Bjauri provokacija Aleksote: pripaišęs okupantų ženklų, pilietišką kaunietį pavaišino dujomis – Kas vyksta Kaune

Bjauri provokacija Aleksote: pripaišęs okupantų ženklų, pilietišką kaunietį pavaišino dujomis sulaikytas kaukėtas asmuo

Sekmadienio popietę nepaprasto įžūlumo incidentas užfiksuotas Europos prospekte. Čia Ukrainos vėliavos spalvomis papuoštą tvorą kaukėtas vyras apipaišė Rusijos armiją žyminčiomis „Z“ raidėmis ir aprašinėjo necenzūriniais žodžiais. Asmuo atsidūrė pareigūnų žinioje, tikslinamos įvykio aplinkybės.

Didžiulį pasipiktinimą sukėlusį veiksmą portalo skaitytojai užfiksavo apie 13.30 val. priešais 34-ą Europos prospekto namą. Skaitytojų teigimu, tamsiai apsirengęs asmuo ant ištisai Ukrainos vėliavos spalvomis išdažytos tvoros paišė raides „zzVzzzz“.

Kitas gyventojas nurodė, kad raidės atsirado po nakties. Vandalas darbavosi raudonais dažais – tai pamatę, provokatoriaus tramdyti puolė būrys kauniečių, Europos prospekte net susidarė automobilių kolona.

Kas vyksta Kaune“ žiniomis, vienam pilietiškam kauniečiui mėginant sustabdyti vandalą, šis papurškė pipirinių dujų, apie tai įvykio vietoje portalui papasakojo pats dujų paragavęs žmogus.

Netrukus atvykusi policija kaukėtą vandalą sulaikė. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojas naujienų portalui patvirtino, kad sulaikytas vienas asmuo. Apie Europos prospekte peckiojamą tvorą policijai 13.23 val. pranešė piliečiai.

Šiuo metu pareigūnai priiminėja procesinius sprendimus, įvykio vietoje dirba tyrėjas, apklausiami liudininkai, renkama informacija. Dar neaišku, kokia atsakomybė gresia sulaikytajam.

Duomenų apie nukentėjusius asmenis policija kol kas taip pat neturi, portalo žiniomis, dujų paragavęs kaunietis nukentėjo nestipriai.

Primename, kad pagal Administracinių nusižengimų kodekso 524 str. 1 d., draudžiama demonstruoti ne tik konkrečius nacistinius bei SSRS ženklus, bet ir totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolius, kuriuos šie režimai naudoja jų vykdomai karinei agresijai propaguoti.

Toks nusižengimas užtraukia baudą nuo 300 iki 700 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1200 eurų.

Išdarkyta tvora Europos prospekte yra skirta legaliems grafičiams. Portalo žiniomis, Ukrainos vėliavos spalvomis tvora buvo nudažyta vos prasidėjus karui.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA