Paaiškėjo rekonstruoto Dariaus ir Girėno stadiono atidarymo data – Kas vyksta Kaune

Paaiškėjo rekonstruoto Dariaus ir Girėno stadiono atidarymo data

Dariaus ir Girėno stadionas
R. Tenio nuotr.

Antradienį Lietuvos futbolo federacija (LFF) pirmą kartą žurnalistus pakvietė į žiniasklaidai skirtas ką tik užbaigto Dariaus ir Girėno stadiono patalpas. Bobiškai saulei už nugarų šildant veją, LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius ir Kauno meras Visvaldas Matijošaitis oficialiai paskelbė, kada futbolininkai ją išmėgins. Stadionas krikštą gaus Hegelman LFF taurės finalo turnyru jau kitą savaitgalį.

„Iš didelio žiniasklaidos susidomėjimo galima sakyti, kad tai neeilinis įvykis, ilgai laukta akimirka. Juokaujama, kad 30 metų statome, griauname stadionus ir nepasistatome. Šiandien Kaune turime ne nacionalinį stadioną, bet tikime, kad artimiausius kelerius metus čia namų rungtynes žais Lietuvos rinktinė“, – susirinkusius sveikino E. Stankevičius.

LFF vardu jis dėkojo V. Matijošaičiui, kad šis sugebėjo įveikti iššūkį ir padaryti stadioną prieinamą futbolo bendruomenei. Su mero komanda apsvarsčius draugiško susitikimo, nacionalinės komandos rungtynių variantus, galiausiai nuspręsta stadioną atidaryti LFF taurės finalu kitą savaitgalį.

LFF taurės finalas su šventiniu koncertu

„Nusprendėme atidarymui stadione surengti Hegelmann LFF taurės finalą. Džiugiai pranešame, kad taurės finalo rungtynės įvyks spalio 16 d., 17 val. Vienas finalininkas jau žinomas – tai Vilniaus „Žalgirio“ klubas, netrukus žinosime antrą finalininką, kuris bus rytoj vyksiančio „Hegelmann“ ir „Panevėžio“ susitikimo laimėtojas. Bilietų prekyba kakava.lt startuoja rytoj, visko nenorime išduoti, bet laukia įspūdingas žinomų atlikėjų koncertas, tikimės, kad oras bus geras, žmonės ateis“, – pranešė E. Stankevičius.

Jo žiniomis, toks atidarymo renginys vyks pirmą kartą Lietuvos futbolo istorijoje. LFF generalinis sekretorius dėkojo Kauno savivaldybei, prisidėjus ir patikėjus, kad kartu galima organizuoti taurės finalą.

Kaip antradienį popiet patikslino Kauno savivaldybė, iš karto po rungtynių vyks apdovanojimų ceremonija, o po jos – koncertas, kuriame turėtų pasirodyti Marijonas Mikutavičius, Jovani, Justinas Jarutis, Jessica Shy, „The Roop“, Leon Somov, Saulius Prūsaitis ir Iglė, Vidas Bareikis, „8 kambarys“ bei „Ritmas kitaip“.

Stadiono atidarymo renginio bilietų kainos sieks nuo 13 eurų.

Spalio 16 d. Dariaus ir Girėno stadione taip pat lankysis UEFA inspektorius. Jo išvada lems, ar Kaune galės vykti kitas LFF suplanuotas futbolo renginys – 2022-ųjų Baltijos taurė, numatyta lapkričio 16 ir 19 d., kurioje varžysis keturios komandos.

Jeigu FIFA uždegs žalią šviesą stadione lapkričio 16 d. startuos nacionalinė rinktinė, kuri taurės pusfinalyje susitiks su Islandijos komanda. Kita pusfinalio pora – Latvija ir Estija. Toliau, anot E. Stankevičiaus, stadionas bus prieinamas visus metus. Federacija taip pat nori atnaujintame stadione vasarį surengti LFF supertaurę, o tai daryti leidžia šildoma veja.

Teigia, kad politikai rinktinės debiuto nesugadins

Beje, antradienį ir trečiadienį Lietuvoje vieši UEFA ir FIFA atstovai, atvykę dėl Seime teikiamo projekto įstatymo, kuriuo būtų įvestas tiesioginis LFF valdymas. Rugsėjo viduryje už projektą balsavo 82 parlamentarai, o rytoj tarptautinių futbolo organizacijų atstovai susitiks su Seimo nariais ir dalyvaus LFF darbo grupės posėdyje.

„Tikiu, kad politikų sprendimai nesugadins šios šventės ir ji galės vykti stadione. Esame atviri, ketiname keisti įstatus, kviesti įsitraukti klubus, tikime, kad situacija baigsis taikiai ir nereikės tiesioginio įsikišimo. Susitikimo su politikais tikslas – paaiškinti, kas nutiktų paleidus LFF“, – tiesioginio LFF valdymo ir Baltijos taurės perspektyvą komentavo E. Stankevičius.

Dariaus ir Girėno stadionas
E. Stankevičius / R. Tenio nuotr.

Jis patikino, kad LFF taurė Kaune įvyks bet kokiu atveju, tačiau oficialūs tarptautiniai susitikimai, su FIFA organizuojami renginiai perėmus federacijos valdymą esą būtų užkardyti. Šiuo metu Dariaus ir Girėno stadione jau gali vykti A lygos, vietinio čempionato, LFF taurės susitikimai.

„Manau, kad trūkumai jau yra ištaisyti arba bus ištaisyti artimiausiu metu. <…> Ambicingas tikslas, bet Kaunas sportiškas miestas, tad tikiu, kad žmonės ateis pasižiūrėti reginio, juolab, kad nuolat eskaluojama tema apie nesugebėjimą pastatyti nacionalinį stadioną. <…> Čia tikrai atvažiuos pajėgios ir žiūrovams patrauklios komandos. Beje, visi, įsigiję bilietą į rungtynes, turės teisę nemokamai atvykti viešuoju transportu“, – apie su savivaldybe pasiektą susitarimą informavo E. Stankevičius.

Kaip pažymėjo generalinis sekretorius, LFF norėtų, kad stadionas būtų skirtas tik futbolui, bet džiaugiasi, kad svečiams priimti apskritai turės modernią bazę, dėl kurios nebus gėda, Dariaus ir Girėno stadionas kuriam laikui taps nacionaliniu.

Jeigu bus, kur žaisti, žmonės susirinks

„Džiaugiuosi kad Kaunas ir visa Lietuva pagaliau turi stadioną. Nesuprantu, kodėl per 30 metų nesugebėta pastatyti stadiono, bet yra kaip yra, džiaugiamės, kad senasis Dariaus ir Girėno stadionas atgimė visiškai nauju amplua taip pat atgimusio Ąžuolyno parko fone. Visi, atvykę į rungtynes, čia gali surasti daug sutvarkytų kampelių“, – nuveiktus darbus pareklamuoti nepraleido progos V. Matijošaitis.

Jo teigimu, Kaunas tampa žalias ne tik savo parkais, skverais, bet ir stadionu, kuriame įvarčius netrukus muš geltonai žaliai apsitaisę futbolininkai – nuo šiol miestas augins ne tik krepšinio talentus. Meras nurodė, kad stadionas pastatytas praktiškai iš naujo, nes senosios konstrukcijos buvo itin blogos kokybės.

Dariaus ir Girėno stadione išbandyti prožektoriai

„Miestas keičia infrastruktūrą, kai atsiras vietos, kur žaisti, leisti laiką, susirinks ir žmonės. Prie zoologijos sodo planuojame stovėjimo vietas, požeminėje aikštelėje apie 1000, taip pat bus įrengta prie Dainų slėnio – įvairiuose plotuose aplink stadioną. Europoje man yra tekę matyti stadionus vidury miestų, kur susirenka žmonės, 15 tūkst. nėra didžiulis skaičius, kuris keltų problemų“, – atvykimo ir stadiono užpildymo klausimus narstė V. Matijošaitis.

Pasak mero, be futbolo čia vyks viskas: koncertai, lengvosios atletikos, kitų sporto šakų varžybos. Taip pat greta statomas lengvosios atletikos maniežas, kuris stadionui tarnaus kaip apšilimo bazė.

„Manau, stadionas pastatytas labai laiku, protingai, galėjome nepradėti su turkais, gal būtume kiek sutaupę. Šio stadiono kaina 43 mln. eurų. Jei pasigilintumėte, kiek kainuos Vilniaus stadionas, tai ten išvis, aš kaip verslininkas vienoje vietoje tiek nematęs pinigų“, – palygino V. Matijošaitis, daugiau informacijos apie stadiono išlaikymo kaštus ir koncesijos konkursą kol kas nepateikęs.

Jis pripažino, kad tapus miesto vadovu futbolo rungtynių Kaune matyti neteko. „Dėl to ir pastatėme“, – LFF konferenciją užbaigė V. Matijošaitis, iš E. Stankevičiaus priėmęs simbolinius rinktinės marškinėlius ir futbolo kamuolį su žaidėjų parašais.

Kaip nurodo Kauno savivaldybė, stadiono statybai prireikė 11 tūkst. kub. m monolitinio gelžbetonio, 3,5 tūkst. kub. m surenkamų gelžbetonio gaminių ir apie 1,5 tūkst. t metalo konstrukcijų. Po hibridine žalia veja išvedžiota 33 km šildymo vamzdelių, įrengtos šildomos kėdės komandų atstovams, lengvaatlečiams skirti bėgimo takai, disko ir kūjo metimo sektoriai bei šuolio rungčių įrenginiai.

15 tūkst. vietų tribūnas dengia stogas, o per koncertus stadionas talpins iki 30 tūkst. žmonių. Rezultatams ir transliacijoms sumontuoti du didžiuliai ekranai, tamsiuoju paros metu renginius apšvies daugiau kaip 400 prožektorių ir šviestuvų. Viduje – nauji persirengimo kambariai, spaudos konferencijų salė, įstiklintos VIP tribūnos, studija TV transliacijoms ir kitos šiuolaikiškos erdvės.

Jei spalio 16 d. LFF taurės finale viešėsiančio UEFA inspektoriaus išvada bus teigiama, stadionas gaus aukščiausią 4-ą UEFA kategoriją.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA