Kauno kolegija smerkdama Rusijos agresiją ant Pelėdų kalno iškėlė Ukrainos vėliavą | Kas vyksta Kaune

Kauno kolegija smerkdama Rusijos agresiją ant Pelėdų kalno iškėlė Ukrainos vėliavą

Asociatyvi / Organizatorių nuotr.

Palaikant Ukrainą, Kauno kolegija istorinėje vietoje – ant Pelėdų kalno – šiandien iškėlė Ukrainos vėliavą, kuri bus matoma iš daugelio Kauno vietų. Prie iniciatyvos taip pat prisidėjo ir Kauno deputatų klubo, Žaliakalnio bendruomenės ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovai. 

Smerkiant Rusijos agresiją prieš demokratišką ir suverenią valstybę bei taikius jos gyventojus ir siekiant parodyti solidarumą Ukrainai ir jos piliečiams, išgyvenantiems itin sunkų laikotarpį, šiandien 10 val. istorinėje Kauno vietoje – ant Pelėdų kalno buvo iškelta Ukrainos vėliava, kurios kraštinių matmenys siekia 8 ir 5 metrus.

Ukrainos vėliavos iškėlimą vienoje aukščiausių Kauno vietų inicijavo Kauno kolegija, kuriai priklauso čia įsikūręs Menų ir ugdymo fakultetas. Į vėliavos pakėlimo ceremoniją susirinko gausus aukštosios mokyklos bendruomenės narių būrys, išreiškęs palaikymą savo ir visų mūsų laisvę ginančiai Ukrainai. Prie iniciatyvos prisidėjo ir Kauno deputatų klubo, Žaliakalnio bendruomenės bei Lietuvos šaulių sąjungos atstovai, rašoma Kauno kolegijos pranešime žiniasklaidai.

Kauno kolegijos direktorius Paulius Baltrušaitis atskleidžia, kad kolegija jau pirmomis Rusijos invazijos į Ukrainą dienomis neliko nuošalyje ir ėmėsi veiksmų.

„Smerkiame Rusijos agresiją prieš taikią ir suverenią valstybę. Atsižvelgdami į siaubingus Rusijos karinius veiksmus, nukreiptus ir į civilius gyventojus, dar vasario 25 d. sustabdėme bendradarbiavimą su Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos institucijomis, nebevykdome bendradarbiavimo ar projektinių veiklų, nepriimame šių valstybių atstovų Lietuvoje.

Taip pat esame parengę planą ir jau žengėme pirmuosius žingsnius priimant nuo karo bėgančius ukrainiečius: studentus, dėstytojus, kitus akademinės bendruomenės narius.

Siekdami parodyti solidarumą su ukrainiečiais, ginančiais pamatinę vertybę – laisvę – vienoje aukščiausių Kauno vietų nusprendėme iškelti Ukrainos vėliavą, kaip solidarumo su mūsų broliais ir seserimis, ženklą. Niekas neturi teisės atimti laisvės, vykdyti karinius veiksmus prieš taikią valstybę ir jos gyventojus, o Pelėdų kalne plevėsuojanti Ukrainos vėliava, kuri bus matoma iš daugelio Kauno vietų, tapo dar vienu ženklu, išreiškiančiu ne tik mūsų organizacijos, bet ir Kauno, o taip pat visos Lietuvos palaikymą Ukrainai“, – sako Kauno kolegijos direktorius P. Baltrušaitis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA