Energetikos ministras susidomėjo pakilusiomis degalų kainoms: reikalauja pasiaiškinimo - Kas vyksta Kaune

Energetikos ministras susidomėjo pakilusiomis degalų kainoms: reikalauja pasiaiškinimo

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Energetikos ministras antradienį raštu kreipėsi į Lietuvos degalinių operatorius dėl degalų kainų padidėjimo degalinėse, sutapusio su Rusijos invazijos į Ukrainą pradžia, ir paprašė paaiškinti susidariusią situaciją degalų rinkoje.

Nuo vasario 24 d. Lietuvos degalinėse kuro kaina ūgtelėjo kai kur beveik dešimtadaliu, nors, ministerijos vertinimu, objektyvių priežasčių tokiam augimui šiuo metu nėra.

„Mūsų žiniomis, degalinėse vis dar prekiaujama anksčiau didmeninėje rinkoje mažesne kaina įsigytais degalais, tad kyla klausimų dėl kainų augimo pagrįstumo bei skaidrumo. Kyla abejonių, ar degalinių tinklai nepiktnaudžiauja susidariusia padėtimi, didinami degalų kainas būtent tuo metu, kai prasidėjus karui Ukrainoje didelis skaičius vairuotojų nusprendė pilnai užsipildyti kuro bakus ir išaugo degalų paklausa”, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

Rašte ministerija nurodo svarstanti galimas teisines priemones didinti skaidrumą degalų rinkoje ir informacijos prieinamumą apie turimas komercines degalų atsargas, skaidrinant didmeninės ir mažmeninės degalų rinkos kainodarą, rašo Lietuvos Respublikos energetikos ministerija pranešime žiniasklaidai.

„Tikiuosi, kad Lietuvos verslas parodys deramą pilietišką pavyzdį ir nesinaudos visuomenėje dėl karo Ukrainoje kylančiu nerimu pelnui auginti”, – sako D. Kreivys.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA