TS-LKD kandidatu į Kauno merus tapo V. Juozapaitis – sieks sąžiningo miesto augimo | Kas vyksta Kaune

TS-LKD kandidatu į Kauno merus tapo V. Juozapaitis – sieks sąžiningo miesto augimo

Organizatorių nuotr.

Ketvirtadienį Krepšinio namuose susirinkę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Kauno skyrių sueigos atstovai išrinko partijos kandidatą Kauno mero rinkimams. 2023 metais savivaldos rinkimuose mero posto sieks Seimo narys, profesorius Vytautas Juozapaitis.

TS-LKD Kauno skyrių sueigos konferencijoje per 150 susirinkusių narių sveikino partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Prieš prasidedant kandidato į Kauno merus rinkimams partijos vadovas akcentavo bendrą visos politinės jėgos tikslą – sąžiningos, moralios ir visas miesto bendruomenes gerbiančios politikos poreikį Kaune.

„Pradėjus dirbti dabartinei Kauno valdžiai, nedaug kam kilo klausimų, kodėl Kauno žmonės juos pasirinko. Paprastintai tariant, žmonės norėjo tvarkingesnių miesto gatvių, ar tiesiog – daugiau tvarkos, pokyčių. Tai labai suprantamas ir svarbus poreikis. Deja, pažvelgus atgal, tvarkingesnės gatvės ir daugiau tvarkos turėjo labai brangią kainą. Kainą, kurią skaičiuojame ne tik finansais. Kainą, skaičiuojama prarastu skaidrumu. Šią kainą moka visi miesto gyventojai. Tikiuosi, kad kitais metais darydami pasirinkimus rinkimuose, įvertinsime ir tai“, – sakė G. Landsbergis.

Akcentuoja skaidrumą ir moralę

Po susirinkusiųjų TS-LKD Kauno skyrių sueigos narių balsavimo kandidatu į Kauno mero postą tapo V. Juozapaitis.

Pretendentais atstovauti partijai Kauno mero rinkimuose siūlyti dabartinė švietimo, mokslo ir sporto ministrė bei Seimo narė Jurgita Šiugždinienė, finansų ministrė ir Seimo narė Gintarė Skaistė, TS-LKD frakcijos seniūnas Kauno miesto savivaldybės taryboje Paulius Lukševičius taip pat palaikė V. Juozapaičio kandidatūrą.

„Visų pirma, nuoširdžiai dėkodamas už parodytą išskirtinį dėmesį mano kandidatūrai, sąmoningai suvokdamas savo atsakomybę ir avansu suteiktą pasitikėjimą, oficialiai pranešu, kad priimu šį iššūkį su ypatinga pagarba mūsų sueigos bendruomenei ir visam Kaunui“, – kalbėjo V. Juozapaitis.

Naujasis kandidatas akcentavo, jog pasinaudojus Europos Sąjungos struktūrinėmis lėšomis, per pastaruosius kelerius metus miesto vaizdas pasikeitė reikšmingai. Tiesa, šiandien pagrindinės miesto problemos susijusios ne su infrastruktūra, o su požiūriu į bendruomenes ir gyventojus.

„Su kietąja galia, visomis jos išraiškomis ir pavidalais Kaune yra viskas gerai. Man labai rūpi minkštoji galia, kuri kalba apie žmogų, Palemono, Petrašiūnų, Aleksoto, Šilainių, Vilijampolės bei kitų miesto rajonų gyventoją ir jo dvasinę būseną. Esu tikras, kad būtent dabar atėjo metas Kaunui tarti savo garbingos istorijos vertą žodį ir ateities vektoriumi pasirinkti bendruomenės interesą, kurio šerdimi taptų garbės kodeksas“, – sakė kandidatas.

V. Juozapaitis pažymėjo, jog per pastaruosius kelerius metus kardinaliai atsinaujino ir TS-LKD partijos Kauno sueigos gretos. Šiuo metu partiją sudaro veržlūs, energingi ir motyvuoti nariai, sieksiantys kurti skaidrų, modernų ir bendruomenės interesus atspindintį miestą.

Patyręs politikas ir kultūros bei meno atstovas

2020-aisiais V. Juozapaitis Aleksoto-Vilijampolės apygardoje gyventojų balsų dauguma buvo išrinktas į Lietuvos Respublikos Seimą. Tai jau trečioji politiko kadencija parlamente. V. Juozapaitis Seimo nario pareigas užėmė ir 2012-2016 bei 2016-2020 metų kadencijose.

Iki tol politikas, visuomenės veikėjas bei profesorius Lietuvoje ir tarptautiniu mastu garsėjo kaip operos solistas, dainininkas. V. Juozapaitis laikomas vienu garsiausių šiuolaikinių šalies baritonų, yra Lietuvos nacionalinės premijos laureatas.

Savivaldos rinkimuose balsuoti gyventojai bus kviečiami jau kitų metų pavasarį – 2023 metų kovą. Merą kauniečiai rinks tiesioginiuose mero rinkimuose, o savivaldos tarybos rinkimuose – 41 Kauno miesto tarybos narį. Išrinktieji partijų atstovai miestą valdys keturis metus – iki 2027-ųjų pavasario.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA