Kaunas šaukia neeilinį tarybos posėdį: nutrauks santykius su Rusijos miestais, skirs paramą Ukrainai | Kas vyksta Kaune

Kaunas šaukia neeilinį tarybos posėdį: nutrauks santykius su Rusijos miestais, skirs paramą Ukrainai

Protestas prieš V. Matijošaičio verslą Rusijoje

Kaune šaukiamas neeilinis miesto tarybos posėdis. Antradienį 16 val. Kauno miesto tarybos nariai rinksis priimti neatidėliotinų sprendimų. Tarp svarbiausių klausimų – greitosios pagalbos automobilių perdavimas Ukrainai, partnerystės ryšių nutraukimas su dviem Rusijos miestais bei pagalbos priemonės ir lengvatos į Kauną atvykstantiems karo pabėgėliams.

Atsisako partnerystės sutarčių

Parengtas sprendimas atsisakyti partnerystės sutarčių, kurios buvo sudarytos 1999 ir 2007 metais su Sankt Peterburgu bei Kaliningradu.

„Tarybos narių lauks svarbūs klausimai – biudžeto perskirstymas ir lėšų užtikrinimas, kad Kaune apsistosiančios pabėgėlių šeimos ir pavieniai žmonės čia gautų pilnavertišką prieglobstį. Tuo pačiu bus padėtas taškas dėl partnerysčių su dviem Rusijos miestais.

Ukrainiečiai atvyksta vos su keliais daiktais, tad miesto pareiga pasirūpinti, kad pirmiausia vaikai galėtų nemokamai lankyti darželius, mokyklose gautų maitinimą, o nuo karo kenčiantys broliškos tautos gyventojai Kaune nesijaustų tik svečiais. Tam reikalinga užtikrinti socialines, psichologines paslaugas, suteikti maitinimą, nemokamas keliones viešuoju transportu. Toliau pagal realius poreikius eisime prie kitų sprendimų“, – kalbėjo neeilinį tarybos posėdį sušaukęs Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Perduos greitosios pagalbos automobilius

Kaunas atsiliepė į nevyriausybinių organizacijų viešumoje išsakytą poreikį ir pasirengęs artimiausiu metu perleisti kelis greitosios medicinos pagalbos automobilius su tvarsčiais, kitais medikamentais bei papildoma įranga, skirta gelbėti nukentėjusiuosius.

Tarybos nariams teliks paskutinis formalumas – pritarti tokiam perdavimui. Transporto priemonės jau paruoštos kelionei ir bus perduotos karinę agresiją patiriančios Ukrainos tarnyboms.

Neeiliniame tarybos posėdyje taip pat numatyta patvirtinti miesto biudžeto korekcijas, įterpiant papildomą eilutę, kurios lėšomis bus įsigyjamos būtiniausios priemonės rūpinantis pabėgėlių gerbūviu.

Be to, Pavadinimų sumanymo ir atminimo įamžinimo darbo grupei pavesta artimiausiu metu išspręsti klausimą dėl ligšiolinio Čečėnijos aikštės pervadinimo. Tikslas – atsiriboti nuo pabrėžtino šios diktatoriškos Rusijos Federacijos respublikos Kaukaze pavadinimo naudojimo ir vietoje jo įamžinti Čečėnijos kovotojus už nepriklausomybę. Siūlymą šia tema pateikė ir portalo „Kas vyksta Kaune” skaitytojai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA