Tūkstančiai studentų leidosi į Lietuvos universiteto šimtmečio eiseną – Kas vyksta Kaune

Tūkstančiai studentų leidosi į Lietuvos universiteto šimtmečio eiseną

https://www.facebook.com/Kaunas.gyvai/videos/446368997449355

Kauno technologijos (KTU), Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) ir Vytauto Didžiojo (VDU) universitetai, minėdami Lietuvos universiteto šimtmetį, naujuosius mokslo metus pasitiko kartu. Rugsėjo 1-osios popietę Laisvės alėjoje nusidriekė bendra universitetų bendruomenės eisena, o Studentų skvero atidarymu duotas startas šventiniam koncertui Vienybės aikštėje.

2022–2023 akademinių mokslo metų pradžia vidurdienį paminėta šv. Mišiomis Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje. Po pamaldų 14 val. nuo Nepriklausomybės aikštės Laisvės alėja pajudėjo vieninga KTU, LSMU ir VDU bendruomenės eisena.

Trumpam sustoję ką tik rekonstruotame Studentų skvere, kurį oficialiai atidarė Kauno meras su universitetų rektoriais, eisenos dalyviai persikėlė į Vienybės aikštę. Čia iškilusioje scenoje 14.30 val. įvyko oficialus Rugsėjo 1-osios paminėjimas, kurį lydėjo nemokamas Jessicos Shy koncertas.

Tuo šventinis veiksmas Kaune nesibaigia. Kaip anksčiau skelbta VDU pranešime, nuo 19 val. Studentų skvere gros didžėjai, o 20 val. Vienybės aikštės scenoje pasirodys atlikėjas OG Version. Nuo 21 val. iki vidurnakčio abi erdves nušvies muzikos ir šviesų šou.

VDU primena, kad 1922 m. įkurtas Lietuvos universitetas davė pagrindą šiuolaikinėms aukštosioms mokykloms – Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetams, o 2022-ieji Seimo paskelbti Lietuvos universitetų metais, tad visi kviečiami prisijungti prie šventės, žyminčios naujųjų mokslo metų pradžią.

„Šiemet Mokslo ir žinių dieną bei akademinių metų pradžią minime Lietuvos universiteto šimtmečio dvasioje. Dažnai pabrėžiu, kad Lietuvos universiteto idėjos gyvavimui svarbiausia bendrystės, darnios strategijos ir vieningo veikimo idėja, kuri padeda pasiekti tikslą net sunkiausiomis aplinkybėmis. Vienybė šiais ir pastaraisiais metais įgijo ypač didelę reikšmę. Pasaulio įvykiai – išmėginimas ir akademinei bendruomenei, kurį, tikiu, įveiksime kartu, kliaudamiesi mokslo žinių, teisingumo bei žmoniškumo galia“ – pranešime cituotas KTU rektorius prof. Eugenijus Valatka.

Pasak VDU rektoriaus prof. Juozo Augučio, nors praėjusieji mokslo metai buvo pažymėti iššūkiais tiek akademinei bendruomenei, tiek valstybei, rugsėjis atneša viltį, nes tai – visada naujas etapas: „Metus ir tai, ką per juos planuojame nuveikti, pradedame skaičiuoti ir įgyvendinti ne nuo kalendorinių metų pradžios, o būtent nuo Rugsėjo 1-osios. Viliuosi, kad į juos žengiame su optimizmu, nauja energija ir dar tvirtesnėmis vertybėmis.“

LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis džiaugėsi prie akademinės bendruomenės prisijungus pirmakursiams ir linkėjo jiems kurti, atrasti bei tobulėti, nes priešakyje – gražiausias gyvenimo laikotarpis. „Rugsėjį pasitinkame susikaupę, su viltimi ir džiugesiu. Atvėrus duris į pasirinktą profesiją laukia iššūkių ir galimybių kupini studijų metai. Studijuoti nebus lengva, tačiau tikiu, kad pasirinkote svajonių studijas ir visus sunkumus įveiksite“, – tikino LSMU rektorius.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA