G. Nausėda išvyko į Kyjivą – Kas vyksta Kaune

G. Nausėda išvyko į Kyjivą papildyta

BNS, Kas vyksta Kaune 2022/04/13 08:10
Gitanas Nausėda vyksta į Ukrainą "Twitter" nuotr.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Estijos, Latvijos ir Lenkijos vadovais trečiadienį vyksta į karo niokojamos Ukrainos sostinę Kyjivą.

„Vykstame į Kyjivą su tvirta politinio palaikymo ir karinės pagalbos žinia. Lietuva toliau rems Ukrainos kovą už suverenumą ir laisvę“, – tviteryje skelbė prezidentas.

Jis pasidalijo nuotrauka, kurioje drauge su kitais šalių lyderiais yra įamžintas šalia traukinio.

G. Nausėda antradienį lankėsi Lenkijoje, kur kartu su šios šalies, Latvijos prezidentais ir Estijos užsienio reikalų ministre aptarė karo Ukrainoje eigą, paramą Ukrainai ir NATO rytinio flango stiprinimą.

Kaip BNS sakė prezidento patarėjas Tomas Beržinskas, daugiau informacijos apie vizitą dėl saugumo kol kas nėra skelbiama. Plačiau apie vizitą Prezidentūra žada informuoti vėliau.

Ukrainoje prezidentas lankosi su Lenkijos, Latvijos ir Estijos prezidentais Andrzejumi Duda (Andžejumi Duda), Egilu Levitu ir Alaru Kariu.

„Pakeliui į Kyjivą – miestą, kuris nuo mano pastarojo vizito siaubingai nukentėjo dėl Rusijos pradėto karo“, – tviteryje rašė Estijos vadovas A. Karis.

Jo teigimu, vizitu siekiama išreikšti stiprią paramą ukrainiečiams, taip pat ketinama susitikti su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

„Mūsų tikslas – paremti prezidentą Zelenskį ir Ukrainos gynėjus šiuo svarbiu šiai šaliai metu“, – naujienų agentūrai PAP sakė šios šalies prezidento patarėjas Jakubas Kumochas.

Apsilankyti Ukrainoje planavo ir Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas Valteris Šteinmejeris), tačiau Kyjivas nurodė, kad jo viešnagė nepageidaujama.

„Buvau pasiruošęs vykti į Ukrainą, tačiau to nenorėjo Kyjivas“, – Vokietijos vadovą cituoja agentūra AFP.

Vokietija pastaruoju metu kritikuojama dėl ne tokios griežtos reakcijos Rusijos atžvilgiu bei dėl per menkos paramos Rusijos užpultai Ukrainai.

Kas vyksta Kaune“ primena, kad vakar iš karo niokojamos Ukrainos grįžo premjerė Ingrida Šimonytė. Ji pirmadienį lankėsi Kyjive ir Ukrainos sostinės prieigose esančioje Borodiankoje – miestelyje, iš kurio buvo išstumtos Rusijos pajėgos.

„Taip atrodo russkij mir (rusiškojo pasaulio) triumfo arka: tai yra griuvėsiai, nuodėguliai ir nukankinti, nuskriausti žmonės“, – vizitą apibūdino ji.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA