Kauną užliejo variklių riaumojimas: atriedėjus šimtams baikerių, šventė persikėlė į dangų – Kas vyksta Kaune

Kauną užliejo variklių riaumojimas: atriedėjus šimtams baikerių, šventė persikėlė į dangų

Šeštadienį Kaune surengtoje tradicinėje aviacijos šventėje akis paganyti buvo kur ir padangėse, ir ant žemės. Miesto gatvėmis nusidriekė milžiniška motociklininkų kolona, o popiet tarp debesų nardė akrobatinio skraidymo asai.

Renginio didžiuliu paradu skelbė „Bike show“ motociklininkų kolona. Pajudėję iš Rotušės aikštės, baikeriai apjuosė miestą ir po vidurdienio atriedėjo į S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą, kur juos palydėjo motorizuotų parasparnių eskadrilė.

Pirmą kartą Kauno aviacijos festivalyje į dangų kilo akrobatinio skraidymo „Iron Wolf Aerobatics“ komandos narys Antanas Marčiukaitis. Oro virtuozas programą atliko akrobatiniu lėktuvu, kuriuo prieš porą savaičių pilotas Igoris Labanovas iškovojo Ispanijos akrobatinio skraidymo čempiono vardą ir tapo pirmuoju šį titulą pasiekusiu lietuviu.

Lietuvos akrobatinių skrydžių grupė „Anbo“ ore pademonstravo rikiuotę su autentišku „Bellanca CH-300“ lėktuvu. Šio modelio orlaiviu, pavadintu „Lituanica“, Steponas Darius ir Stasys Girėnas be sustojimo perskrido Atlantą ir tragiškai žuvo tuometinėje Vokietijoje. 1929 m. gamintą lėktuvą įsigijęs Rolandas Paksas juo ketina pakartoti legendinį skrydį.

Scenoje žiūrovų laukė koncertinė programa: į skrydį su muzika kvietė Justinas Jarutis, Eurovizijos atrankos finalininkė Augustė Vedrickaitė su projektu „Rock Me Good“, „Hiperbolės“ legenda Igoris Berinas ir grupė „Huge Soul“.

Daugiau apie 2022-ųjų Kauno aviacijos šventę skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA