Vyriausybė skelbia galimas priemones kovai su infliacija: augtų NPD, pensijos ir išmokos – Kas vyksta Kaune

Vyriausybė skelbia galimas priemones kovai su infliacija: augtų NPD, pensijos ir išmokos

BNS / Sniegė Balčiūnaitė, Roma Pakėnienė 2022/03/31 21:15
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Tarp Vyriausybės siūlomų antiinfliacinių priemonių numatyta didinti pensijas, kompensacijas ir kitas socialines išmokas mažiausiai uždirbantiems žmonėms, taip pat didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD).

Tai paaiškėjo po valdančiosios koalicijos atstovų pasitarimo su premjere ir keliais ministrais ketvirtadienį Seime.

BNS žiniomis, kompensuoti gyventojams ir verslui išaugusias energetikos, maisto ir kitas kainas iš valstybės biudžeto planuojama skirti apie 1 mlrd. eurų.

Neoficialiomis žiniomis, NPD ketinama didinti 80 eurų iki 540 eurų, „Sodrai“ iš valstybės biudžeto siūloma skirti 60 mln. eurų didinti senatvės pensijoms – jos didėtų 5 proc.

Bendrovei „Ignitis“ numatoma skirti apie 500 mln. eurų padengti skirtumą tarp rinkoje perkamos elektros ir dujų kainų bei buitinių vartotojų mokamų tarifų. Tai leis gerokai mažiau didinti elektros ir dujų kainas vartotojams nuo liepos.

Dalį pinigų šioms išlaidoms Vyriausybė numato skolintis.

Dar maždaug 1 mlrd. eurų ketinama ilgainiui skirti energetinei nepriklausomybei stiprinti – finansuoti ilgalaikius projektus: gamybos iš atsinaujinančių energijos išteklių plėtrai, vėjo jėgainių jūroje statybai, energijos kaupikliams.

„Planas įspūdingas ir ne mažiau socialiai jautrus – plane numatoma ir parama gyventojams, ir verslui kompensuoti išlaidas dėl išaugusių resursų kainų“, – BNS sakė Seimo Ekonomikos komiteto narys konservatorius Andrius Kupčinskas.

Liberalų frakcijos vadovas Eugenijus Gentvilas BNS sakė manantis, kad planas nėra populistinis.

„Iš principo bendras vaizdas tenkina, o detales žiūrėsime. Tai nėra populistinis planas. Tai ilgam laikui skirtas planas, kuris turi ir atsipirkinėti, o ne vien tik ištaškyti pinigus ir didinti infliaciją“, – teigė E. Gentvilas.

„Jis (gyventojas – BNS) gaus kompensacijas, bus didinamas NPD, pensijos“, – po posėdžio Seime žurnalistams sakė Laisvės partijos atstovas Artūras Žukauskas.

„Kiek valstybė pajėgi, protingos skolos ribose lėšos bus mestos“, – pridūrė jis.

Pasak A. Žukausko, gyventojams bus kompensuojamos itin išaugusios elektros ir dujų kainos, paramos gaus ir verslas. Jo teigimu, Vyriausybės planas yra kompensacinė reakcija į šoką dėl išaugusių kainų.

Planą penktadienį Vyriausybėje rengiamoje spaudos konferencijoje pristatys finansų ministrė Gijntarė Skaistė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė ir energetikos viceministrė Inga Žilienė.

2022 metų biudžeto pataisas valdantieji Seimui žada pateikti iki Velykų, o jas priimti numatoma gegužę.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA