Elektros kainai užkopus į rekordines aukštumas, kauniečių mėgstama picerija ėmėsi priemonių | Kas vyksta Kaune

Elektros kainai užkopus į rekordines aukštumas, kauniečių mėgstama picerija ėmėsi priemonių prekybos centrai mažina vėdinimą ir apšvietimą

„Kas vyksta Kaune“, BNS inf. 2022/08/17 18:40
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Trečiadienį didmeninei elektros kainai pasiekus rekordinę 4 tūkst. eurų už megavatvalandę ribą, verslininkai priversti riboti gamybos apimtis ir taupyti. „Mamma pizza“ pranešė, kad vieną valandą šiandien tiesiog nedirbs, kai kurie didieji prekybos centrai mažina vėdinimą ir apšvietimą.

„Tamsieji laikai atėjo ir į mūsų kiemą… Su nusivylimu pranešame, kad 18-19val. nedirbsime. Reaguojame į rekordinę elektros kainą – biržoje kilovatvalandė kainuos 4 Eur. Tokių kainų nėra buvę per visą istoriją.

Ši situacija yra mažų mažiausiai neadekvati. Norėtume atkreipti valdžios dėmesį į verslus žlugdančias elektros kainas ir imtis veiksmų“, – trečiadienio pavakarę savo „Facebook“ puslapyje paskelbė populiari picerija.

Į „NordPool“ elektros biržos Lietuvos, Latvijos ir Estijos prekybos zonoje pakilusią didmeninę elektros kainą taip pat ketina reaguoti du dideli prekybos tinklai – „Maxima“ ir „Norfa“, kurie valandai sumažins energijos naudojimą parduotuvių vėdinimui bei apšvietimui.

Kaip sako „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė, 18-19 val. taupant elektrą planuojama sumažinti oro vėdinimą ir vėsinimą parduotuvėse.

„Planuojame sumažinti oro vėsinimą ir vėdinimą patalpose ir vėliau grįšime į įprastą oro kondicionavimo režimą. Šaldytuvai, kuriuose laikomi maisto produktai, ir kita svarbi įranga veiks įprastai“, – naujienų agentūros BNS cituojamame tinklo pranešime teigė ji.

Anot E. Dapkienės, artimiausiu metu planuojama visose „Maxima“ parduotuvėse apšvietimą sumažinti apie 30 proc., naktimis išjungiamos lauko reklamos, šiuo metu kas antroje tinklo parduotuvėje ir beveik visuose sandėliuose įrengtas LED apšvietimas.

Prekybos tinklas „Norfa“ pranešė trečiadienį visose tinklo parduotuvėse valandai gerokai sumažinsiantis apšvietimą, prekybos salėse bus išjungtas patalpų vėsinimas ir vėdinimas. Bendrovė „Norfos mažmena“ taip siekia atkreipti valdžios dėmesį į, anot jos, verslą žlugdančias elektros kainas.

„Šia akcija norime atkreipti valdžios dėmesį į neregėtas kainas elektros rinkoje ir prašome imtis priemonių padėčiai normalizuoti“, – pranešime sakė „Norfos mažmenos“ valdybos pirmininkas Dainius Dundulis.

Bendrovė teigia, kad „Nord Pool“ elektros biržoje elektros kilovatvalandei kainuosiant 4 eurus, jai tai kainuotų apie 36 tūkst. eurų.

Tuo metu „Iki“ tinklą valdanti bendrovė „Palink“ neketina imtis specialių energijos taupymo priemonių, nes taupymas vyksta nuolat, sako prekybos tinklo komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

„Kol kas tikrai neplanuojame imtis tokių priemonių. Mums tikrai nėra kažkokia naujiena tai, kad elektrą reikia taupyti, todėl esame labai stipriai žengę su LED apšvietimu diegimo parduotuvėse, taip pat su išmaniosiomis monitoringo priemonėmis dėl energijos sunaudojimo apšvietimui“, – trečiadienį BNS sakė V. Budrienė.

„Rimi“ parduotuvėse trečiadienį vakare taip pat nebus specialių taupymo akcijų – ji taupoma taip, kad klientai nepastebėtų, sako tinklo atstovė.

„Tai ne naujas procesas, mes esame pakankamai prisitaikę, taupome taip, kad klientai galbūt ir nepastebi, jų ir darbuotojų gerovė mums yra pirmoje vietoje“, – BNS sakė „Rimi Lietuva“ ryšių su visuomene vadovė Gabrielė Šerėnienė.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius BNS sakė, kad trečiadienio vakarą dėl aukštos elektros kainos kai kurios šalies įmonės pristabdys gamybą.

Trečiadienį 18-19 val. visose Baltijos šalyse elektra biržoje kainuos 4 tūkst. eurų už megavatvalandę (MWh), kai kitose šalyse jos kaina yra kur kas mažesnė: Norvegijoje – 304,95 euro, Suomijoje – 299,58 euro, Danijoje – 747,93 euro, Austrijoje – 676,04 euro.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA