Griežtas G. Nausėdos tonas: dėl „gpaso” turi pasiūlymų Vyriausybei, kitaip kreipsis į KT – Kas vyksta Kaune

Griežtas G. Nausėdos tonas: dėl „gpaso” turi pasiūlymų Vyriausybei, kitaip kreipsis į KT

BNS 2022/01/04 09:51
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo vaikams galimybių pasą (gpasą) duoti su antigeno testu, kitaip žada kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT).

„Mes kreipsimės į Konstitucinį Teismą, jei galimybių paso situacija liks tokia, kokia yra dabar. Vakar susitikęs su premjere aš pasiūliau tokį sprendimą: Vyriausybė savo artimiausiame posėdyje galėtų įtraukti kaip vieną iš galimybių paso gavimo sąlygų greitąjį antigeno testą“, – antradienį interviu Žinių radijui sakė prezidentas.

„Jei tai nebus padaryta, kreipsiuosi į Konstitucinį Teismą kvestionuodamas tokio, koks yra, galimybių paso 12–15 metų vaikams atitikimą Konstitucijai“, – patvirtino G. Nausėda.

Pasak šalies vadovo, jei Vyriausybė tai padarytų, „mokiniai galėtų gauti galimybių pasą mokykloje ir tai nesukeltų jokių problemų, nepatogumų ir taip nuo mūsų reformų ir pandemijos valdymo sistemų pavargusiai visuomenei“.

„Mes pernelyg toli nuėjome spausdami į kampą visuomenę su eksperimentais, vieną kartą tai turi baigtis, todėl mano pasiūlymas buvo toks – darykime paprastą testavimą greituoju antigeno testu, tuomet vaikai neturės kentėti dėl mūsų sveikatos politikos vingių, ir jei tai bus padaryta, manau, kad mes išspręsime problemą ir pasieksime rezultatą, kur laimės visi“, – kalbėjo prezidentas.

„Gpasas” 12 metų ir dviejų mėnesių amžiaus vaikams įvestas nuo gruodžio 28 dienos, be jo negalima lankytis prekybos ir pramogų vietose, bet dokumento nereikia mokyklose ar būreliuose. Anksčiau „gpaso” reikėjo vaikams nuo 16 metų.

Į šalies vadovą prašydamas skųsti „gpaso” taikymo vaikams konstuticingumą kreipėsi judėjimas „Basos mamos“. Taip pat G. Nausėda buvo gavęs grupės piliečių prašymą kreiptis į KT bendrai dėl „gpaso” atitikimo pagrindiniam šalies įstatymui.

G. Nausėda praėjusią savaitę pranešė, kad dėl „gpaso” į KT nesikreips, tik paragino Teismą greičiau imtis atitinkamo Seimo narių grupės prašymo įvertinti dokumento konstitucingumą, o dėl „gpaso” vaikams sakė nuspręsiąs įvertinęs galimybes jį gauti mokyklose.

Norint gauti „gpasą” reikia būti pasiskiepijus arba persirgus koronavirusu, taip pat jį galima gauti turint neigiamą PGR tyrimo rezultatą. Anksčiau buvo galima gauti „gpasą” su greituoju antigeno testu, tačiau nuo gruodžio tokia galimybė panaikinta.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA