Poilsiavietė Lampėdžiuose perduodama į miesto įmonės rankas – Kas vyksta Kaune

Poilsiavietė Lampėdžiuose perduodama į miesto įmonės rankas

Lampėdžio kempingas Raudondvario plente / R. Tenio nuotr.

Siekdama maksimaliai išnaudoti šalia Lampėdžio ežero esančios kempingo teritorijos Raudondvario plente potencialą, baigiantis dešimties metų nuomos sutarčiai su bendrove „Turto centras“, šįmet Kauno savivaldybė miestui priklausančią nuosavybę patikėjimo teise perduos biudžetinei įstaigai „Parkavimas Kaune“. Nors sulaukė verslininkų atgarsio, taryba šiam sprendimui pritarė.

Kaip Kauno tarybos posėdyje antradienį priminė Lietuvos turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė, kempingas prie Lampėdžio ežero buvo pastatytas 2007-2012 m., naudojant Europos Sąjungos (ES) lėšas, ir pagal projekto paskirtį skirtas tvariai viešojo bei privataus sektorių partnerystei.

Savivaldybė investavo į verslo infrastruktūrą, o pasibaigus investavimo periodui yra įpareigota konkurso būdu parinkti privatų juridinį asmenį, pritraukti privačių lėšų investicinę dalį ir perduoti veiklą vykdyti privatininkams, išlaikant objekto paskirtį. Pasibaigus pirmam nuomos periodui ir objektą perimant savivaldybei yra iš esmės sukompromituojamas ES investicinis principas Public-Private Partnership (PPP).

Privačios lėšos buvo pritrauktos, o paskui privatus verslas yra pašalinamas ir partnerystė nutraukiama. Perėmus objektą savivaldybės įstaigai, miesto biudžetas netenka nekilnojamojo turto nuomos, valstybės žemės nuomos mokesčio pajamų – pagrindinių pajamų, kurias objektas generuodavo iki šiol“, – argumentavo Ž. Gavelienė.

Anot jos, visuose kituose Lietuvos kempinguose, kurie pastatyti PPP lėšomis, privatus verslas veikia kartu su savivaldybėmis, taip neiškraipant konkurencinių sąlygų. Ž. Gavelienės aiškinimu, apgyvendinimo veikla, vykdoma savivaldybės įstaigos, yra iškreipiama, esą kempingas nėra socialinė ar viešą interesą atitinkanti paslauga, todėl rinkoje konkuruojama nelygiomis sąlygomis.

„Vilniaus, Kauno ir Neringos kempingai yra populiariausi Lietuvoje. Iš vienos pusės, miestas daug investuoja minėdamas Europos kultūros sostinę, iš kitos – nutraukia vienintelio kempingo operatoriaus Kaune veiklą. <...> Siūlymas – pratęsti sutartį iki šių metų sezono pabaigos, kad niekas nenukentėtų (taip pat turistai) ir pasibaigus sezonui skelbti naują kempingo operatoriaus konkursą“, – ragino Lietuvos turizmo rūmų prezidentė.

Tiesa, kaip išaiškino savivaldybės teisininkai, Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo įstatyme nurodyta, kad nuomos terminas su visais pratęsimais negali būti ilgesnis kaip 10 metų. Viršyti minėtą terminą, pasak savivaldybės, būtų neteisėta, nuomininkas apie tai informuotas.

Tuo metu savivaldybės pranešime žiniasklaidai laikinai paskirtas administracijos direktorius Tadas Metelionis teigė, kad miesto valdoma įmonė už surinktas lėšas nusiteikusi daugiau investuoti į poilsio zonos infrastruktūrą ir plėsti joje teikiamų paslaugų spektrą.

„Dėl šių pokyčių paslaugų kiekis ir kokybė kempingo teritorijoje nenukentės, o tik gerės. Kauniečiai ir miesto svečiai gaus viską, ką turėjo iki šiol ir dar daugiau. Apie tai visuomenę plačiau informuosime ateityje. Šįmet ryškesnių pokyčių nenumatyta, nes dabartinė nuomos sutartis baigsis jau įpusėjus vasaros sezonui. Kai tik ligšioliniai nuomininkai perduos turtą savivaldybei, jį patikėsime miesto valdomai įmonei“, – tikino T. Metelionis.

Kauno savivaldybei Vilijampolėje, adresu Raudondvario pl. 161A ir 161B, priklauso šis nekilnojamasis turtas: 3 kempingo pastatai, aikštelės su takais ir laiptais, automobilių stovėjimo aikštelė ir 2 paplūdimio pastatai.

Pranešime pažymima, kad BĮ „Parkavimas Kaune“ poilsiautojų bei kita trumpalaikio apgyvendinimo veikla užsiima jau ne vienerius metus. Įstaiga patikėjimo teise valdo kempingo statinius Jonavos g. 51A — šiuo metu teritorija laikinai tarnauja kaip koronaviruso patikros punktas.

Paprastai vasaros sezonu čia galima išsinuomoti gyvenamąjį namelį, vietą nuosavam nameliui ant ratų ar palapinei. Kempingo teritorijoje yra pirtis, kubilas, bendra virtuvė, vaikų žaidimo zona, lauko terasa su baseinu, tualetai, dušai, daiktų saugojimo ir skalbimo patalpos.

„Šiuo metu panašios paslaugos Kaune teikiamos ir savivaldybei priklausančioje teritorijoje Raudondvario plente. Ant Lampėdžio kranto veikiantis kempingas patogiai pasiekiamas tiek viešuoju transportu, tiek dviračiu, todėl neabejotinai sieksime maksimaliai išnaudoti šios vietovės potencialą“, – cituojamas BĮ „Parkavimas Kaune“ direktorius Justas Limanauskas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA