„Kultūra į kiemus“ grįžta: muzika, šokis ir kiti menai atkeliaus po Kauno gyventojų langais – Kas vyksta Kaune

„Kultūra į kiemus“ grįžta: muzika, šokis ir kiti menai atkeliaus po Kauno gyventojų langais

https://youtu.be/NEk-2oorM_g

„Europos scena tavo rajone“ – taip sveikinasi antram ir labai intensyviam sezonui grįžtantis projektas „Kultūra į kiemus“. Balandžio – rugsėjo mėnesiais kauniečius, pravėrusius savo namų langus, išėjusius į balkonus ar kiemus, stebins šokio, teatro ir muzikos pasirodymai, parodos, programos vaikams ir kiti meniniai įvykiai. Iš viso 11-koje Kauno miesto seniūnijų planuojamos net 88 kultūrinės veiklos, po 8 kiekvienoje. Pirmoji projekto stotelė – Šilainiai.

„Kultūra į kiemus“ – tai „Kauno – Europos kultūros sostinės 2022“ bendruomenių programos „Fluxus Labas!“ idėja, debiutavusi 2020 metais, pirmojo karantino metu. Tuomet pasirodymai vyko Kauno rajono seniūnijose. Vėliau kauniečių iniciatyva išrinkta tarp dešimties geriausių projektų su pandemija kovojančioje Europoje, atrinkta tarp dešimties unikaliausių muzikos projektų pasaulyje „Classical: NEXT 2021 Innovation Award“ apdovanojimuose.

Kultūra – it vakcina nuo susvetimėjimo

„Kadangi esu baigusi architektūros studijas, mane domina miestai ir tai kas juose vyksta įvairiuose masteliuose ir sluoksniuose, vienas jų – bendruomenės. Juk miestą sudaro ne tik architektūra, gamta bet ir žmonės, ryšiai ir santykiai tarp jų. Būtent „Kultūra į kiemus“ projektas man padeda suprasti ir pažinti kauniečius jų pačių kiemuose“, – pasakoja „Fluxus Labas!“ programos koordinatorė Goda Pomeranceva.

Ji tiki, kad kultūrinės veiklos skatina gyventojus padaryti paprastus, svarbius žingsnius: išeiti į kiemą, nusišypsoti kaimynui, pastebėti šalia esantį, susipažinti, pakalbėti, klausytis ir pasipasakoti, kartu pajusti vienybę ir džiaugsmą. „Tikiu, kad kultūra Kauno miesto daugiabučių namų kiemuose yra kaip vakcina nuo tamsos, liūdesio, apatijos, susvetimėjimo, pilkų veidų, neigiamo sovietmečio palikimo, rutinos ir kasdienybės.“

„Kultūra į kiemus“ / M. Plepio nuotr.

Pirmojo „Kultūra į kiemus“ sezono metu organizatoriai pastebėjo, kad muzikos garsai sulaukė didžiausio dėmesio ir susidomėjimo kiemuose, todėl ir šiemet programoje gausu muzikinių pasirodymų. Jų net pusšimtis!

„Atlikėjus dėliojome pagal bendruomenes, kurias jau pažįstame ir seniūnijoje vyraujančias temas. Kiemuose skambės fleitos, gitaros, sintezatorių, smuikų garsai, savos kūrybos dainas atliks žinomos grupės bei atlikėjai. Džiaugiuosi, kad kiemuose išvysime ir jaunų atlikėjų, kurie atsiliepė į metų pradžioje skelbtą atvirą kvietimą ir drąsiai pristatys savo kūrybą kauniečiams. Yra ir tokių, kurie savo kurtas dainas viešai atliks pirmą kartą“, – intriguoja G. Pomeranceva.

Projekte viso sezono metu pasirodys tokie muzikos atlikėjai, kaip Dominykas Vaitiekūnas, Kabloonak, Jurga Šeduikytė, „Kūjeliai“, Vytautas V. Landsbergis, svečiai iš Vokietijos „Umme Block“, ukrainiečiai „YeS Duet“, rašoma „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ pranešime žiniasklaidai.

„Kaunas 2022“ komandos narė išduoda, kad vasarą savo kiemuose gyventojai pamatys ir 17 parodų bei 13 šiuolaikinio šokio pasirodymų, iš kurių dalį atliks svečiai iš Japonijos, kitus – Šiuolaikinio šokio asociacijos nariai Agnietė Lisičkinaitė, Lukas Karvelis, Adrian Carlo Bibiano ir Džiugas Kunsmanas, Šeiko šokio teatras, Vilma Pitrinaitė, trupė „Nuepiko“ ir kt.

Nebus pamiršti ir mažiausieji gyventojai, kurie bus kviečiami gaminti dinamiškas burbulų formas, aitvarus ir muzikuoti.

„Kultūra į kiemus“ / M. Plepio nuotr.

Pirmoji projekto stotelė – ekologiškų idėjų pilni Šilainiai

„Kultūra į kiemus“ sezonas Šilainiuose bus pradėtas tokių atlikėjų, kaip seserų duetas „Baltos Varnos“, fleitininkas Paulius Berūkštis, gitaristas Rokas Jurkus, džiazo atlikėja Vakarė Urbaitė, ULNA šokio trupė, pasirodymais. Taip pat Santarvės parke nuo balandžio 19 d. veiks Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos mokinių darbų paroda „Kauno motyvai“, o Kauno kolegijos Menų akademijos dizaino studijos studentų darbai nuo balandžio 25 d. įsikurs Baltijos g. kiemuose.

Dar vienas ypatingas veiksmas, subursiantis ne tik šilainiškius, bet ir visus tvaraus gyvenimo filosofija besidominčius pakvies balandžio 23 d. Tai – „Eco Urban“ festivalis, priminsiantis, kad daugiabučių džiunglėse gausu vietinių gyventojų puoselėjamos gamtos salelių, ir pakviesiantis ieškoti jungčių tarp ekologijos ir urbanistikos.

Birželį kultūra savo kiemuose džiaugsis Eigulių, Dainavos, Šančių gyventojai, liepą projektas aplankys Panemunę, Centrą ir Gričiupį. Rugpjūtį – laikas Žaliakalniui, Petrašiūnams, Vilijampolei, o rugsėjį „Kultūra į kiemus“ finišuos Aleksote.

Pasirodymų maratonas startuos Šilainiuose. Balandžio 19-21 dienomis mikrorajono daugiabučių labirintuose kultūra aplankys net aštuonis kiemus. Daugiau apie renginį skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA