Kartu su naujais mokslo metais startuoja ir naujas projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ sezonas. Šįmet nemokamas plaukimo pamokas galės lankyti apie 10 tūkst. vaikų – tam skirti 560 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Pagal VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuro parengtą mokymo plaukti programą 32-iuose nemokamuose užsiėmimuose pradinukai mokosi plaukti skirtingais plaukimo būdais, pasinerti po vandeniu, saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens.
Užsiėmimai vyksta fizinio lavinimo pamokų metu, vaikus plaukti baseinuose moko plaukimo treneriai, turintys ne mažesnę nei 3 metų mokymo plaukti patirtį, rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime žiniasklaidai.
„Tikrai neatsiras abejojančių tuo, kaip svarbu vaikams pažinti vandenį, išmokti saugiai elgtis jame ir prie jo, išmokti plaukti. Siekiame, kad projekte galėtų dalyvauti daugiau vaikų, todėl nuosekliai didiname finansavimą jam. Be to, tikimės, kad projektas plėsis ir atnaujinus senus ar atsiradus naujų baseinų“, – kalba švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas.
„Nesvarbu, ar jūsų vaikas lanko plaukimo, krepšinio ar kitos sporto šakos būrelį, mokėti plaukti, saugiai elgtis vandenyje – labai svarbu“, – sako Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) prezidentas, trijų olimpinių žaidynių dalyvis Saulius Binevičius.
Plaukimo pamokas finansuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei projekte dalyvaujančios savivaldybės. Valstybės lėšomis yra finansuojami 18 užsiėmimų, likusieji – savivaldybių ir kitomis lėšomis. Plaukimo pamokos antrokams prasideda kiekvienais mokslo metais, trunka iki gruodžio (18 pamokų) ir būna tęsiamas vasario–gegužės mėnesiais (14 pamokų).
2020 m. ŠMSM šiai programai skyrė 170 tūkst. eurų ir finansavo apie 3500 mokinių plaukimo užsiėmimus. 2021 m. skirta beveik 430 tūkst. eurų – nemokamose plaukimo pamokose galėjo dalyvauti apie 8 tūkst. pradinukų. 2022 m. planuojama apmokyti 10 tūkst. vaikų – tam skirti 560 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Nuo 2009 metų vykstančiame projekte iš viso sudalyvavo jau daugiau nei 73 tūkst. antros klasės mokinių.