Netikėtas posūkis: Turkija droną „Bayraktar“ Lietuvai padovanos – Kas vyksta Kaune

Netikėtas posūkis: Turkija droną „Bayraktar“ Lietuvai padovanos

BNS 2022/06/02 14:07

Turkija padovanos kovinį „Bayraktar“ droną Lietuvai, kad šalis jį perduotų Ukrainai, ketvirtadienį pranešė žurnalistas ir visuomenininkas Andrius Tapinas, jo įsteigta „Laisvės TV“ rinko žmonių aukas šiam bepiločiam orlaiviui.

„Turkija ir „Baykar“ gamintojas nusprendė PADOVANOTI Lietuvai moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ su visa optika ir būtinais dalykais“, – feisbuke parašė A. Tapinas.

Pasak jo, žmonių suaukoti 1,5 mln. eurų bus pervesti Lietuvos krašto apsaugos ministerijai, už šias lėšas dronas bus pilnai apginkluotas.

Likusi suma – 4,4 mln. eurų – Turkijos pageidavimu turėtų būti skirti humanitarinei, gynybinei, logistinei ar atstatomajai pagalbai Ukrainai, nurodė A. Tapinas.

Jo teigimu, „Bayraktar“ orlaivis turėtų būti paruoštas per tris savaites, jo parsigabenti iš Turkijos vyks Lietuvos karinės oro pajėgos, vėliau perduosiančios droną Ukrainai.

„Turkai taip pat pažadėjo papuošti Bayraktarą Lietuvos ir Ukrainos spalvomis ir jam suteiktu vardu“, – sakė A. Tapinas.

Kaip Krašto apsaugos ministerijos pranešime teigė viceministras Vilius Semeška, geros iniciatyvos nelieka nepastebėtos – delegacija keliavo į Turkiją susitarti dėl sąlygų, gamybos terminų ir perdavimo procedūrų, tačiau gavo „maloniausią įmanomą siurprizą“.

„Turkija liko sužavėta mūsų mažos šalies didele iniciatyva, o mes esame be galo dėkingi Turkijai. Dabar Ukrainą pasieks ir kovinis dronas, ir papildoma humanitarinė parama“, – pranešime cituojamas V. Semeška.

„Laisvės TV“ 5,9 mln. eurų dronui pirkti praėjusią savaitę surinko per pusketvirtos dienos.

Ukraina daugiau nei tris mėnesius kovoja su į šalį įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis, tačiau susiduria su ginklų trūkumu ir ragina Vakarų šalis jų perduoti kuo daugiau.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA