Bilietas į tekančios saulės šalį: Kaune vyks Japonijos dienų festivalis – Kas vyksta Kaune

Bilietas į tekančios saulės šalį: Kaune vyks Japonijos dienų festivalis

Balandžio 25 – gegužės 1 dienomis „Kaunas – Europos Kultūros sostinė“ kartu su partneriais pakvies į festivalį „Japonijos dienos Kaune WA“. Festivalis – tai jūsų bilietas į tekančios saulės šalį, kurioje laukia daugybė koncertų, parodų, paskaitų, kino, ir kitų renginių, sako festivalio organizatoriai.

Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tetsu Ozaki teigė: „Labai džiaugiuosi ilgus metus besitęsiančiomis kauniečių iniciatyvomis skatinti kultūrinius mainus su Japonija. O šis festivalis yra juo svarbesnis, kad vyksta jubiliejiniais metais, kuomet minime abiejų šalių draugiškų santykių šimtmetį“.

Japonų kalboje skiemuo WA yra daugiaprasmis. Pirmiausia, jis simbolizuoja japonų kultūrą ir gyvenimo būdą, bet taip pat jis reiškia darną ir sugyvenimą tarpusavyje, rašoma „Japonijos dienos Kaune WA“ pranešime žiniasklaidai.

„Žodis WA gali reikšti ir ratu sustojusius draugus. O tokie ir yra šio festivalio organizatoriai ir partneriai, kartu susibursiantys iš Lietuvos ir Japonijos tam, kad dovanotų Kaunui mažą stebuklą. Nekantriai laukiu šių renginių“, – sakė „Kaunas 2022“ direktorė Virginija Vitkienė.

Tarp laukiamiausių festivalio pasirodymų – garsaus choreografo iš Japonijos Ryū Suzuki kartu su Kauno šokio teatru „Aura“ specialiai festivaliui kuriamas spektaklis, įspūdingas pasaulyje žinomos kaligrafės Aoi Yamaguchi kaligrafijos meno performansas.

Taip pat So Kanno ir Takahiro Yamaguchi pasaulinio garso instaliacija „Bejausmis piešiantis robotas”, kviesianti pamatyti roboto gyvai kuriamus piešinius, žymios jiutamai šokio atlikėjos Tokijyo Hanasaki pasirodymai, sakurų stebėjimo šventė hanami, tradicinio instrumento liutnios atlikėjos Tanaka Kyokusen koncertas, parodos, paskaitos, koncertai ir kiti nemokami renginiai. Ypatingas dėmesys festivalyje bus skiriamas ir vienos seniausių Japonijoje ainų etninės mažumos kultūrai.

„Šis festivalis, kuriam ruošiamės jau antrus metus, vyksta išskirtiniame kontekste, – sakė Japonijos dienų vadovė Emilija Šakalienė, – dar nesibaigus pandemijai Europoje išgyvename karą. Todėl mums tai tampa ne tik proga pristatyti japonišką kultūrą Lietuvoje, bet kartu ir kalbėti apie taiką, prisidėti prie paramos Ukrainai“.

Vasario mėnesį prasidėjus Rusijos invazijai, Japonija išreiškė palaikymą Ukrainai ir pasirašė susitarimą pažadėdama tiekti šiai šaliai gynybinę įrangą, kuri padės priešintis Rusijos agresijai. Visoje šalyje vyksta demonstracijos smerkiančios šį karą, o Jaocu miestelyje (kuris yra Kauno miesto partneris) esantis Č. Sugiharos muziejus yra apšviečiamas geltona ir mėlyna šviesomis.

Festivalio Japonijos dienos Kaune WA renginiai vyks BLC (K. Donelaičio g. 62), Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56) ir kitose miesto erdvėse. Festivalio naujienas sekite čia. Renginiai nemokami.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA