Siūloma atsisakyti kai kurių darbuotojų privalomo testavimo dėl COVID-19 – Kas vyksta Kaune

Siūloma atsisakyti kai kurių darbuotojų privalomo testavimo dėl COVID-19

BNS 2022/01/12 13:10
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo atsisakyti dalies darbuotojų privalomo testavimo dėl koronaviruso. Testuotis būtų privaloma sveikatos apsaugos ir socialines paslaugas teikiantiems darbuotojams, rodo trečiadienį registruotas Vyriausybės nutarimo projektas.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, tai siūloma siekiant plintant omikron atmainai „koncentruoti testavimo pajėgumus į kritines veiklos sritis – asmens sveikatos priežiūros ir socialines paslaugas“.

„Yra pasiūlymas pasilikti šiai dienai tiktai tas, kurios yra pačios svarbiausios, kurios yra nukreiptos į didžiausios rizikos žmones, į svarbiausias institucijas“, – žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jo teigimu, atsisakoma testavimo tose srityse, kur jo reikšmė, plintant omikron atmainai, yra mažesnė, siekiant išlaikyti šimtaprocentinį testavimą sveikatos apsaugos ir socialinėje srityje.

„Kitų darbų ir veiklos sričių darbuotojų profilaktinio periodinio testavimo atsisakoma atsižvelgiant į tai, kad rizika užsikrėsti SARS-CoV-2 viruso Omicron atmaina yra didelė tiek skiepytiems, tiek persirgusiems, tiek neskiepytiems asmenims ir didelio atvejų augimo bei testavimo sistemos apkrovimo sąlygomis nebus įmanoma užtikrinti visų veiklos grupių darbuotojų testavimo“, – teigiama Vyriausybės nutarimo projekte.

Jeigu Ministrų kabinetas pritars siūlymui, privalomai testuotis turės asmenys, dirbantys asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir teikiantys paslaugas sveikatos priežiūros įstaigose bei jose besimokantys.

Taip pat šis reikalavimas išliks teikiantiems socialines paslaugas, teikiančias tokias paslaugas gavėjų namuose ar teikiantiems valymo ir panašias paslaugas socialinėse įstaigose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA