Kaip išsirinkti automobilį? – Kas vyksta Kaune

Kaip išsirinkti automobilį?

Organizatorių nuotr.

Atėjo metas atsisveikinti su pirmuoju automobiliui, skubiai prireikė naujo ar tiesiog norite kito? Perkant naują automobilį, „atėjau, pamačiau, nugalėjau“ principu vadovautis nederėtų, mat renkantis slypi daug įvairiausių niuansų, kurių kombinacijos, skirtumai ar jų nežinojimas gali privesti prie vienokių ar kitokių problemų. Pateikiame keletą punktų, į kuriuos derėtų atsižvelgti norint išsirinkti jūsų poreikiams tinkamiausią automobilį.

Pagalvokite apie savo reikmes

Kai kuriems mūsų automobilis nėra tiesiog automobilis – tai gali būti aplinkiniams siunčiama žinutė apie mūsų charakterį ar gyvenimo būdą. Tai demonstruojame automobilio firma, modeliu, spalva, išvaizda, į ką ir reikėtų atkreipti dėmesį norint jūsų įvaizdį papildančio automobilio.

Kitiems automobilis yra tik gyvenimą palengvinanti transporto priemonė, tačiau abejais atvejais automobilis reikalingas kasdienėms kelionėms įvairiausiais atstumais, tad derėtų atsižvelgti į tokius faktorius, kaip keleivių skaičius, kelio, kuriuo dažniausiai važinėjate, būklė, talpa, vaikai, gabaritai, sauga, įvairi technologinė įranga.

Pavyzdžiui, didelei šeimai sportinis automobilis nepasitarnaus kaip didesnis septynvietis automobilis, o judriam, dažnai keliaujančiam žmogui tiktų ir dvivietis.

Įvertinkite biudžetą

Pagalvokite ir apie automobilio reikmes: degalų tipą, priežiūros priemones, padangas. Visa tai reikalauja išlaidų, tačiau jų dydis, žinoma, priklauso ir nuo automobilio tipo.

Pagalvokite, už kuriuos degalus mokėti jums būtų priimtiniausia – benziną, dyzeliną ar dujas, taip pat atkreipkite dėmesį į tam tikro automobilio modelio degalų sąnaudas. O galbūt jums prie širdies tvaresnis variantas – elektromobilis. Nusistatykite procentą nuo savo pajamų, kurį galite leisti skirti automobilio priežiūrai ir sąnaudoms.

Kaip pirkti?

Nauju automobiliu galite riedėti už jį susimokėdami iškart, lizingu arba pasiimti paskolą. Visada yra galimybė automobilį nusipirkti ir pradėti juo važinėti nedelsiant, tačiau daugeliui žmonių tokia galimybė yra nepasiekiama arba tiesiog nepraktiška.

Perkant lizingu galite važinėtis naujesniais automobiliais bei dalimis mokėti mažiau, tačiau pasibaigus laikotarpiui automobilį teks grąžinti. Kita vertus, imant automobilio paskolą, pabaigus dalinius mokėjimus automobilį galėsite pasilikti ir važinėti juo tol, kol jis jums tarnaus. Šeimos Kredito Unijos tinklapyje rasite informacijos apie naujų ar naudotų automobilių paskolas bei jums tinkamiausią būdą mokėti.

Naujas ar naudotas?

Paskolos dengia ir naujus, ir naudotus automobilius, tad belieka išsirinkti, kuris jums tiktų labiau. Naujesni automobiliai reikalauja mažiau priežiūros ir garantuoja sklandesnį vairavimą, tačiau neretai reikalauja daugiau išlaidų.

Kita vertus, naudoti automobiliai yra pigesni, bet reikalauja itin atidžios apžiūros prieš įsigijimą. Naudoto automobilio nederėtų pirkti, jei suvažinėta ypač daug kilometrų ar prieš tai priklausė daugeliui vairuotojų.

Bet kokiu atveju, paprašykite išbandyti automobilį šiek tiek pasivažinėjant – jausite, ar automobilis jums tinka ir patinka. Nesidrovėkite užversti pardavėjo klausimų lavina, juk automobilį vairuosite ir juo pasikliausite jūs.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA