Korupcija įtariamas buvęs Kauno savivaldybės administracijos direktorius V. Šiliauskas paleistas į laisvę – Kas vyksta Kaune

Korupcija įtariamas buvęs Kauno savivaldybės administracijos direktorius V. Šiliauskas paleistas į laisvę papildyta piniginio užstato suma

BNS 2022/05/02 11:44
Vilius Šiliauskas / R. Tenio nuotr.

Vilniaus apygardos teismas iš suėmimo į laisvę paleido kyšininkavimu įtariamą buvusį Kauno savivaldybės administracijos vadovą Vilių Šiliauską.

„Priimtas sprendimas pakeisti kardomąją priemonę“, – BNS pirmadienį sakė bylos tyrimui vadovaujantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos departamento prokuroras Irmantas Mikelionis.

Teismo vertinimu, nėra pagrindo manyti, kad V. Šiliauskas bėgs ar slėpsis nuo tyrimo ar teismo. Vilniaus apygardos teismas pats paskyrė įtariamajam kardomąsias priemones – intensyvią priežiūrą ir 10 tūkst. eurų piniginį užstatą.

Įtariamasis į laisvę buvo paleistas praeitą savaitę.

Prokuroras I. Mikelionis prieštaravo įtariamojo paleidimui į laisvę.

Vilniaus apygardos teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama. Jis panaikino balandžio 13 dieną priimtą žemesnės instancijos teismo nutartį buvusiam Kauno savivaldybės administracijos vadovui kardomąją priemonę – suėmimą – pratęsti dar 20-čiai dienų.

V. Šiliauskas nelaisvėje praleido beveik du mėnesius – kovo 10 dieną Kauno teismas jį leido suimti dešimčiai parų, paskui suėmimo terminas buvo tęsiamas.

Tuometinis Kauno savivaldybės administracijos vadovas buvo suimtas teisėsaugai paskelbus apie įtarimus, kad jis paėmė 140 tūkst. eurų kyšį iš bendrovės „Autokausta“ vadovo Juozo Kriaučiūno. Pasak teisėsaugos, kyšis galimai duotas už palankius sprendimus sudarant ir vykdant statybų, rangos darbų sutartis.

Anot prokurorų, tai didžiausias iki šiol rastas kyšis Lietuvoje.

Teisėsaugai pradėjus tyrimą, Kauno miesto savivaldybės taryba V. Šiliauską atleido iš pareigų.

Pasak Specialiųjų tyrimų tarnybos, buvo areštuota apie 170 V. Šiliauskui priklausančių nekilnojamojo turto objektų, kurių rinkos vertė, anot tarnybos, yra „septynženklė“, taip pat areštuota 15 kitam įtariamajam, „Autokaustos“ vadovui J. Kriaučiūnui priklausančių nekilnojamojo turto objektų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA