„Žalgirio“ fanai išliejo kritiką stadiono atidarymo organizatoriams: šunsnukiškas elgesys - Kas vyksta Kaune

„Žalgirio“ fanai išliejo kritiką stadiono atidarymo organizatoriams: šunsnukiškas elgesys

Vakar vykusiame naujojo Dariaus ir Girėno stadiono atidaryme sugužėjo tūkstantinės minios, o jo metu vyko LFF finalo taurės finalas. Vilniečiai finalinėje kovoje po pratęsimo 2:1 (0:0, 1:1) pranoko Kauno rajono „Hegelmann“ futbolininkus. Dieną po LFF taurės finalo Vilniaus „Žalgirio“ aktyviųjų sirgalių grupė „Pietų IV“ „Facebook“ erdvėje kritikavo Dariaus ir Girėno stadione vykusį renginį.

„Norime šiek tiek pakalbėti apie tai, kas vakar vyko Kaune. Viešojoje erdvėje sklando daug nepasitenkinimo vakarykščiu renginiu. Mūsų nuomone – visa kritika yra labai pagrįsta.

Visų pirma, renginio organizacija buvo tragiška. Patekimas į stadioną užtruko bemaž 40 minučių. Eilės, spūstys, stringantys bilietų skaneriai, gendantys turniketai ir pasimetęs personalas – kaip matome, tokį smagumą patyrė ne tik Žalgirį atvykę palaikyti. Būtent dėl šių spūsčių mums nepavyko įgyvendinti vaizdinio palaikymo prieš rungtynes. Labai riebus minusas organizatoriams.

Vienas mūsiškis padėjo užnešti žmogų neįgaliojo vežimėlyje į stadioną, nes kitaip pastarasis tiesiog į jį nebūtų patekęs. Panašu, kad tuo pasirūpinta visiškai nebuvo. Vienintelis klausimas – kaip taip įmanoma?

Pagalvokite, kiek žmonių būtų sužaloti ar net žūtų, jeigu iš tokio pilnutėlio stadiono visiems reikėtų greitai evakuotis? Stringantys varteliai, siauri praėjimai tribūnose – kiek žmonių būtų suspausta, kilus panikai?

Lyg to būtų ne gana, organizatoriai, panašu, visiškai nesuprato, kas yra futbolo rungtynės ir kokia žiūrovų specifika. Todėl visiems Žalgirio sirgaliams – įskaitant ir pasyviuosius, buvo išskirta vienas stadiono kampas. Jei ne aktyviųjų pastangos, tai vieša prekyba į mūsų tribūnas būtų vykusi iki tol, kol visi bilietai būtų išparduoti, o pusė mūsiškių į stadioną patekti negalėtų. Visa laimė, kad sugebėjome užrezervuoti dalį bilietų ir visi norėję į stadioną pateko.

Tačiau tribūnoje radome krūvą sėdinčių ir nenusiteikusių aktyviai palaikyti komandą žmonių. Logika paprasta: vieni nori būti aktyvūs, dainuoti, šokinėti ir vėliavomis mosuoti. Kiti nori ramiai sėdėti ir žiūrėti futbolą. Ir viskas čia tvarkoje, kol yra atskyrimas. Problema susidaro tada, kai žmogus, nusipirkęs bilietą, sėdi savo vietoje, bet ten turi vykti aktyvus palaikymas. Atleiskite, palaikymo mes niekada neaukosime. Būtent todėl teko stumti pasyviuosius laukan iš sektoriaus ar bent jau versti juos atsistoti. Organizatoriai galėjo numatyti šitai ir išskirti dvi atskiras tribūnas – visi būtų laimingi.

Prie viso šito pridėkime tualetus be šviesų, didžiausias eiles prie užkandžių ir gėrimų pardavimo punktų, nes ten tiesiog neužtenka personalo. Ir už tokią organizaciją mokėti nuo 13 iki 19 Eur? Tai tiesiog apiplėšimas!

Vyšnia ant torto – kai Žalgirio komanda atėjo džiaugtis su taure prie mūsų tribūnos, organizatoriai išjungė šviesas stadione ir paleido muziką. Tai yra akiplėšiška nepagarba futbolui, jo tradicijoms ir mums. Tiesiog šunsnukiškas elgesys iš organizatorių pusės. Būtent už tai LFF, organizavusi šį renginį, ir gavo galbūt ir ne pačią protingiausią, bet įžeidžiančią skanduotę. Ir jie jos nusipelnė.

Suprantame, kad LFF turnyre su Hegelmann vardu, finalu Kaune, taurę įteikiančiais UAB Hegelmann atstovais ir vienu iš finalo dalyvių esant Hegelmann klubui, organizatoriai norėjo, jog būtent pastarieji tą taurę laimėtų. Bet, va, atvažiavome mes ir planus sugadinome.

Iš viso, mūsų subjektyviu vertinimu, futbolas vakarykščiame stadiono atidarymo renginyje buvo kaip šuniui penkta koja – nemenka dalis auditorijos atėjo pasižiūrėti į koncertą, šviesų šou ar dar bala žino ką. Panašu, kad organizatoriai renginį darė būtent jiems, o ne futbolui. Nenuostabu, kad antrajame kėlinyje mūsų tribūną papuošė baneriai „Čia Taurės finalas ar popso karnavalas?“

Skyrėme dėmesio ir Kauno merui, visais būdais besistengiančiam pakurstyti durniausią Vilniaus ir Kauno priešpriešą. Gal misteris Krabas tegu pirma nustoja sukti versliuką Rusijoje, o tada kažką aiškina? Moralė svarbiau už pinigus. Deja, ne visiems. Ta proga ir jis savo dainelės sulaukė.

O visiems internetiniams ekspertams, komentuojantiems apie neva mūsų pavydą dėl stadiono: mielieji, ne jūs stadioną statėte. O štai mes kuriame objektyviai geriausią palaikymą Lietuvoje ir Baltijos šalyse, mūsų komanda PIRMOJI šalies futbolo istorijoje žaidžia Eurotaurių grupių etape, mūsų klubas yra tituluočiausias šalyje. Taip, stadionai yra problema, bet mes dėl futbolo dirbame kasdien ir rezultatus jūs matote. Tad pavydas, panašu, graužia jus. Šunys loja – karavanas eina.

Ieškant pozityvo, tame stadione vakar buvo trys teigiami dalykai: Žalgirio pergalė, stogas ir mes.

Iš tikro, kokia ten futbolo atmosfera būtų buvusi, jeigu ne šimtai balsingų Žaliai Baltų, traukusių dainas su orkestru? Būtent už tai ačiū visiems, dalyvavusiems gausiausioje Pietų IV išvykoje istorijoje. Ir tarp jų buvo nemažai kauniečių ar iš kitų miestų atvykusių Žalgirio aistruolių. Tai tik rodo, kad Žalgiris yra visos Lietuvos komanda.

Buvo tiesiog pasakiška matyti pilnutėlį Žaliai Baltų traukinį, į kurį stotelėse lipo dar daugiau žmonių su Žalgirio atributika. Nerealus jausmas keliems šimtams žygiuoti Kauno gatvėmis traukiant Žalgirį šlovinančias dainas. O stadione, nepaisant visų organizacinių iššūkių, pavyko užkurti vieną geriausių, jei ne geriausią, palaikymą mūsų istorijoje. Tuo galime ir turime didžiuotis!

Šį rašinį norisi baigti padėka kauniečiams už garsų prisijungimą prie Slava Ukraini. Kol mes čia diskutuojam apie mūsų problemėles, mūsų sesės ir broliai ukrainiečiai vis dar kovoja už savo laisvę. Mes privalome juos remti. Džiugu, kad visas stadionas vakar prie šio susišaukimo prisijungė“, – „Facebook“ rašė „Pietų-IV Ultras“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA