Istorikas V. Rakutis Kaune pristatys knygą apie Lietuvą XVIII amžiuje – Kas vyksta Kaune

Istorikas V. Rakutis Kaune pristatys knygą apie Lietuvą XVIII amžiuje

Karo muziejus / Vytauto Didžiojo karo muziejaus nuotr.

Spalio 18 d. Lietuvos karybos istorijos širdyje – Vytauto Didžiojo karo muziejuje – bus pristatyta jūrų skauto, profesoriaus, Lietuvos karo istoriko ir politiko Valdo Rakučio knyga „Prieš panyrant į sutemas: Lietuva XVIII amžiuje: kai ir Lenkija, ir Varšuva buvo mūsų”.

Susitikime autorius kvies kartu nauju kampu pažvelgti į Lietuvos ir Lenkijos istoriją bei drauge pabandyti atsakyti, kodėl tokia didelė valstybė kaip Abiejų Tautų Respublika XVIII a. pabaigoje pranyko Europos žemėlapyje.

Knygos „Prieš panyrant į sutemas Lietuva XVIII amžiuje: kai ir Lenkija, ir Varšuva buvo mūsų”, kurią išleido leidykla „Alma littera”, pristatymo metu autorius kartu su knygos sudarytoja, žurnaliste Ž. Petrauskaite pasidalins įžvalgomis apie knygoje aprašomą XVIII a. Abiejų Tautų Respublikos sanklodą, griūtį, aptars anų laikų kasdienybę, visuomenės gyvenimo būdą bei nagrinės lenkų ir lietuvių istorikų sukurtus mitus apie XVIII a. ATR.

Autorinėje knygoje Valdas Rakutis ne tik analizuoja XVIII a. Abiejų Tautų Respubliką, jis taip pat atkreipia dėmesį į to laikotarpio Europos valstybių veikimo principus, nagrinėja jų valdovų portretus bei lygina juos su šiandienos kontekstais. Istorikas Valdas Rakutis įsitikinęs, kad šiandieniame karo siaubiamame pasaulyje ypač svarbios prieš daugiau nei 200 metų išmoktos pamokos.

„Vis dar tikimės, kad kažkas kitas turi mus ginti, o ne mes patys, ir apskritai – esą̨ jeigu mes nepulsime, tai ir mūsų nepuls. Čia vis iš̌ XVIII amžiaus ateinančios kvailystės. Juk ir tada tikėjome, kad Austrija turi mums padėti. Bet štai nepadėjo, kiti jai geriau pasiūlė̇. Dabar vėlgi labai daug tikimės iš draugų, esame įstoję̨ į kolektyvinę gynybinę sąjungą̨, ir tai teisinga. Bet jeigu patys nesirūpinsime savo gynyba, kaip sąjungininkai supras, kad interesas yra abipusis?” – knygoje svarsto V. Rakutis.

Knygos pristatymo metu Karo muziejuje lankytojai turės galimybę ne tik gyvai pabendrauti su karo istoriku V. Rakučiu, bet ir įsigyti autoriaus knygą, taip pat gauti rašytojo autografą.

Knygos pristatymas vyks spalio 18 d. 17 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA