Kaip „Bayraktaras“ pasieks Ukrainą: nusimato daug popierizmo – Kas vyksta Kaune

Kaip „Bayraktaras“ pasieks Ukrainą: nusimato daug popierizmo

BNS 2022/05/29 12:00

Droną „Bayraktar“, kuriam pinigai buvo surinkti „Laisvės TV“ iniciatyva, tikimasi nupirkti ir perduoti Ukrainai kuo greičiau, teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Kalbėsime su įmonės atstovais, tikimės kuo greitesniu metu“, – sekmadienį žurnalistams konservatorių tarybos posėdyje sakė ministras. Jo teigimu, dar reikia sudaryti sutartį su „Laisvės TV“ dėl pinigų panaudojimo, toliau seks dar daugiau popierizmo.

„Reikės pasirašyti preliminarią sutartį ir toliau jau visi procesai judės. Popierių bus dar nemažai, galiausiai dar reikės pagal tuos pinigus techninę specifikaciją apibrėžti – kas į tai patenka, ką Turkijos pusė dar iš savo pusės galėtų pridėti ir panašiai“, – kalbėjo A. Anušauskas.

„Mes tikimės visų geranoriško požiūrio“, – pridūrė jis. Pasak ministro, ukrainiečiai turi reikiamą įrangą „Bayraktar“ valdymui, kadangi šiuos dronus naudoja iki šiol.

„Valdymo įrangą, įgudusius žmones, kurie ją valdytų, Ukraina turi. Jeigu mums patiems reiktų, tai būtų šiek tiek sudėtingiau“, – teigė ministras. Jis pridūrė, kad ne problema yra ir amunicija, svarbiausia – tikslingas taktinis drono valdymas, kad jis sugrįžtų iš operacijos.

Daugiau nei reikiama 5 mln. eurų suma dronui „Bayraktar“ buvo surinkta „Laisvės TV“ iniciatyva, pinigai surinkti per pusketvirtos dienos. „Kitose valstybėse aš dar nesu girdėjęs, kad būtų kažkas panašaus“, – apie pinigų rinkimo akciją kalbėjo krašto apsaugos ministras.

„Laisvės TV“ surinktus pinigus žada pervesti Krašto apsaugos ministerijai, kurios atstovai kitą savaitę vyks į Turkiją derėtis ir pasirašyti ketinimų protokolo.

Viceministras Vilius Semaška į Turkiją, anot A. Anušausko, ketina vykti antradienį. „Bilietai į Turkiją jau yra“, – patvirtino A. Anušauskas.

Ukraina jau daugiau nei tris mėnesius kovoja su į šalį įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis, tačiau susiduria su ginklų trūkumu ir ragina Vakarų šalis jų perduoti kuo daugiau.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA