Perspėja dėl vykstančių karinių pratybų: judės karinis transportas, bus naudojami imitaciniai šaudmenys | Kas vyksta Kaune

Perspėja dėl vykstančių karinių pratybų: judės karinis transportas, bus naudojami imitaciniai šaudmenys

KASP nuotr.

Birželio 10-12 dienomis pietryčių Lietuvos teritorijoje treniruosis daugiau nei tūkstantis Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių, kurie dalyvaus pratybose „Tvirtas skydas”.

Kartu su Lietuvos kariais pratybose dalyvaus Latvijos nacionalinės gvardijos Zemessardze, Estijos savanorių pajėgų „Kaitseliit”, Lenkijos teritorinės gynybos pajėgų, Didžiosios Britanijos reindžerių pulko, JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai ir Lietuvos Šaulių sąjungos nariai, rašoma KASP pranešime žiniasklaidai.

„Kariai savanoriai visuomet treniruojasi ginti savo žemę, savo šeimą ir kaimyną, todėl pratybos organizuojamos rinktinės atsakomybės rajone – Vilniaus regione, ten kur patys kariai ir gyvena,” – sako KASP vadas plk. Linas Kubilius.

Pratybos „Tvirtas skydas” skirtos KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės štabui ir padaliniams treniruoti, kad gebėtų vykdyti rinktinei paskirtas gynybines operacijas, numatytas valstybės gynybos planuose.

Pratybų vertintojai vertins 8-osios rinktinės štabo, pėstininkų kuopų ir skyrių įgūdžius planuoti ir vykdyti karines operacijas realioje vietovėje, realiu laiku bei vykdyti bendrų veiksmų koordinavimą ir sąveiką su kitais Lietuvos kariuomenės vienetais ir sąjungininkais.

Pratybas sudaro du etapai – rinktinės štabo ir kuopų valdymo grupių vadaviečių mokymai (vyksta birželio 6-10 d.) bei rinktinės atsakomybės rajone vykstančios lauko taktinės pratybos (birželio 10-12 d.).

Kariai treniruosis Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Trakų, Elektrėnų, Šalčininkų, Visagino, Ignalinos, Švenčionių, Molėtų, Ukmergės ir Širvintų savivaldybių teritorijose. Karių pratybos vyks šviesiu ir tamsiu paros metu. Kariai judės pėsčiomis arba su ratinėmis karinėmis transporto priemonėmis, naudos imitacinius šaudmenis, sprogstamuosius užtaisus, specialiąsias priemones, dūminius paketus ir signalines raketas.

Vertinamosios lauko taktikos pratybos „Tvirtas skydas” yra rinktinės kovinio rengimo ciklo pabaigos įvertinimas. Pratybos Savanorių pajėgose organizuojamos daugiau nei penkerius metus konkrečios rinktinės atsakomybės rajone, kurių metu kariai tobulina bendrų veiksmų koordinavimą, karinių operacijų planavimo ir vykdymo įgūdžius bei stiprina kovinę parengtį.

Krašto apsaugos savanorių pajėgos rengia karius savanorius Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos ginkluotai gynybai. Pajėgose tarnauja apie 5200 karių savanorių – pagal kario savanorio sutartį savanoriškai įsipareigojusių karo prievolininkų, atliekančių nenuolatinę karo tarnybą. Kovinio rengimo pratybos kariams savanoriams vyksta apie 30 dienų per metus, dažniausiai savaitgaliais, todėl savanoriai suderina tarnybą kariuomenėje ir civilinę veiklą – darbą ar studijas.

Pajėgos oficialiai įkurtos 1991 metų sausio 17 dieną. Tuomet vadinosi Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba (SKAT). Nuo 2003 metų KASP įeina į Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų sudėtį.

Penktadienio rytą informacija apie rengiamas karines pratybas pasiekė ir gyventojų telefonus. „KASP informuoja, kad šių metų birželio 10–12 dienomis, šviesiu ir tamsiu paros metu vyks karinės pratybos „Tvirtas skydas 2022. Pratybų metu judės kariai ir karinis transportas, bus naudojami imitaciniai šaudmenys ir sprogstamieji paketai. Prašome gyventojų supratingumo, išlikti ramiems ir geranoriškai reaguoti į karių veiksmus“, – rašoma informaciniame pranešime į gyventojų telefonus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA