Kauno stadiono atidarymo organizatoriai raginami netrukdyti žurnalistų darbui – Kas vyksta Kaune

Kauno stadiono atidarymo organizatoriai raginami netrukdyti žurnalistų darbui papildyta ministro S. Kairio pozicija

Dariaus ir Girėno stadionas
R. Tenio nuotr.

Interneto žiniasklaidos asociacija (IŽA) kreipėsi į Kauno miesto savivaldybės ir Lietuvos futbolo federacijos vadovus ragindama kuo greičiau atsisakyti ydingos akreditavimo tvarkos žiniasklaidos atstovams per rytoj, spalio 16 d., vyksiantį Kauno Dariaus ir Girėno futbolo stadiono atidarymą. Asociaciją vienijantys naujienų portalai šventės organizatoriams primena: laisvoje demokratinėje šalyje negali būti trukdoma žurnalistų darbui ir suteikiamos išskirtinės teisės rodyti šį renginį tik nacionaliniam transliuotojui – Lietuvos radijui ir televizijai (LRT).

Kaip pažymima IŽA pranešime žiniasklaidai, šis kreipimasis adresuojamas ir Seimui, Vyriausybei bei Seimo Biudžeto ir finansų komitetui, pastaruoju metu nemažai dėmesio skiriantiems futbolo klausimams.

IŽA pirmininkės Linos Bušinskaitės teigimu, asociacijos nariai, susipažinę su Lietuvos futbolo federacijos nustatyta akreditavimo tvarka žiniasklaidai per Kauno Dariaus ir Girėno futbolo stadiono atidarymą, ją griežtai smerkia ir ragina kuo greičiau atsisakyti.

„Numatytos taisyklės ne tik riboja žodžio laisvę, kuri yra įtvirtinta Lietuvos Konstitucijoje, galimybes žiniasklaidos atstovams dalyvauti atidarymo šventėje visose bendrose stadiono erdvėse, filmuoti, fotografuoti, rengti tiesiogines transliacijas, bet ir diskriminuoja šalies žiniasklaidos priemones, kadangi išskirtines teises dirbti šio renginio metu suteikiamos tik visuomeniniam transliuotojui“, – sako L. Bušinskaitė.

Pasak jos, stadiono atidarymo šventės organizatoriai turėtų nepamiršti, kad Kauno Dariaus ir Girėno stadionas yra nacionalinės svarbos objektas ir pirmasis futbolo stadionas šalyje, kurio statyboms buvo naudojami mokesčių mokėtojų pinigai. Tad negali būti net kalbos apie trukdymą dirbti žiniasklaidai renginio metu ir dirbti bendrose stadiono erdvėse, iš kur galima fiksuoti įdomiausius momentus.

Pagal nustatytas taisykles, televizijoms ir naujienų portalams nebus galima filmuoti ir rengti tiesioginių transliacijų iš bendrų stadiono erdvių, t.y. iš ten, kur žiniasklaidos atstovai galėtų patraukliau pateikti informaciją žiūrovams ir skaitytojams. Tai daryti bus galima tik iš tam tikrų vietų, kurias nurodo organizatoriai. Tai reiškia, kad akredituotas žiniasklaidos atstovas negalės filmuoti ir kalbinti atėjusių svečių bendrose erdvėse, nebent vaizdo siužetą darytų už stadiono tvoros.

Taip pat nesudarytos galimybės žiniasklaidos atstovams stebėti Kauno mero priėmimo ir į jį atvyksiančių svečių.

IŽA narių nuomone, šalies žiniasklaidos priemonių atstovams turi būti sudarytos vienodos galimybės dalyvauti stadiono atidarymo šventėje, leidžiama fotografuoti, filmuoti ir transliuoti pasirinktose stadiono bendrose erdvėse, jokiu būdu nesukuriant jokių išskirtinių teisių nacionaliniam transliuotojui ar kuriai nors kitai žiniasklaidos priemonei.

Papildyta 17.30 val.

Į situaciją sureagavo ir kultūros ministras Simonas Kairys, jis viešai kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę ir Lietuvos futbolo federaciją.

„S. Dariaus ir S. Girėno stadiono atidarymas yra laukiama šventė tiek Kaunui, tiek visai Lietuvai. Viešai kreipiuosi į Lietuvos futbolo federaciją, į Kauno miesto savivaldybės vadovus, nepadarykite klaidos, žiniasklaidos teisė į savo darbą, į žodžio laisvę neturi būti apribota”, – socialiniame tinkle „Facebook” rašė S. Kairys.

Ministras pažymėjo, kad stadionas nėra privati nuosavybė.

„Tai ne kažkokia karinė paslaptis ar saugumo iššūkis. Stadionas yra telkianti, o ne skirianti vieta. Suprantama, yra tam tikri reikalavimai dėl pačių futbolo rungtynių, bet mes kalbame apie išskirtinio objekto atidarymo šventę. Puiki ir pakili nuotaika negali būti sugadinta neapgalvotais sprendimais.

Atvirumu ir viešumu tiek Lietuvos futbolo federacija, tiek Kauno miesto savivaldybė turėtų būti ypač suinteresuotos. Labai tikiuosi, kad bus įvertintos visos aplinkybės, atsiras dialogas ir žiniasklaida galės dirbti savo darbą taip, kaip iki šiol tai darė tokių renginių metu”, – rašė ministras.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA