Po LFF vizito Kaune – liūdnos žinios: S. Dariaus ir S. Girėno stadiono atidarymo dar teks palaukti – Kas vyksta Kaune

Po LFF vizito Kaune – liūdnos žinios: S. Dariaus ir S. Girėno stadiono atidarymo dar teks palaukti

Viltys rekonstruojamame S. Dariaus ir S. Girėno stadione dar šiais metais išvysti futbolo varžybas blėsta. Šią savaitę Kaune viešėję Lietuvos futbolo federacijos (LFF) atstovai įvertino stadiono įrengimo darbus. Aiškėja, kad statybos ir atliktų darbų vertinimas gali užsitęsti, o pirmosios futbolo varžybos Kaune gali įvykti tik tik kitų metų pavasarį.

Pirmą vasaros dieną Kauno meras Visvaldas Matijošaitis tvirtino, kad S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcija sėkmingai eina pabaigos link.

„Susirinkome pasidžiaugti, kad Kaunas ryškiai 1:0 laimi prieš Vilnių. Šiai dienai stovime stadione, kuriam iki atidarymo liko mėnuo ir maksimum dvi savaitės, sukabinsime tablo, žolę pasodinsime ir t.t.“, – žurnalistams birželio 1 dieną Dariaus ir Girėno stadione teigė V. Matijošaitis.

Visgi, V. Matijošaičio prognozė apie mėnesį ir dvi savaites neišsipildė. Šią savaitę renovuojamame stadione apsilankę LFF atstovai išvydo dar daug neatliktų darbų, kai kuriuos dar teks taisyti.

Kaip teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, matant būsimų darbų apimtį, realu, jog pirmosios rungtynės S. Dariaus ir S. Girėno stadione vyks geriausiu atveju vėlyvą rudenį, tačiau labiausiai tikėtina, jog tribūnos sirgaliams atsivers tik kitų metų pavasarį.

„Smagu, kad matome vis tobulėjantį ir pilnėjantį stadioną, bet ką pastebėjome šio vizito metu ir ką kalbėjome su delegatu, tai nebus paskutinis vizitas. Susitarėme, kad rugsėjo mėnesio pabaigoje laukia dar vienas vizitas, nes yra daug nepabaigtų darbų, yra smulkmenų ir niuansų, kurių statytojas galbūt nemato. Tai gera patirtis dar kartą viską apžiūrėti stadione ir priminti, kas turi būti padaryta ir kokie niuansai yra taisytini“, – kalbėjo E. Stankevičius.

E. Stankevičius apgailestavo, jog vis tenka nukelti stadiono atidarymo datą.

„Norime, kad kuo greičiau čia įvyktų pirmosios futbolo rungtynės, bet šiai dienai žvelgiant į laiko rėmus, jei rugsėjo gale dar turėsime vieną vizitą, iki to laiko tikrai nieko neturėsime šiame stadione. Tada laukia dar sertifikato gavimas, jog UEFA leistų čia vykdyti futbolo rungtynes. Tai užtruks.

Anksčiau kalbėjome, jog spalį būtų gerai čia surengti LFF „Hegelmann“ taurės finalą, dabar po šio vizito aišku, kad tai nerealu pagal šios dienos situaciją. Klausimas dėl Baltijos taurės, kuri vyks lapkričio mėnesį. Realiame variante norėtume, kad jau lapkritį čia galėtų žaisti rinktinė, bet pagal tai, kaip viskas vyksta ir kokia yra UEFA inspektoriaus išraiška šio vizito metu, stadiono atidarymas gali nusikelti į kitų metų pradžią“, – tvirtino E. Stankevičius.

Kas vyksta Kaune“ primena, kad užbaigus greta vykstančias uždaro maniežo statybas, ateityje S. Dariaus ir S. Girėno stadionas pretenduos ir į tarptautinius lengvosios atletikos čempionatus.

Stadiono rekonstrukciją pradėjo Turkijos bendrovė „Kayi Construction“, tačiau užpernai sausį sutartį su rangovu savivaldybė nutraukė, nes šis nesilaikė įsipareigojimų.

Nutraukus sutartį su turkais, darbus perėmė Kauno statybų ir kelių tiesimo bendrovė „Autokausta“, kurios vadovas Juozas Kriaučiūnas įtariamas galimos korupcijos Kauno miesto savivaldybėje byloje. Šioje byloje, įtariama, Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas priėmė 140 tūkst. eurų kyšį iš „Autokaustos“ vadovo.

Stadiono rekonstrukcija, kurios metu objektas iš esmės perstatytas naujai, yra didžiausias visuomeninis Kaune vykdomas „Autokaustos“ projektas. Indeksuotos sutarties vertė, kartu su teniso aikštyno ir požeminės automobilių saugyklos statybomis, Registrų centro duomenimis, siekia kiek daugiau nei 39 mln. eurų.

Užbaigus rekonstrukciją S. Dariaus ir S. Girėno stadionas turėtų būti sertifikuotas 4-ai UEFA kategorijai. Dengtose tribūnose susės 15 tūkst. žiūrovų, o koncertų klausyti galės apie 30 tūkst. žmonių. Cokolinį aukštą numatyta atverti visuomenei – čia veiktų kavinė, sporto centras, bendradarbystės erdvė.

Rekonstrukciją anksčiau buvo planuojama baigti iki šių metų gegužės.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA