Neramumai dėl naujame Kauno stadione vyksiančių rungtynių: kainos pakeistos žaibiškai – Kas vyksta Kaune

Neramumai dėl naujame Kauno stadione vyksiančių rungtynių: kainos pakeistos žaibiškai

delfi.lt / Linas Jocius 2022/10/07 20:18

„Tai ne tik gėda, bet ir turėtų būti nelegalu“, – feisbuke stebėjosi futbolo gerbėjas, išvydęs spalio 16-ą vyksiančio LFF taurės finalo bilietų kainas iš pagrindų atnaujintame Dariaus ir Girėno stadione.

Futbolo aistruoliai trečiadienį atkreipė dėmesį į bilietus, skirtus judėjimo negalią turintiems ir juos lydintiems asmenims.

Dar ketvirtadienį bilietų platinimo svetainėje pigiausias bilietas į finalą, kuriame susitiks Vilniaus „Žalgiris“ ir Kauno raj. „Hegelmann“, asmeniui su neįgaliojo vežimėliu kainavo 19 Eur, lygiai tiek pat bilietas kainavo ir jį lydinčiam asmeniui.

Geresnėse pozicijose bilietų kaina siekė net 31 Eur tiek neįgaliajam su vežimėliu, tiek jį lydinčiam asmeniui, kai tuo metu pigiausių bilietų kaina futbolo sirgaliams prasidėjo nuo 15 Eur.

Remiantis tarptautine praktika, pavyzdžiui, „Premier“ lygoje žaidžiančio „Liverpool“ klubo bilietų politika, kiekvienam neįgalųjį lydinčiam asmeniui skiriama nemokama vieta stadione.

Lygių galimybių įstatyme yra įtvirtinta nuostata, jog paslaugų teikėjas privalo visiems vartotojams sudaryti vienodas sąlygas gauti paslaugas, įskaitant ir asmenis su negalia.

Anot Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Teisės grupės vyresniosios patarėjos Audronės Daukšaitės–Timpės, šią situaciją būtų galima traktuoti kaip lygių galimybių pažeidimą.

„Šiuo konkrečiu atveju vien judėjimo negalios turėjimas neturėtų ir negalėtų būti priežastimi taikyti padidintą paslaugos kainą, tai yra paslaugos teikėjas, atsakingas už bilietų platinimą, privalėjo sudaryti vienodas sąlygas asmenims rinktis pigiausią bilietą, nesvarbu, ar asmuo turi negalią, ar ne.

Šią situaciją būtų galima traktuoti kaip lygių galimybių pažeidimą. Dėl lydinčio asmens pasakytina tas pats: lydinčiam asmeniui turėtų būti sudaryta galimybė gauti bent jau pigiausią bilietą“, – portalui Delfi komentavo A. Daukšaitė-Timpė.

Visgi spalio 7-ąją bilietų platinimo svetainėje jau nurodytos kitos kainos judėjimo negalią turintiems ir juos lydintiems asmenims.

Pagal tinklalapyje šiuo metu pateikiamą informaciją, asmuo su negalia ir jį lydintis asmuo gali įsigyti bilietus bet kurioje stadiono vietoje su 20 proc. nuolaida.

Šiuo metu skelbiama, jog asmenims su negalia ir juos lydintiems asmenims bilietų kainos yra mažiausios – po 13 eurų.

Pažymėtina, jog nuo kitų metų įsigalios Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisos, pagal kurias asmeninis asistentas į renginius galės patekti nemokamai.

„Tačiau, kol toks pakeitimas neįsigaliojo, kaip ir nėra galimybės įpareigoti renginių organizatorius užtikrinti, kad lydintis nemokėtų už įėjimą.

Nepaisant to, matome, kad socialiai atsakingi renginių organizatoriai tokią taisyklę jau taiko“, – pažymėjo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ekspertė.

Atgimė naujomis spalvomis

Didžiausio ir moderniausio Lietuvoje stadiono statybai nuo pamatų prireikė 11 tūkst. kub. metrų monolitinio gelžbetonio, 3,5 tūkst. kub. metrų surenkamų gelžbetonio gaminių ir apie 1,5 tūkst. tonų metalo konstrukcijų Po „susiūta“ hibridine žalia veja išvedžiota net 33 km šildymo vamzdelių.

Greta – šildomos kėdės komandų atstovams, lengvaatlečiams skirti bėgimo takai, taip pat disko ir kūjo metimo sektoriai bei šuolio rungčių įrenginiai. 15 tūkst. vietų tribūnas nuo atšiaurių oro sąlygų dengia stogas.

Per koncertus stadionas talpins dukart didesnę publiką – iki 30 tūkst. žmonių. Erdvėje – du didžiuliai ekranai rezultatams ir transliacijoms. Sporto ir muzikos renginius tamsiuoju paros metu apšvies daugiau kaip 400 prožektorių bei šviestuvų.

Vidaus patalpose – nauji persirengimo kambariai, spaudos konferencijų salė, įstiklintos VIP tribūnos, studija TV transliacijoms ir kitos šiuolaikiškų standartų stadionams būtinos erdvės.

Čia pat sudarytos patogios darbo sąlygos žiniasklaidos atstovams. Spalio 16 d. Kaune viešės bei savo vertinimą per pirmąsias oficialias rungtynes Dariaus ir Girėno stadione atliks UEFA inspektorius, pateiksiantis savo galutinę išvadą dėl 4-osios kategorijos suteikimo.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA