teigimu, šie krepšininkai buvo gerai supažindinti su jų laukiančia atmosfera.

„Manau, kad jie visi yra matę, kokia čia būna atmosfera. Nors ir sezonas pradėtas dviem pralaimėjimais, tikiu, kad sirgaliai yra nusiteikę optimistiškai. Norint pergalių, mums reikia aktyvesnio jų palaikymo, kad būtų lengviau“, – tikino veteranas.

Į „Žalgirio“ arenos palubes pakilo Pauliaus Jankūno marškinėliai

Per antradienio mačo ilgąją pertrauką į arenos palubes taip pat pakilo praėjusį sezoną karjerą užbaigusio ir kapitono sportbačius į „Žalgirio“ direktoriaus pavaduotojo kaklaraištį iškeitusio Pauliaus Jankūno marškinėliai.