Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis vieši Ukrainoje – Kas vyksta Kaune

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis vieši Ukrainoje Ukrainoje lankosi ir eurokomisaras V. Sinkevičius

BNS 2022/03/15 11:45
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį lankosi Rusijos užpultoje Ukrainoje, BNS patvirtino šaltiniai.

Šioje šalyje Lietuvos diplomatijos vadovas susitiks su Ukrainos vyriausybės atstovais, aptars Vakarų teikiamą paramą Kyjivui.

Užsienio reikalų ministro atstovė Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė informacijos apie vizitą nekomentuoja.

Kremliaus pajėgos vasario pabaigoje įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo plataus masto karą. Vakarai į tai atsakė sankcijomis Rusijai ir įvairia parama Ukrainai, įskaitant ir karinę.

Papildyta 13.24 val.

Ukrainoje lankosi ir eurokomisaras V. Sinkevičius

Ukrainoje antradienį lankosi Lietuvos deleguotas eurokomisatas Virginijus Sinkevičius, BNS informavo jo komanda.

V. Sinkevičius yra pirmasis Europos Komisijos (EK) narys, apsilankęs Ukrainoje nuo tada, kai vasario pabaigoje į ją įsiveržė Rusija.

„Mes esame kartu su savo draugais ir partneriais, su kiekvienu broliu ir seserimi Ukrainoje. Ir mes esame su jais ne tik dirbdami Briuselyje, mes taip pat esame jų žemėje, kurią jie herojiškai gina“, – pranešime cituojamas Lvivo srityje viešintis V. Sinkevičius.

Vizito metu jis susitinka su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, ekologijos ir gamtinių išteklių ministru Ruslanu Striletsu, Lvivo apskrities gubernatoriumi Maksymu Kozytskiu, Lvivo miesto metu Andrijumi Sadovyjumi.

„Ukrainos atstovus patikinau, kad Europos Komisija padarys viską, kad padėtų Ukrainai ne tik šią sunkią valandą, bet ir tuomet, kai ji laimės šį karą“, – teigia V. Sinkevičius.

Vizito Ukrainoje metu aptariama humanitarinė situacija šalyje ir Europos Sąjungos (ES) parama, Ukrainos paraiška narystei ES, taip pat aplinkosaugos problemos, įskaitant branduolinę saugą, Černobylio ir Zaporižios atomines elektrines kontroliuojant Rusijos kariams.

Taip pat kalbama apie Rusijos atsakomybę nesilaikant ir pažeidžiant tarptautines konvencijas ir sutartis, teigia eurokomisaro atstovai.

Aptarta, kokios pagalbos iš Europos Komisijos tikisi Ukraina, ypač aplinkosaugos srityje ir stabdant Rusijos daromą žalą Ukrainos žmonėms, ekonomikai, infrastruktūrai ir aplinkai.

Susitikimų metu kalbėta, kaip reikės rengtis ir Ukrainos ekonomikos ir aplinkos atkūrimui pasibaigus karui.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA