Darbštusis Kauno miesto tarybos narys Š. Matijošaitis eina 26 pareigas – Kas vyksta Kaune

Darbštusis Kauno miesto tarybos narys Š. Matijošaitis eina 26 pareigas

Š. Matijošaitis / R. Tenio nuotr.

Jei kauniečiai sumanytų rinkti darbščiausią bei labiausiai užimtą Kauno miesto savivaldybės taryboje jų interesams atstovaujantį politiką, pirmiausia turėtų įvardinti vieną iš miesto mero sūnų – Šarūną Matšijošaitį. Jis savo laiką dalina veiklai (apmokamai ar nebūtinai) net pagal 26-ias einamas pareigas. Kurį dalis to laiko bei dėmesio tenka juo patikėjusių bei į tarybą jį išrinkusių kauniečių rūpesčiams spręsti, galima tik spėlioti. Juk ir šiais laikais ne viską galima nuotoliniu būdu išspręsti bei spėti į rinkėjų lūkesčius atliepti. Juolab, kai pačiam reikia rūpintis gamyba, prekyba, ir nuoma ar naujų teritorijų statyboms įsisavinimu.

Balandį portalas „Kas vyksta Kaune“ skelbė, kad kitas šios šeimos atstovas – Šarūno brolis Dainius (taip pat – savivaldybės tarybos narys), nebuvo viešai deklaravęs savo privačių interesų ir tai atliko šia tema pradėjus domėtis žurnalistams.

Remiantis birželio pabaigoje Registrų centro paskelbta UAB „Vičiūnų grupė“ 2021 m. bendrovės finansine ataskaita, pateikiama kartu su nepriklausomo auditoriaus išvada ir metiniu pranešimu, akivaizdu, kad UAB „Vičiūnų grupė“ generalinis direktorius (pirmaeilės pareigos) Šarūnas Matijošaitis dar yra ir UAB VG Holding“ generalinis direktorius, taip pat direktorius Kauno rajone įsikūrusios UAB „Vici logistika“, Kaune – „Kauno Saulėtekis“ (čia – ir valdybos pirmininkas). Tuo pat metu jis ir vadovas bendrovėse „Magnumo investicijos“, „Deltos investicijos“, „Vici investments“, „Centro investicijos“, „Akcijų valdymas“, „Statnet“, “Autovici“. „Gildijos investicijos“, „Vokiečių investicijos“, „Rinktinės investicijos“, „Betos investicijos“, „Laisvės investicijos“, „Jūros investicijos“. Jis – dar bent kelių „Vičiūnų grupės“ dukterinių įmonių (tarp jų – ir Estijoje) valdybos narys ar pirmininkas.

Š. Matijošaičio pareigų sąraše minima ir narystė Irenos Matijošaitienės fonde, ASO „Vieningas Kaunas“, o pačioje sąrašo pabaigoje nurodoma: „Kauno miesto savivaldybės Tarybos narys“.

Pagal Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos privačių interesų deklaraciją, politikas ir verslininkas siejamas su 35 pareigomis.

Bendrovės „Vičiūnų grupė“ vadovybė 2021-ųjų finansines ataskaitas patvirtino šių metų birželio 28 dieną. Gyvenimas nestovi vietoje, tad ir pokyčių, tikėtina, galėjo šiemet įvykti ir Š. Matijošaičio veikloje bei užimamų pareigų sąraše. Portalas „Kas vyksta Kaune“ publikacijai galėjo pasinaudoti tik viešai prieinamais duomenimis iš Registrų centre saugomos „Vičiūnų grupės“ veiklos nuo 2021 metų sausio 1-osios iki gruodžio 31-osios ataskaitos, kurią atliko audito įmonė UAB „ERNST & YOUNG BALTIC“.

Ataskaitoje nurodoma, jog UAB „Vičiūnų grupė“ yra Lietuvos Respublikoje registruota uždaroji akcinė bendrovė. Ji įsteigta 2013 m. gruodžio 30 d. pagal UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ atskyrimo sąlygas. „Vichiunai Baltic“ OU, „Viciunai Ukraina“ TOB bei „Vici Kazakhstan“ TOO, Baltic Food Partners UAB, Ekofort IP, yra laikomos dukterinėmis įmonėmis, kadangi yra netiesiogiai kontroliuojamos Bendrovės per kitas dukterines įmones“.

Paminėtina, kad dar 2021-ųjų spalio 20-ąją viešoje erdvėje skelbta, jog. „Vičiūnų grupės“ akcininkai yra Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir Liudo Skieraus valdoma „VG Holding“ bei Birutė Andriuškaitė. 2021 m. gruodžio 17 d. ji pardavė visas turimas Bendrovės akcijas UAB „VG Holding“.

„Vičiūnų grupės“ darbuotojų skaičius 2021 m. gruodžio 31 d. buvo 131 (2020 m. gruodžio 31 d. – 129). Bendrovė veikia kaip aktyvi investicijų į dukterines įmones valdytoja, kontroliuojanti ar daranti reikšmingą įtaką verslams, į kuriuos yra investavusi. Ji teikia savo dukterinėms įmonėms bei kitoms susijusioms šalims valdymo, IT konsultacijų, dizaino, nekilnojamojo turto nuomos, žaliavų įsigijimo ir kitas valdymo įmonei būdingas paslaugas“.

Auditorių pateiktose išvadose apie praėjusių metų darbus, kurių sėkmei neabejotinai didelę įtaką turėjo ir turi UAB „Vičiūnų grupė“ neišpasakytai darbštus vadovas Š. Matijošaitis, minimi ir svarbūs įvykiai, įvykę po finansinių metų pabaigos. „2022 m. vasario 24 d. Rusijos Federacija pradėjo invaziją į Ukrainos Respubliką. Netrukus po šios invazijos ES bei kitos pasaulio valstybės bei institucijos pristatė platų ribojamųjų priemonių Rusijai paketą, kuris yra nuolat atnaujinamas ir plečiamas. Į šį nekoreguojantį poataskaitinį įvykį nebuvo atsižvelgta, darant apskaitinius įvertinimus ir prielaidas 2021 m. gruodžio 31 d. Iki šių finansinių ataskaitų pasirašymo datos ribojamosios priemonės Bendrovės veiklai neturėjo reikšmingos įtakos, veiklos procesai nebuvo sustabdyti ir reikšmingų tiesioginių nuostolių, susijusių su įvestomis ribojamosiomis priemonėmis, iki finansinių ataskaitų datos nebuvo patirta“, – pažymi auditoriai.

Kad „procesai nesustabdyti“ iki šiol ir nežinia, kada bus stabdomi, neseniai rašė ir portalas „Kas vyksta Kaune“, parengęs publikaciją pagal „Vičiūnų grupės“ vadovo Š. Matijošaičio pranešimą. Belieka pridurti, kad Ukrainoje 2021 m. gruodžio 31 d. duomenimis jo vadovaujama bendrovė vienoje iš įmonių valdė 0,01, kitoje – 99 proc. akcijų, Rusijoje jai priklausė (ir tebepriklauso praėjus pusmečiui nuo šios šalies karinės invazijos į Ukrainą pradžios) visos akcijos, tiek „Vichiunai – Rus“, tiek „BaltKo“ įmonėse.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA